۸ ترند زیبایی پرطرفدار در گذشته که حالا بسیار ترسناک به نظر می رسند

۸ ترند زیبایی پرطرفدار در گذشته که حالا بسیار ترسناک به نظر می رسند

مقوله ی زیبایی در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا جایی که برخی از مردم حاضر به انجام هر کاری برای گنجیدن در استانداردهای زیبایی هستند. اما همین شیوه های امروزی شاید به ترسناکی روش هایی نباشند که مردم در گذشته از آن ها برای دستیابی به زیبایی استفاده می کردند. برخی از این روش های قدیمی به قدری عجیب هستند که مو به تن سیخ می کنند و باعث می شوند خوشحال باشیم که جای خود را به شیوه های ایمن تر و راحت تری برای ارتقاء زیبایی خود داده اند.

۱- ماسک صورت محافظ در برابر پرتوهای فرابنفش

داشتن پوست برنزه همیشه مد نبوده. زمانی پوست روشن را از مظاهر زیبایی می دانستند؛ پوست هر چه روشن تر، بهتر. امروزه هم برخی افراد از ماسک های صورت، مثل «فیس کینی» استفاده می کنند تا از صورت خود در برابر اثرات مضر آفتاب مراقبت کنند.

۲- ماسک یخ

میکاپ آرتیستی به نام مکس فکتر در دهه ی ۱۹۴۰ میلادی ماسک قالب یخ را طراحی کرد. در این روش قالب های یخ به یک ورق ماسک متصل می شدند. از این ماسک در ابتدا برای بازیگران زن هالیوود استفاده می شد که زمان زیادی را زیر نورافکن های گرم سپری می کردند. این ماسک تأثیر زیادی هم در کاهش پف صورت داشت.

۳- ماسک صورت حرارتی

در دهه ی ۱۹۴۰ میلادی این نوع ماسک ها مثل حالا همه جا در دسترس نبودند. با این حال، یک کارشناس زیبایی به نام آن درو راه حلی پیدا کرد. کلاه دستگاه به وسیله ی جریان برق به کف سر حرارت می داد و ماسک آن صورت را گرم می کرد.

۴- رژیم لاغری کرم نواری

بسیاری از ما به دنبال کم کردن وزن خود هستیم و مردم گذشته هم از این قاعده مستثنی نبودند. در این رژیم غذایی قرصی حاوی یک تخم کرم نواری را می بلعیدند. بعد از آن، کرم نواری گوارش و توانایی بدن در جذب مواد مغذی را مختل می کرد. این شیوه بسیار خطرناک بود و عوارض جانبی زیادی داشت.

۵- محصولات مراقبت از پوست حاوی رادیوم

زمانی رادیوم را پرتوزا نمی دانستند. ماری کوری این عنصر را کشف کرد و مدعی شد از خواص شفابخش جادویی برخوردار است. بعدها همسرش یک خط تولید محصولات زیبایی به راه انداخت که رادیوم ماده ی اصلی آن ها بود. کرم های رادیواکتیو گرچه آنقدر خطرناک نبودند اما عوارض جانبی وحشتناکی داشتند.

۶- درمان کک و مک

در گذشته داشتن کک و مک را چیز خجالت آوری می دانستند و همه سعی در خلاص شدن از آن داشتند. در دهه ی ۱۹۳۰ میلادی منجمد کردن کک و مک ها با کربن دی اکسید را روش مؤثری می دانستند. هنگام استفاده از کربن دی اکسید چشمان فرد را می پوشاندند و او باید از طریق یک لوله نفس می کشید چون سوراخ های بینی را هم می بستند.

۷- دستگاه فر مو

یک آرایشگر آلمانی دستگاه بزرگی برای فر کردن موها اختراع کرد که یک دسته لوله ی فر کننده به آن متصل بود. دستگاه به کمک جریان برق، لوله ها را داغ می کرد. به موها سدیم هیدروکسید زده می شد و چندین ساعت طول می کشید تا بالاخره موها فر خوش حالتی بگیرند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود