مجیدرضا رهنورد که بود و چه اتهامی داشت؟ + ویدئو

مجیدرضا رهنورد که بود و چه اتهامی داشت؟ + ویدئو

مجیدرضا رهنورد، از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، صبح امروز در مشهد اعدام شد.

مجیدرضا رهنورد که بود و چه اتهاماتی داشت؟

مجیدرضا رهنورد پایین ده، ۲۳ ساله و ساکن مشهد، از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر کشور بود.

به گفته ی خبرگزاری میزان، رسانه رسمی قوه قضاییه، وی ۲ نیروی بسیجی را با استفاده از چاقو به شهادت رسانده و ۴ نفر دیگر را نیز مجروح کرده بود.

بر اساس خبر رسانه قوه قضاییه، مجیدرضا رهنورد ۲۶ آبان ماه امسال در خیابان حرعاملی مشهد با سلاح سرد به نیروهای حافظ امنیت حمله و حسین زینال‌زاده را با چندین ضربه متوالی چاقو به سر و گردن و بدن و سپس دانیال رضازاده را با ضربه چاقو به گردن به شهادت رساند. وی ۴ فرد دیگر که در مسیرش بودند را نیز مجروح کرد و از محل حادثه گریخت.

حسین زینال‌ زاده و دانیال رضازاده

طبق اعلام خبرگزاری میزان، رهنورد ۲۸ آبان ماه در حالی که از مشهد گریخته بود و قصد فرار از کشور را داشت توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

دادگاه مجیدرضا رهنورد روز ۸ آذر ماه به ریاست قاضی سید هادی منصوری برگزار شد. وی در نهایت به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

مجیدرضا رهنورد صبح امروز یکشنبه ۲۱ آذر ماه در مشهد در ملأعام اعدام شد.

در دادگاه مجیدرضا رهنورد چه گذشت؟

خبرگزاری میزان درباره ی دادگاه مجیدرضا رهنورد نوشته است:

یکی از شاهدان عینی در جلسه دادگاه در رابطه با ترس و وحشت مردم از جنایت مجیدرضا رهنورد گفت: من و افرادی که در صحنه حضور داشتند وحشت کرده بودیم، هر کسی به یک طرفی فرار می‌کرد. به همین خاطر مردم درخواست دارند که متهم به اشد مجازات برسد؛ من ۲ دختر دارم. از آن روز به بعد دخترانم شب‌ها کابوس می‌بینند و هنگامی که من بیرون از خانه هستم مدام با من تماس می‌گیرند و اظهار نگرانی می‌کنند. این اقدام محله ما را بد نام کرد. دست‌های شهید زینال زاده در دستان من بود تا به شهادت رسید؛ ضارب آنچنان ضربه‌ای به گردن وی زده بود که این جوان همانجا به شهادت رسید.

یکی دیگر از شاهدان عینی نیز گفت: آن روز من ترس را در چشمان مردم می‌دیدم. چند خانم که فرزندانشان همراهشان بود جیغ می‌زدند و فریاد می‌کشیدند.

یک شاهد عینی دیگر نیز روز حادثه را اینچنین روایت می‌کند: آن روز دیدم که متهم روی بدن یکی از شهدای خیابان حرعاملی نشسته و به شدت در حال ضربه زدن با چاقو به این جوان است و مردم وحشت زده در حال داد و فریاد ناشی از ترس هستند.

یکی از کسبه خیابان حرعاملی که در جلسه دادگاه حاضر شده بود گفت: بعد از این اتفاق، مردم دیگر رغبتی به حضور در این خیابان ندارند و کسبه با مشکلات متعددی مواجهه هستند و ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم، مخصوصا اینکه انگار کسی جرات نمی‌کند با بچه کوچک از این منطقه عبور کند چرا که مردم هنوز نگرانند و ترسیده‌اند.

در جلسه دادگاه خانواده شهدا نیز در اظهارات خود خواهان اشد مجازات برای عامل شهادت دو دانشجوی بسیجی شدند.

رهنورد در جلسه دادگاه اتهامات خود را قبول کرده و عنوان کرد: راهم را اشتباه رفتم، قبول دارم اشتباه کردم و حس نفرت عمومی از این کارم را درک می‌کنم. فکرم و باورهایم غلط بود.

چاقو را در دست خود پنهان کرده بودم و نفهمیدم چه اتفاقی افتاد و الان منتظرم هرچه زودتر مجازات شوم.

متهم در ادامه گفت: از نظر روحی سلامت هستم و الان به این نتیجه رسیدم این افرادی که اغتشاش می‌کنند در اشتباه هستند.

آن روز هنگام فرار با چاقو به هرکسی که می‌رسیدم حمله می‌کردم. من آزادی و جوانی خود را تباه کردم. من خانواده‌های زیادی را داغدار کردم. می‌دانم برادر کشی کردم.

در ادامه ویدئوی گزارش خبرگزاری میزان از دادگاه مجیدرضا رهنورد و پرونده ی وی را مشاهده می کنید:

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود