۱۰ فیلم ترسناکی که احتمالاً ندیده اید اما باید ببینید؛ از The Wrong House تا Haunter

۱۰ فیلم ترسناکی که احتمالاً ندیده اید اما باید ببینید؛ از The Wrong House تا Haunter

ژانر وحشت مملو از فیلم های کلاسیک و فرانچایزهای محبوب است، از The Exorcist و The Omen گرفته تا The Conjuring و Midsommar. این ژانر در طی دهه ها متحول شده و شاهکارهایی ترسناک خلق کرده است. اما، ورای مشهورترین و شناخته شده ترین فیلم های این ژانر که باعث شده این گوشه ترسناک از سینما مملو از فیلم های به شدت وحشت زا باشد، برخی فیلم ها هستند که علیرغم کیفیت بالایشان نادیده گرفته می شوند. برای سرسخت ترین طرفداران ژانر وحشت نیز غیر ممکن است که تمام شاهکارهای این عرصه را تماشا کنند.

در واقع، غیرمعمول نیست که یک فیلم ترسناک با بودجه اندک یا مستقل توسط رسانه ها نادیده گرفته شده و تبلیغ خاصی نداشته باشد، که به نوبه خود می تواند شکافی بزرگ در مجموعه فیلم های مناسب برای طرفداران ژانر وحشت ایجاد شود. در این مطلب، می خواهیم شما را با ۱۰ فیلم ترسناکی آشنا کنیم که شاید در طی سال های اخیر نادیده گرفته باشید اما فیلم هایی بسیار باکیفیت و مناسب طرفداران ژانر وحشت هستند که باید دید. از The Last Will و Testament of Rosalind Leigh تا Freehold، در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ فیلم ترسناکی آشنا کنیم که نمی توانید نادیده بگیرید.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۱۰- The Wrong House

فیلم The Wrong House که با عنوان House Hunting نیز در بازانتشارهایش شناخته می شود، یک فیلم ترسناک ساخته شده در سال ۲۰۱۲ با بازی مارک سینگر، آرت لافلور و هیلی داموند است. این فیلم توسط اریک هرت نویسندگی و کارگردانی شده و طول آن ۱۰۰ دقیقه است. این شاهکار ترسناک به محض انتشار توسط بینندگان و منتقدان نادیده گرفته شد، اگر چه با گذشت زمان رفته رفته مخاطب خود را پیدا کرد و به آن جایگاهی که در همان ابتدا شایستگی اش را داشت، نائل شد. فیلم The Wrong House داستان دو خانواده را روایت می کند که به شکل ناگهانی وارد یک مزرعه متروکه می شوند. در شرایطی که آن ها وارد این سازه ترسنک می شوند، خیلی زود مشخص می شود که به دام افتاده اند و هر باری که تلاش می کنند از مزرعه فرار کند، خودشان را در همان نقطه اول می یابند.

این مزرعه شبیه نوعی برزخ است که تنها یک خانواده می تواند در آن زنده بماند و از این کابوس جهنمی فرار کند. با شباهت هایی به فیلم Triangle (ساخته سال ۲۰۰۹ با بازی ملیسا جرج) و Dead End (ساخته سال ۲۰۰۳ با بازی لین شای)، این فیلم به تم هایی می پردازد که در آن شخصیت ها بارها و بارها در یک فضا گرفتار می شوند. این فیلم ترسناک یک تجربه بسیار سرگرم کننده، ترسناک و پرتنش را برایتان رقم می زند. در حالی که در اینجا با یک فیلم در مورد ارواح روبرو هستیم اما همزمان یک تریلر روانشناختی تکان دهنده نیز هست که به تاریخچه مزرعه و ساکنان قبلی آن نیز می پردازد.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۹- Beyond The Gates

Beyond The Gates یک فیلم ترسناک ساخته شده در سال ۲۰۱۶ با بازگشت به کلیشه های قدیمی این ژانر است که یک ادای احترام جذاب و مملو از نوستالژی به ژانر وحشت دهه ۸۰ به شمار می آید. با بازی باربارا کرمپتون، چیس ویلیامسون و گراهام اسکیپر، این فیلم مستقل ۸۴ دقیقه ای توسط جکسون استوارت نویسندگی و کارگردانی شده است. این فیلم داستان دو برادر را روایت می کند که اخیراً پدرشان را از دست داده اند.آن ها تصمیم می گیرند به سراغ دارایی ها و متعلقات پدرشان رفته و در این مسیر به یک مغازه اجاره نوارهای ویدیویی می رسند که مالک آن پدرشان بوده است.

