۹ باری که سلبریتی های هالیوودی خوش قلبی خود را ثابت کردند

۹ باری که سلبریتی های هالیوودی خوش قلبی خود را ثابت کردند

هیچ چیز به اندازه ی دیدن برق شادی در چشمان آدم ها آن هم وقتی که بدانیم دلیلش خودمان هستیم، لذتبخش نیست. بعضی از سلبریتی های هالیوودی هم دوست دارند از امتیازات ویژه ای که از آن ها برخوردارند برای شاد کردن مردم استفاده کنند. و گرچه آن ها امکان انجام این چنین کارهایی را دارند، اما اهمیت این مهربانی ها در این است که ثابت می کند هیچ مشغولیت و وسوسه ای در دنیا قلب یک آدم مهربان را تیره و تار نمی کند.

پل واکر

این بازیگر محبوب در سال ۲۰۱۳ از دنیا رفت اما مردم هنوز از مهربانی و بخشندگی او یاد می کنند. او یک بار به فروشگاهی رفته بود که در آنجا زوجی برای خود به دنبال حلقه نامزدی بودند. واکر متوجه شد این زوج حلقه ی مورد نظرشان را پیدا کردند اما بدون خرید آن فروشگاه را ترک کردند چون حلقه ۹ هزار دلار قیمت داشت و این مبلغ بسیار بیشتر از بودجه ی آن ها بود. در نهایت واکر حلقه را برای آن ها خرید اما از فروشنده خواست تا نامی از او نبرد.

این زوج ۱۰ سال بعد متوجه شدند آن کسی که حلقه ی رویایی شان را برایشان خریده بود، این بازیگر فقید بود.

جنیفر گارنر

جنیفر گارنر یک بار با مخاطبان اینستاگرامش روش ساده اما در عین حال مؤثری را برای کمک به افراد نیازمند در میان گذاشت. این بازیگر ویدئویی منتشر کرد که او را در حال پر کردن کیسه های زیپ دار با لوازم ضروری مثل جوراب، دستمال کاغذی، مسواک، شکلات های گرانولا و مقداری پول نشان می داد. در ادامه، او به خیابان رفت و کیسه ها را به دست افراد بی خانمان رساند.

کیانو ریوز

این بازیگر به مهربانی بی حد و حصرش مشهور است و این تنها یک مورد از فهرست بی پایان اعمال انسان دوستانه ی او است. کیانو ریوز مبلغ بسیار زیادی – ۷۰ درصد از دستمزدش از اولین فیلم «ماتریکس» – را برای تأمین هزینه ی تحقیقات درباره ی سرطان خون اهدا کرد. خواهر کوچک تر او ۱۰ سال با این بیماری جنگیده بود. ریوز یک بنیاد خیریه هم برای کمک به بیماران سرطانی راه اندازی کرده است.

کریستین بیل

این ستاره ی هالیوود یک پسر ۴ ساله ی مبتلا به سرطان خون به نام جیدن را به همراه خانواده اش با هواپیما به کالیفرنیا آورد تا به اتفاق بیل همگی باهم در دیزنی لند ناهار بخورند. مادر جیدن درباره ی این تجربه گفته: «انگار چند دوست قدیمی بودیم که داشتیم باهم غذا می خوردیم.» او همچنین گفته در این دیدار با پسرش «شاهانه» رفتار شد. از قرار معلوم، همسر و دختر بیل هم در آنجا حضور داشتند.

آنجلینا جولی

این بازیگر به حمایت های فراوانش از اقدامات بشردوستانه مشهور است. جولی با کارهای کوچکی در زندگی روزمره ی خود هم مهربانی اش را اثبات کرده است. او یک بار در برنامه ای تلویزیونی به عنوان مهمان حضور پیدا کرده بود که یکی از طرفدارانش که در بیرون آنجا منتظرش بود، دچار حمله پانیک شد. جولی به سرعت خود را به این زن رساند و بعد از آرام کردنش، یک سلفی هم با او گرفت.

برایان کرانستون

ستاره ی «بریکینگ بد» درباره ی یک بیمار سرطانی ۱۹ ساله شنیده بود که طرفدار این سریال و به ویژه، شخصیت والتر وایت بود که او نقشش را برعهده داشت. و از آنجایی که ملاقات با برایان کرانستون مورد شماره یک لیست آرزوهای این پسر نوجوان بود، این بازیگر از طریق اسکایپ گپی ۳۰ دقیقه ای با او زد و یک ماشین بستنی فروشی هم به خانه ی این پسر فرستاد.

جان بون جووی

این خواننده رستورانی تأسیس کرده که در منوی آن هیچ قیمتی، جز پیشنهاد اهدای مبلغی برای تأمین هزینه ی غذا نیست. با این روش، مشتریان می توانند در ازای پرداخت هزینه ای جزئی یا انجام داوطلبانه ی کارهایی مثل آماده سازی غذا، تمیز کردن میزها یا چیدن مواد غذایی در قفسه ها، از خوردن غذاهای خوشمزه لذت ببرند. بون جووی گفته: «در دوره ای که از هر ۵ خانواده یکی روی خط فقر یا زیر آن است، وجود چنین رستورانی لازم بود.»

جانی دپ

این بازیگر از هیچ فرصتی برای آوردن لبخند به صورت بچه ها دریغ نمی کند. او با لباس و گریم کامل نقش محبوب و معروفش، جک گنجشکه در مجموعه فیلم «دزدان دریایی کارئیب» به یک بیمارستان کودکان رفت. لازم به گفتن نیست که آن بچه ها از دیدن شخصیت محبوب شان و گرفتن سلفی با او چیزی فراتر از خوشحال بودند.

رابرت داونی جونیور

این بازیگر که در فرانشایز محبوب دنیای مارول، نقش مرد آهنی را دارد، از قرار معلوم، در زندگی واقعی هم یک ابرقهرمان است. در سال ۲۰۱۵، رابرت داونی جونیور یک دست رباتیک به سبک تبدیل شوندگان به پسربچه ای که دست راستش را از دست داده بود، هدیه داد. او به دیدن این پسربچه هم رفت و حتی بازوی خودش در فیلم را هم با خود برده بود. آن ها بازوهای رباتیک خود را امتحان و باهم مقایسه کردند.

منبع: brightside
دیجیاتو
بدون نظر

ورود