ساخت کت نامرئی‌ در چین که افراد را از دید دوربین‌های امنیتی پنهان می‌کند

ساخت کت نامرئی‌ در چین که افراد را از دید دوربین‌های امنیتی پنهان می‌کند

دانشجویان چینی کُتی به نام InvisDefense با تکنولوژی پشرفته ساخته اند که اجازه می دهد فردی که آن کت را به تن دارد با گیج کردن دوربین های امنیتی نامرئی شود. این استتار ویژه به این معنی است که هوش مصنوعی آن را به عنوان یک انسان نمی شناسد و این پتانسیل را دارد که میدان جنگ مدرن را متحول کند.

کت نامرئی چینی چه ویژگی هایی دارد؟
تیمی در دانشگاه ووهان InvisDefense را ایجاد کردند تا افراد بتوانند مخفیانه از سیستم دوربین های امنیتی کنترل شده توسط هوش مصنوعی فرار کنند. برخلاف شنل هری پاتر، این کُت نامرئی، برای چشم انسان شبیه یک کت معمولی به نظر می رسد، اما از نگاه دوربین ها پنهان می ماند.

در روز، این الگوها برای کور کردن دوربین‌های هوش مصنوعی کار می‌کنند، در حالی که در شب، کت سیگنال‌های گرما منتشر می‌کند تا دوربین‌های مادون قرمز را گیج کند. علاوه بر آن، کت InvisDefense، این پتانسیل را دارد که برخی از سیستم های تشخیص را در اتومبیل‌های خودران پنهان کند. اما این کت نامرئی، اپراتورهای دوربین مداربسته انسانی یا رانندگان را فریب نمی دهد.

کت نامرئی چینی چه ویژگی هایی دارد؟

پروفسور وانگ ژنگ، که بر این پروژه نظارت داشت، گفت: «امروزه، دستگاه های نظارتی بسیاری می توانند بدن انسان را شناسایی کنند. دوربین های موجود در جاده دارای عملکردهای تشخیص عابر پیاده هستند و خودروهای هوشمند می توانند عابران پیاده، جاده ها و موانع را شناسایی کنند. Invisdefense ما، به دوربین اجازه می دهد شما را ببینند، اما نمی تواند تشخیص دهد که شما انسان هستید.»

این اولین محصول از نوع خود است که از تشخیص عابر پیاده جلوگیری می کند. این تیم پیش از موفقیت در ساخت این کُت، بیش از ۷۰۰ شکست را تجربه کردند. اما سرانجام در مسابقه فناوری هواوی مقام اول را به خود اختصاص دادند و این فناوری قرار است در ماه فوریه، در کنفرانس هوش مصنوعی AAAI 2023 ایالات متحده، ارائه شود.

کت نامرئی چینی چه ویژگی هایی دارد؟

این کت رویایی، با تمام زیبایی فنی‌اش، ارزان نیز خواهد بود. وی هوی، دانشجوی دکترای متفکر الگوریتم این کت، تخمین زده است که هر کدام از آنها فقط ۵۰۰ یوان (۷۰ دلار) قیمت خواهد داشت.

این شنل نامرئی، برای اهداف نظامی اهمیت زیادی دارد. اگر از فناوری این کت، در یونیفرم نظامی استفاده می‌شد، سربازان از نظر تئوری می‌توانستند از شناسایی توسط هواپیماهای بدون سرنشین یا واحدهای کنترل‌شده با هوش مصنوعی، اجتناب کنند.

کت نامرئی چینی چه ویژگی هایی دارد؟

محققان همچنین ممکن است بتوانند از خلاقیت جدید تیم ووهان برای رفع حفره‌ها و نقص‌های موجود در فناوری‌های هوش مصنوعی و تشخیص استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

برنامه جدید هوش مصنوعی دیزنی؛ تغییر سن بازیگران بدون نیاز به جلوه های ویژه + ویدیو

ساخت ویلچری که با کمک هوش مصنوعی و توسط ذهن کاربر کنترل می شود + ویدیو

منبع: the sun
بدون نظر

ورود