در جریان حضورشان در مغازه و بررسی متعلقات آن، این دو برادر یک نوار ویدیویی را پیدا می کنند که ظاهراً آخرین چیزی است که پدرشان پیش از مرگ تماشا کرده است. در اینجا با یک فیلم ترسناک مواجه هستیم، پس هیچوقت داستان به جایی خوب ختم نمی شود. این دو برادر تصمیم می گیرند که تا این نوار ویدیوی را با خود برده و یک بازی ترسناک تعاملی را آغاز می کنند که بیش از حد واقعی جلوه می کند. این فیلم به شدت ترسناک، بامزه و منحصربفرد است، به ویژه برای کسانی که به ژانر وحشت دهه ۸۰ علاقه دارند، به ویژه آن چیزهایی که باعث جذابیت سریال Stranger Things شده است.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۸- The Last Will And Testament Of Rosalind Leigh

فیلم The Last Will And Testament Of Rosalind Leigh یک فیلم مستقل و با بودجه اندک در ژانر وحشت با بازی آرون پول، بازیگر کانادایی است. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی رودریگو گودینیو ساخته شده و به طول ۸۲ دقیقه در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. فیلم گودینیو یک فیلم پرجزییات و دقیق است اما همزمان توانسته تنش و احساسات ناخوشایندی را به مخاطب منتقل کند. داستان فیلم در مورد شخصیت لئون است، یک هنرمند جوان که اخیراً مادرش را از دست داده است و بعد از مرگ او، لئون باید دارایی ها و متعلقات او را بررسی کند. در جریان اقامت لئون در خانه خالی مادرش است که وی چیزهایی عجیب دیده و می شنود، چیزهای عجیبی که باعث می شوند وی حس کند به دام افتاده و هویتی شیطانی او را تعقیب می کند.

آرون پول کار فوق العاده ای در نقش اول داستان انجام داده است، به ویژه با توجه به این نکته که وی در بخش اعظم سکانس های فیلم کاملاً تنهاست و بازیگر دیگری در اطراف او دیده نمی شود. فیلم The Last Will And Testament Of Rosalind Leigh بدون شک از آن دسته فیلم های ترسناکی است که تماشای آن دشوار است، فیلمی که قطعاً باعث کابوس دیدن خواهد شد.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۷- A Haunting At The Rectory

A Haunting At The Rectory یک فیلم ترسناک ولزی کمتر شناخته شده اما بسیار باکیفیت است که در سال ۲۰۱۵ با بازی سوزی فرانسس گارتون و لی بین، به کارگردانی و نویسندگی اندرو جکسون ساخته شد، کارگردانی که بیش از ۱۰ فیلم مستقل را در سال های اخیر منتشر کرده و از آن میان می توان به فرانچایز Robert the Doll اشاره کرد. این فیلم، در حالی که به وضوح یک داستان ارواح است، اما همزمان یک بررسی روانشناختی عمیق از رابطه ناخوشایند بین یک زوج است.

این رابطه اصلاً رابطه خوشایند و قابل تجملی نیست و زن جوان خیلی زود با مرد دیگری وارد رابطه می شود. این خیانت است که به وقایع تاریک و هولناکی منجر می شود که برای تمام افراد حاضر در آن عواقب ناخوشایندی دارد. این فیلم بسیار ترسناک بوده و از بازیگران خوبی استفاده می کند و علیرغم بودجه اندکش، توانسته حس کاملی از ترس و تنش را در سراسر داستان منتقل کند. اگر به فیلم های ترسناک با داستانی متفاوت و منحصربفرد در مورد ارواح علاقه دارد، بدون شک از تماشای A Haunting At The Rectory لذت خواهید برد.

۶- Jessabelle

Jessabelle یک فیلم ترسناک ماوراءالطبیعه آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ با بازی سارا اسنوک، مارک وبر، دیوید اندروز و جوئل کارتر ساخته شد. این فیلم بر اساس سناریویی از رابرت گارانت و به کارگردانی کوین گروترت ساخته شد، کارگردانی که بیشتر به خاطر کارهایش در فرانچایز Saw شناخته می شود. این فیلم ۹۰ دقیقه ای مملو از ترس و وحشت توسط کمپانی Lionsgate منتشر شده و کسانی که آن را ندیده اند، از تماشای آن پشیمان نخواهند شد. داستان فیلم در مورد شخصیت جسی لورن است که باردار بوده اما به خاطر یک تصادف مرگبار خودرویی، همسرش مرده و او نیز فرزند به دنیا نیامده اش را از دست می دهد. جسی که اکنون ویلچرنشین شده، تصمیم می گیرد در دوران نقاهت نزد پدر عجیب و غریبش رفته و در خانه او ساکن شود.

در دوران حضور در خانه پدرش است که جسی رازهایی در مورد کودکی خود و مادرش که سال ها پیش فوت کرده کشف نموده و اتفاقات بدون توضیح و ماوراءالطبیعه زیادی را تجربه می کند. این فیلم به شدت ترسناک است و داستانی بسیار باکیفیت و بی نقص دارد. در نقش جسی، سارا اسنوک، یک بازی تکان دهنده در سراسر فیلم از خود ارائه کرده و حس و حال بسیار ترسناکی به فیلم می دهد. فیلم Jessabelle  بدون شک یکی از بهترین فیلم های این فهرست است و فیلمی که هرگز نمی خواهید تماشایش را از دست بدهید.

۵- Splinter

Splinter یک فیلم ترسناک منتشر شده در سال ۲۰۰۸ با بازی جیل واگنر، پائولو کونستانزو و شی ویگام است که توسط توبی ویلکینز نویسندگی و کارگردانی شده است. این فیلم ۸۲ دقیقه ای یک فیلم به شدت ترسناک است که به موضوعاتی بسیار هولناک پرداخته و در سراسر روایت خود سکانس های بسیار تکان دهنده ای دارد. وحشت داستان زمانی آغاز می شود که یک صندوقدار پمپ بنزین توسط یک موجود با شاخک های شبیه براده آهن گاز گرفته می شود. خیلی زود مشخص می شود که هر کسی که توسط این موجود گاز گرفته شود خود به یک موجود براده ای ترسناک و قاتل تبدیل می شود.

این فیلم از نمایی نزدیک، سرگذشت یک زوج جوان به نام سث بلزر و پالی وات را دنبال می کند که در یک بزرگراه در حال سفر هستند و توسط یک خلافکار فراری به گروگان گرفته می شوند. در جریان سفرشان، لاستیک خودرویشان در اثر برخورد با موجودی مبتلا شده به عامل براده ای، پنچر شده و خیلی زود سه شخصیت اصلی داستان خود را در یک کابوس زنده گرفتار می یابند. هنگام تماشای این فیلم باید کمی تعقل را کنار بگذارید زیرا برخی از سکانس ها و اتفاقات فیلم کمی دور از منطق است. اما Splinter فیلمی قوی با بازیگران خوب و وحشت های متعدد است که علاقمندان ژانر وحشت از تماشای آن لذت خواهند برد.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۴- Babysitter Wanted

Babysitter Wanted یک فیلم ترسناک منتشر شده در سال ۲۰۰۸ با بازی سارا تامپسون، بروس توماس، مت دالاس و کریستن دالاس است. این فیلم توسط یوناس بارنز نویسندگی و کارگردنی شده و کمی بیش از ۹۰ دقیقه طول دارد. این فیلم به شدت ترسناک پیچش های داستانی زیادی داشته و دارای تم های شیطانی است. فیلم Babysitter Wanted داستان شخصیت انجی آلبرایت را روایت می کند، دختر نوجوانی که برای یک شغل پرستاری کودک درخواست داده و موفق می شود این شغل را بدست آورد. وظیفه او مراقبت از پسربچه ای به نام سَم است که پرسی ساکت و خوشایند به نظر رسیده و دائماً به پوشیدن یک کلاه  گاوچرانی بامزه تاکید دارد.

به نظر می رسد شغل تازه انجی در مسیری مناسب پیش می رود تا اینکه واقعیتی ترسناک و تاریک در مورد این پسربچه کشف می کند. بدون اینکه پیچش های داستانی مهم فیلم را اسپویل کنیم، Babysitter Wanted به بررسی تم های اسرار مخفی و شیاطین به شکلی بسیار ترسناک، منحصربفرد و بامزه می پردازد. این فیلم به شدت ترسناک بوده و بدون شک ارزش تماشا را دارد، به ویژه اگر به فیلم هایی علاقه دارید که در آن کودکان بسیار ترسناک تر از آن چیزی می شوند که بتوان تصورش را کرد. اگر به فیلم هایی مانند The Omen و The Exorcist علاقه دارید، پس این فیلم بهترین گزینه شما در فهرست حاضر خواهد بود، فیلمی که دستکم به خاطر پیچش های داستانی متعددش ارزش تماشا کردن دارد.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۳- Haunter

فیلم Haunter یک فیلم ترسناک کانادایی ساخته سال ۲۰۱۳ است که با بازی ابیگیل برسلین، پیتر اوتربریج و میشل نولدن ساخته شده است. نویسندگی این فیلم بر عهده برایان کینگ بوده و کارگردان آن نیز وینچنزو ناتالی است که بیشتر به خاطر فیلم های Splice و Cube شناخته می شود. به مدت ۹۷ دقیقه، این فیلم به شدت ترسناک بوده و ارزش قرار گرفتن در این فهرست را دارد. داستان فیلم در مورد شخصیت لیزا جانسون است که دلیل قرار گرفتن خود و خانواده اش در یک حلقه بی پایان و تکراری از حوادث که هر روز تکرار می شود را کشف می کند.

Haunter برای طرفداران دو آتشه ژانر وحشت بسیار شبیه فیلم Groundhog Day است، از این جهت که از تم گرفتار شدن در حلقه ای بی پایان از تکرارها استفاده می کند که ظاهراً قرار نیست تغییری در مسیر آن اتفاق بیفتد. در طول فیلم، شخصیت لیزا خیلی زود دلیل گرفتار شدن خانواده اش در این تجربه زیست هر روزه و بی پایان مشابه را کشف می کند و آن هم مردن آن هاست. اما چرا و چطور مرگ این خانواده رخ داده است؟ Haunter یک فیلم بسیار منحصربفرد و با سناریویی بسیار زیبا و البته تصاویری ترسناک است که بدون شک از تماشای آن لذت خواهید برد.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۲- Haunting Of Number #24

فیلم Haunting Of Number #24 که با عنوان Lie Still نیز شناخته می شود فیلمی ترسناک است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. این فیلم با بازی تیم بارلو، رابرت بلیث و سوزان انگل و به نویسندگی و کارگردانی شان هوگان ساخته شده است. Lie Still فیلمی با ۸۰ دقیقه طول است که با بودجه ای اندک است که شایستگی قرار گرفتن در این فهرست را دارد. داستان فیلم در مورد شخصیت جان هیر است که بعد از تجربه جدایی از نامزدش، ورونیکا، دچار شرایط عاطفی ناخوشایندی می شود.

او که به شدت احساس درماندگی و ناامیدی کرده و بدتر از آن، برای مدتی بیکار می شود، تصمیم می گیرد اتاقی در یک خوابگاه متعلق به مردی به نام مارتین اجاره کند. در طول مدت حضورش در این خوابگاه است که جان پدیده های ترسناک و غیرقابل توضیحی را تجربه می کند که باعث می شود به این باور برسد این خوابگاه در کنترل نیروهای ماوراءالطبیعه است. این فیلم بسیار ترسناک بوده و اگر چه داستانی در مورد ارواح است اما پیچش های داستانی متعددی دارد. The Haunting of Number#24 بدون شک همان چیزی است که از یک داستان ترسناک خوب در مورد ارواح انتظار دارید.

10 فیلم ترسناکی که ندیده اید اما باید حتما ببینید

۱- Freehold

Freehold یک فیلم ترسناک روانشناختی منتشر شده در سال ۲۰۱۷ با بازی مندیپ دیلون، خاویر بوتت و کولا بوکینی است. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی دومینیک بریجز ساخته شده و ۸۰ دقیقه طول دارد، یک فیلم ترسناک مستقل با بودجه اندک که پیچش های داستانی منحصربفرد و سکانس های بسیار ترسناکی دارد. داستان فیلم در مورد یک مرد جوان است که به عنوان کارمند یک بنگاه مسکن فعالیت می کند. او دیدگاه های خاص و ناخوشایندی نسبت به شغلش داشته و اهمیت زیادی به اخلاقیات نمی دهد، موضوعی که در تمام طول داستان به وضوح دیده می شود.

خیلی زود مشخص می شود که او در آپارتمانش با مردی زندگی می کند که پشت سر او دست به کارهای هولناکی می زند. در نهایت، این کارمند بنگاه مسکن مشغول زندگی با کسی است که خودش از آن اطلاع ندارد و هر چه بیشتر در داستان پیش می روید بیش از پیش از این واقعیت که شخصیت اصلی داستان از آن بی اطلاع است، وحشت زده خواهید شد. فیلم Freehold نقاط ضعفی دارد اما در کلیت آن، بسیار ترسناک و اعتیادآور بوده و برای کسانی که به دنبال یک فیلم ترسناک متفاوت هستند، گزینه مناسبی است. Freehold بدون شک یکی از بهترین فیلم های ترسناک سال های اخیر سینماست که به ناحق نادیده گرفته شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • Mohammad دی ۲, ۱۴۰۱

    باورنکردنیه که این سایت اینقدر خوبه.

  • Miss دی ۳, ۱۴۰۱

    ممنون عالیه