اتفاق نادر تولد یک نوزاد در حالی که کیسه آب هنوز کاملاً سالم است

اتفاق نادر تولد یک نوزاد در حالی که کیسه آب هنوز کاملاً سالم است

یک نوزاد برزیلی در اتفاقی بسیار نادر طی یک عمل سزارین در حالی به دنیا آمد که کیسه آمنیوتیک یا همان کیسه آب هنوز کاملا سالم بود و پاره نشده بود.

هفته گذشته در ۲۲ نوامبر در بارکارنا در ایالت پارا، شمال برزیل، زنی به اسم بئاتریز آزِوِدو ابتدا طی عمل سزارین الیوس را به دنیا آورد اما دو دقیقه بعد نوبت جولیا دوقلوی او بود که در وضعیتی نادر به دنیا آمد.

در کمال تعجب پزشکان، کیسه آبی که جولیا درون آن قرار داشت، هنگام تولد هنوز کاملا سالم بود.

لحظه باورنکردنی تولد نوزاد در کیسه آب کاملا سالم

این پدیده که به نام «en caul birth» شناخته می‌ شود و به معنی زایمان با کیسه آب سالم است در کمتر از یک مورد از هر ۸۰ هزار زایمان اتفاق می‌ افتد.

این در حالی است که غشای پر از مایع معمولا زمانی که مادر باردار در شرف شروع زایمان است پاره می‌شود؛ فرآیندی که معمولا به آن پاره شدن کیسه آب می‌ گویند.

پرستار بیمارستانی که این دوقلوها در آن به دنیا آمدند گفت: «این اتفاق به مادر و همسرش اجازه داد تا نوزاد را داخل کیسه آمنیوتیک مشاهده کنند، گویی او هنوز در محیط رحم قرار داشت.»

لحظه باورنکردنی تولد نوزاد در کیسه آب کاملا سالم

جولیا پس از خارج شدن از کیسه آب، مراقبت های اولیه را دریافت کرد و سپس به سرعت به مادر و خواهرش در اتاق عمل پیوست. این دختران اولین فرزندان بئاتریز و مارکوس سنای ۲۵ ساله هستند.

بئاتریز درباره لحظه بیرون آمدن جولیا به رسانه های محلی گفت: «همه پزشکان پر تب و تاب فعالیت می‌کردند و شگفت زده بودند و در پی این بودند که پیش از پاره شدن کیسه آب، آن را با دوربین ضبط کنند.»

لحظه باورنکردنی تولد نوزاد در کیسه آب کاملا سالم

از آنجایی که این دو نوزاد در ۳۶ هفتگی و نارس به دنیا آمده‌ اند، تا زمان به دست آوردن وزن کافی در بیمارستان نگهداری خواهند شد. حال مادر آنها خوب گزارش شده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود