۸ بازیگر مشهور هالیوود که برای گرفتن نقش به دروغ متوسل شدند

۸ بازیگر مشهور هالیوود که برای گرفتن نقش به دروغ متوسل شدند

بسیاری از ما کسانی را می شناسیم که برای گرفتن یک شغل، جلب توجه دیگران یا غافلگیر کردن کسی درباره ی توانایی های خود اغراق کرده اند. این امر درباره ی همه صدق می کند. حتی بازیگران هالیوود هم برای گرفتن نقش در فیلم یا سریال موردنظرشان رزومه ی خود را دستکاری کرده اند. در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا خواهیم شد.

تنوچ ورتا

تنوچ ورتا با بازی در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» (Black Panther: Wakanda Forever) تاریخ ساز شده است.او حالا اولین بازیگر مکزیکی است که در فیلمی از دنیای مارول نقش یک شخصیت شرور را ایفا کرده است. با این حال، او مدتی قبل در مصاحبه ای فاش کرد که برای گرفتن این نقش متوسل به دروغ شده بود.

در اولین گفتگوهای ورتا با مسئولان مارول، وقتی از او سؤال شد که آیا شنا بلد است، در پاسخ گفت: «تا به حال غرق نشده ام.» این پاسخ مبهم امکان ادامه یافتن مذاکرات را مهیا کرد. این بازیگر بعداً اعتراف کرد: «مجبور شدیم از طریق وکیلم در آمریکا به آن ها توضیح دهیم که مکزیکی ها اینطوری اند. ما هیچوقت نه نمی گوییم و بعدش به این فکر می کنیم که چطور می توانیم حلش کنیم.»

جورج کلونی

جورج کلونی در اوایل کار خود مصر بود تا فرصت خوبی برای ورود به سینما پیدا کند. یکی از کارهایی که او باید برای این منظور انجام می داد عضویت در انجمن بازیگران سینما (Screen Actors Guild) بود. به همین دلیل وقتی فرصتش پیش آمد، حاضر بود هر کاری برای به دست آوردن این عضویت انجام دهد، حتی اگر آن کار دروغ گفتن بود.

او در اینباره گفته: «بدون عضویت در انجمن بازیگران سینما نمی توانستید نقش بگیرید. برای همین همه دروغ می گفتند تا بتوانند عضو شوند.»

کلونی یک بار به یک مسئول انتخاب بازیگر درباره ی حضورش در یک فیلم دروغ گفت تا بتواند نقشی بگیرد، اما این شخص از قضا در همان پروژه کار کرده بود. وقتی مسئول انتخاب بازیگر به کلونی گفت که به خاطر ندارد او در این فیلم بوده باشد و دروغ کلونی برملا شد، ستاره ی آینده ی هالیوود او را قانع کرد تا برایش در یک فیلم نقش پیدا کند. این اتفاق افتاد اما آن فیلم اثر افتخارانگیزی از آب درنیامد.

کلونی  در اینباره گفته: «در نهایت گفتم که نتوانسته ام عضو انجمن شوم و از او خواستم کمکم کند. او هم کمکم کرد و برایم نقشی در فیلمی به اسم “شکارچی” پیدا کرد. این فیلم آنقدر بد بود که هرگز اکران نشد اما من توانستم عضو انجمن شوم.»

مورگان فریمن

مورگان فریمن که به صدای خاصش مشهور است، از سوی کارگردان فیلم «فراموشی» (Oblivion) به عنوان راوی انتخاب شد. فریمن اما چیز بیشتری می خواست به همین دلیل وانمود کرد که گلویش دچار مشکلاتی شده و قادر به صحبت نیست. و از آنجایی که از قبل برای این پروژه انتخاب شده بود، توانست جلوی دوربین هم برود و صرفاً راوی نباشد.

هیو لوری

این بازیگر گرچه درواقع هرگز برای گرفتن نقش در سریال «دکتر هاوس» (House, M.D.) دروغی به زبان نیاورد، اما اجازه داد فیلم تست بازیگری اش این کار را انجام دهد.

با آنکه تهیه کنندگان سریال به دنبال بازیگران آمریکایی بودند، لوری که اهل انگلیس است، فیلم تست بازیگری اش را با لهجه ی آمریکایی ضبط کرد. کارگردان سریال که نمی دانست لوری انگلیسی است، شیفته ی بازی او شد. او حتی گفته بود: «می بینید؟ این همان چیزی است که می خواهم، یک مرد آمریکایی.»

ووپی گلدبرگ

ووپی گلدبرگ فعالیت در عرصه ی سینما و موسیقی را از سن بسیار کم آغاز کرد. او در ۱۴ سالگی مدرسه را رها کرد تا بتواند در یک اردوی تابستانی کار کند.

از آنجایی که کوچک تر از آن بود که بتواند کاری برای خود دست و پا کند، سن خود را بالاتر می گفت. این امر امکان کار در نمایش های موزیکال و گروه های کر کلیسایی را برایش فراهم کرد. او نه تنها توانست در زمینه های بازیگری و موسیقی به موفقیت برسد، بلکه جزء معدود هنرمندانی است که هر ۴ جایزه هنری ارزشمند اسکار، گرمی، امی و تونی را دریافت کرده اند.

جمیله جمیل

جمیله جمیل از ستارگان نوظهور سال های اخیر است. سریال «جای خوب» (The Good Place) از نخستین کارهایش بود و او در سریال «شی هالک» (She-Hulk: Attorney at Law) نیز حضور داشته است.

جمیل در مصاحبه ای اذعان کرد که درباره ی تجربه ی بازیگری اش دروغ گفته بود. او در اینباره گفت: «به مسئول انتخاب بازیگر گفتم تجربه ی بازیگری دارم که دروغ بود. گفتم تئاتر کار می کردم ولی در واقع داشتم درباره ی دوران مدرسه ام صحبت می کردم.»

جیسون موموآ

جیسون موموآ وقتی برای بازی در سریال «گارد ساحلی» (Baywatch) تست بازیگری داد، هیچ تجربه ای نداشت. او در مصاحبه ای گفته آن زمان ۱۹ سال داشت و در فروشگاه خانوادگی شان که در آن تخته موج سواری می فروختند کار می کرد. او با کمک دوستانش رزومه ای برای خود تهیه کرد و در آن نوشت که سابقه ی کار مدلینگ دارد که ادعای درستی نبود.

او در اینباره گفته: «از من پرسیدند که تا حالا بازی کرده ام، گفتم نه. بعدش پرسیدند که تا حالا مدل شده ام، گفتم بله بله، من مدل خیلی خوبی هستم. با گوچی و لویی ویتون کار کرده ام. همه را همان لحظه از خودم درآورده بودم.»

جیمی فاکس

نام واقعی این بازیگر اریک مارلون بیشپ است. او در اواخر دهه ی ۸۰ میلادی کار خود را ابتدا به عنوان یک کمدین شروع کرد اما تهیه کننده ها برای تماس با متقاضیان، زن ها را در اولویت قرار می دادند، چون تعداد مردها خیلی زیاد بود، آن ها در فهرست انتظار می ماندند.

این بازیگر به این فکر افتاد که نام خود را به جیمی تغییر دهد، چون مبهم و شبیه اسم های زنانه بود. به همین دلیل تهیه کننده ها بدون اطلاع از جنسیتش او را در اولویت تماس قرار دادند. این امر به او کمک کرد در یک سریال کمدی نقش بگیرد، کاری که زمینه ساز فرصت های بیشتر در فیلم ها و سریال های دیگر شد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود