معرفی معروف‌ترین کتاب‌های تغذیه

معرفی معروف‌ترین کتاب‌های تغذیه

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بخش بزرگی از سلامتیمون به غذایی که میخوریم وابسته است. بخوایم ریشه ی خیلی از بیماری ها رو بررسی کنیم، میرسیم به عادت های بد غذایی. عادت هایی که کمترین اثرشون، سوءتغذیه و اضافه وزن رو به همراه داره. بدن ما خیلی ارزشمنده و باید برای حفظ سلامتیش، به تغذیه مون بیشتر اهمیت بدیم. حتی کلی تحقیقات وجود داره که نشون میده تغذیه با سلامت روح و روانمون هم رابطه مستقیم داره. حالا ما توی این نوشته قصد داریم ۴ مورد از بهترین کتاب های تغذیه دنیا رو بهتون معرفی کنیم. کتاب هایی که از نگاه سنتی به غذا فاصله گرفتن و سعی کردن دید جدیدی درباره مبحث خوراک و تاثیرش توی بدن و وضعیت سلامیتمون به ما بدن. این کتابها درباره ی جلوگیری از اضافه وزن، گیاه خواری، غذاهای اورگانیک و صنعت تولید غذاست و بهتون قول میدم که بعد از خوندنشون آگاهتر از قبل خواهید شد!

در ضمن خلاصه صوتی این چهار کتاب و برترین کتاب های دنیا رو میتونین توی سایت ۳۶۵ بوک با ۳۶۵ خلاصه کتاب گویا گوش کنین. علاوه بر خلاصه صوتی، خلاصه متنی کتاب‌ها رو هم براتون تو صفحه‌ هر کتاب آماده کردیم.

کتاب معضل جانور همه چیز خوار

ما آدما برای غذا خوردن با گزینه‌های خیلی زیادی مواجهیم. سؤال اینه: من چی باید بخورم؟ گوشت گاو محلیِ تغذیه‌شده از علف بخورم، یا اینکه خودمو زیاد به زحمت و خرج نندازم و ناگتِ مرغ بخورم؟ مارچوبه‌ی ارگانیکِ آرژانتینی خوبه یا کلم‌برگایی که از باغ همسایه چیده شده؟ این تحولِ غذایی، در کنار اینکه خیلی جذابه، مشکل‌ساز هم شده! چون الآن باید از بین اینهمه گزینه برای خوردن،‌ دست به انتخاب بزنیم. بعضی از این خوراکیها سالمن، بعضیاشون خوشمزه‌ان، بعضیاشون ارزونن و بعضیاشونم به نفعِ محیطِ زیستن. خب پس یکی بگه دقیقاً باید چی بخوریم؟ اینجا کتاب معضل جانور همه چیز خوار به کمک ما میاد! این کتاب ما رو با نحوه‌ی تولید غذا آشنا می‌کنه و برای این روش‌های تولیدی، جایگزین‌هایی ارائه میده. حالا این آگاهی از روند تولید غذا به چه دردمون می‌خوره؟ وقتی ما بدونیم روند تولید یه غذا چطوریه، میتونیم انتخاب‌های سالمتری برای غذا خوردن خودمون داشته باشیم که هم سلامت خودمون رو تضمین کنیم و هم به محیط زیستمون آسیب نزنیم. راستی می‌تونین خلاصه صوتی کتاب معضل جانور همه‌چیز خوار رو توی ۳۶۵ بوک گوش کنین.

معرفی معروف‌ترین کتاب‌های تغذیه

کتاب همه چیز با غذا شروع میشود

تا حالا دقت کردی که یه سری از غذاها ادم رو ضعیف یا مضطرب می‌کنن؟ غذاها روی اینکه ما چطور فکر و احساس می‌کنیم تاثیر عمیقی دارن. به خاطر همین هم هست که رژیم‌ها، تا وقتی ما به طور اساسی نوع غذا خوردنمون رو عوض نکنیم تاثیر ندارن. غذایی که ما می‌خوریم روی همه ابعاد وجودی ما تاثیر مستقیم داره. از سلامت جسمانی گرفته تا وضعیت روحی و حتی سلامت بدنمون. حتی جدای از چیزی که می‌خوریم، نحوه غذا خوردن ما هم می‌تونه همینقدر مهم باشه. کتاب همه چیز با غذا شروع می‌شود نوشته دالاس هارتویگ، اهمیت غذا رو به ما یاداوری می‌کنه و بهمون کمک می‌کنه تا عادت غذایی خودمون رو اصلاح و زندگی سالم‌تری رو تجربه کنیم. کتاب همه چیز با غذا شروع می‌شود به شما توضیح میده غذایی که می‌خورید با بدنتون چیکار میکنه و چقد ممکنه اون غذا توی بدن به چیزی عجیب یا حتی ترسناک تبدیل بشه! مهم‌تر از اون به شما یاد میده چطور میشه بدن رو ریست کرد تا به بالانس طبیعی خودش برگرده و به واسطه تغذیه درست، سالم و شاد باشه. تمام این نکات رو میتونین توی خلاصه صوتی کتاب همه چیز با غذا شروع می‌شود گوش کنین.

معرفی معروف‌ترین کتاب‌های تغذیه

کتاب کد چاقی

خیلی‌هامون معمولاً مصرف بیش از اندازه کالری رو عامل و مقصر چاقی خودمون می‌دونیم. جیسون فانگ میگه ما از بچگی یاد گرفتیم «وسواس کالری» داشته باشیم. این تنها یکی از ده‌ها برداشت‌های اشتباه ماست که از دوران کودکیمون یاد گرفتیم و تا امروز این عادت‌های غلط و طرز تفکرات اشتباه رو ادامه دادیم. البته کنار گذاشتن این عادت‌های نابه‌جا چیز غیر ممکنی نیست. عادت‌هایی که نه تنها پشتوانه علمی ندارند، بلکه مسبب انواع و اقسام رژیم‌های بی‌فایده‌ای هستن که می‌گیریم و علاوه بر این، باعث شدن مقصر اصلی و پشت پرده چاقی و اضافه وزن خودمون رو نتونیم پیدا کنیم. توی خلاصه کتاب کد چاقی نوشته جیسون فانگ، قراره تعداد زیادی از این باورهای اشتباه رو کنار بذاریم و مسئله چاقی رو عمیق‌تر بررسی کنیم. توی سایت خلاصه کتاب ۳۶۵ بوک خلاصه صوتی و متنی این کتاب و برترین کتاب‌های دنیا رو می‌تونین ببینین.

معرفی معروف‌ترین کتاب‌های تغذیه

کتاب پژوهش چین

تا حالا فکر کردین چرا با اینکه اینهمه دارو کشف شده و علم پیشرفت کرده، بازم اینقدر آمار بیماری‌ها زیاده؟ یکی از دلایل مهمش، تغذیه‌ناسالمه! شاید براتون جالب باشه که بدونین عده زیادی از خوردن مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات مثل میوه‌ها دوری می‌کنن چون اسم کربوهیدرات توی سال‌های اخیر، خیلی بد در رفته. کتاب پژوهش چین دقیقا درباره همین موضوع صحبت می‌کنه. با گوش دادن به خلاصه صوتی کتاب پژوهش چین می‌فهمید که همه‌مون راجع به کربوهیدرات‌ها اشتباه می‌کردیم و در واقع داشتن یه رژیم غذایی گیاهی که با میوه و سبزیجات پر شده، دقیقا همون چیزیه که بدن ما رو سالم نگه می‌داره. این کتاب راجع به پیامدهای شگفت انگیز رژیم، کاهش وزن و سلامتی در دراز مدت با شما صحبت می‌کنه. پژوهش چین یه کتاب بحث برانگیزه که به رابطه بین رژیم غذایی و بیماری‌ها می‌پردازه.  کتاب پژوهش چین به شما نشون میده که چجوری یه رژیم غذایی سرشار از پروتئین‌های حیوانی می‌تونه بدن شما رو به منبع انواع و اقسام مشکلات سلامتی و بیماری‌های خطرناک تبدیل کنه!

معرفی معروف‌ترین کتاب‌های تغذیه

تا اینجا چهار کتاب از بهترین کتاب‌های تغذیه و سلامتی رو به شما معرفی کردیم. کتابهایی که گوش دادن بهشون می‌تونه دید جدیدی از تغذیه بده و نگاهتون رو به غذاهایی که روزانه مصرف می‌کنین، عوض کنه. توی مجموعه ۳۶۵ بوک علاوه بر معرفی کتاب‌ها، خلاصه صوتی برترین کتاب های حال حاضر دنیا رو براتون تهیه کردیم. هر فایل حدود ۲۰ دقیقه است و میتونین این پادکست ها رو وقتایی مثل موقع رانندگی، یا آشپزی یا تو راه محل کارتون گوش کنین و از تایمتون استفاده‌ی مفیدی داشته باشین. تازه به جز فایل صوتی، خلاصه ی متنی کتاب‌هارو هم گذاشتیم تا اگه دوست داشتین، مطالعه کنین.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود