با عوارض جراحی لیفت باسن برزیلی و روش‌های جایگزین فرم دهی باسن آشنا شوید

با عوارض جراحی لیفت باسن برزیلی و روش‌های جایگزین فرم دهی باسن آشنا شوید

جراحی لیفت باسن برزیلی، در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین انواع جراحی پلاستیک تبدیل شده است. اما این عمل با خطرات جدی همراه است و متخصصان پزشکی را بر آن داشته تا آن را به عنوان یکی از کشنده ترین انواع جراحی های زیبایی معرفی کنند. خوشبختانه، راه های دیگری برای کسانی که امیدوارند تغییری در فرم باسن خود ایجاد کنند، وجود دارد؛ از حرکات تمرینی تخصصی گرفته تا روش‌های زیبایی آسان و بدون درد که مستلزم رفتن زیر چاقو نیست.

عوارض جراحی لیفت باسن برزیلی

جراحی لیفت باسن برزیلی، به عنوان خطرناک ترین عمل زیبایی که یک فرد می تواند انجام دهد شناخته می شود، به طوری که از هر ۳,۰۰۰ بیمار، یک نفر به دلیل عوارضی از جمله آمبولیزاسیون چربی، وقتی که چربی حاصل از تزریق وارد جریان خون می شود و به ریه ها یا قلب می رود، و سروماها، وقتی که مایع تجمع می یابد، جان خود را از دست می دهد.

روش نئو ام اسکالپت

لیفت باسن

اگر همچنان می‌خواهید بدون تزریق یا ایمپلنت به باسن خود فرم دهید، می توانید از روش درمانی جدید برای حجیم کردن باسن بدون جراحی استفاد کنید که نتیجه ای معادل انجام ۲۰,۰۰۰ حرکت اسکات در ۳۰ دقیقه را ارائه می‌دهد.

روش نئو ام اسکالپت (Emsculpt Neo) شرایط از بین بردن چربی و عضله سازی همزمان را فراهم می کند. از نظر تعداد درمان های مورد نیاز، جراح پلاستیک ۴ تا ۶ جلسه را با فاصله پنج تا ده روز توصیه می کند. بیماران می‌توانند نتایج را تا چند هفته زودتر ببینند، اما ممکن است تا ۱۲ هفته طول بکشد تا اثر کامل را ببینند. این کار همان نتایجی را به همراه دارد که اگر می‌خواهید ۲۰۰۰۰ اسکات انجام دهید.

لیفت باسن

برای پایان دادن به کار، می توان از یک درمان امتون (Emtone) استفاد کرد. امتون دستگاهی است که از فرکانس رادیویی، برای کاهش ظاهر سلولیت استفاده می‌کند. البته امتون می‌تواند به‌عنوان یک درمان مستقل نیز انجام شود و معمولاً در یک دوره از ۴ تا ۶ جلسه ای درمان که یک یا دو بار در هفته انجام می‌شود، انجام می‌شود.

لیزر درمانی

لیفت باسن

لیزر «میراکل» (Miracle)، یک لیزر درمانی معجزه آسا برای ایجاد باسنی سفت تر و صاف تر است. لیزر «ترماژ» (Thermage) نیز یک روش استاندارد عالی برای سفت کردن پوست به طریقی غیرتهاجمی است. «ترماژ» از فناوری فرکانس رادیویی برای گرم کردن لایه‌های غنی از کلاژن پوست، تحریک تولید کلاژن و کاهش شلی پوست استفاده می‌کند. هنگامی که پوست سفت می شود، خطوط ریز و چین و چروک ها کاهش می یابد تا پوستی صاف تر ایجاد شود.

یک تمرین چهار مرحله ای تقویت کننده باسن با نتایج عالی

لیفت باسن

کنی که یک مربی شخصی است با چند حرکت ساده به مراجعین خود کمک کرده است تا به فرم باسن ایده آل خود برسند. برنامه‌های تمرینی متمرکز بر باسن او معمولاً ۸ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد و تمرین‌های مشابه در هر جلسه تکرار می‌شود.

برای اینکه بهترین نتایج را بدست آورید بهتر است این روال را چهار بار در هفته انجام دهید. ساختن باسن طبیعی با ظاهر زیبا زمان می برد. تمرینات ذکر شده نه تنها به طور مستقیم روی عضلات باسن شما کار می کنند، بلکه عضلات اطراف باسن را نیز می سازند:

۱. بالا بردن باسن از پهلو با کش

لیفت باسن
بخش مهمی از تقویت عضلات باسن با وزنه نیست، بلکه کار کردن روی آن از زوایای مختلف هست. شما برای این حرکت، نیازی به وزنه ندارید اما به یک کش مقاوم بالای زانو نیاز دارید. خود را طوری قرار دهید که آرنجتان روی زمین باشد و زانوهایتان خم شود.

باسن خود را از زمین بلند کنید و پای بالایی خود را تا جایی که می توانید در مسیر بالا باز کنید. باسن و زانوهای خود را به زمین برگردانید و این کار را برای ۳ ست ۱۰ تایی در هر طرف تکرار کنید. در حین انجام این تمرین مطمئن شوید که آرنج خود را درست زیر شانه خود قرار دهید.

۲. اسکات با دمبل

لیفت باسن
دمبلی را وارونه بگیرید و آن را در ارتفاع قفسه سینه نگه دارید. عرض پاهای شما تا زمانی که بتوانید پاشنه پاهایتان را کاشته و زانوهایتان را رو به جلو در مسیر پایین نگه دارید خیلی مهم نیست. اما باز بودن عرض شانه مهم است.

شما حرکت را با خم کردن همزمان زانوها و هل دادن باسن به سمت عقب شروع خواهید کرد، انگار که یک صندلی پشت سر شما قرار دارد. پایین بیایید تا زمانی که زانوهایتان در حدود ۹۰ درجه باشد و مطمئن شوید که سینه خود را در هر ده تکرار بالا نگه دارید. ۳ تا ۴ ست ۱۰ تایی به صورت آهسته انجام دهید.

۳. استپ آپ

لیفت باسن

یک جفت دمبل به دست بگیرید و به دنبال یک نیمکت یا جعبه هم ارتفاع با زانو خود باشید. یک پای خود را روی جعبه قرار دهید، با دمبل در دست، بدون حرکت زیادی، پای دیگر را بالا ببرید و روی ارتفاع بایستید. در حالی که پایی که از اول بالای ارتفاع قرارداشت را در همان حالت حفظ می کنید، به آرامی پایین بیایید. ۳ ست ۱۰ تیی را در هر طرف انجام دهید.

۴. حرکت هیپ تراست با وزن بدن

لیفت باسن
می‌توانید این حرکت را پیش‌نیاز تراست باسن با هالتر در نظر بگیرید که به‌طور گسترده‌ای به عنوان ورزش رایج برای ساختن عضلات سرینی در نظر گرفته می‌شود.

هیپ تراست با وزن بدن یک روش فوق‌العاده مؤثر و ساده برای کار روی عضلات باسن است. یک نیمکت در مقابل یک دیوار قرار دهید و عمود بر نیمکت دراز بکشید و شانه خود را روی آن قرار دهید. یک پا را دراز کنید و پای دیگر را خم کنید.

از پای عمود بر زمین برای فشار آوردن و بالا بردن باسن تا ارتفاع نیمکت استفاده کنید. از پاشنه پای دراز شده هم می توانید استفاده کنید تا کمی به شما کمک کند. روی فشردن باسن در هر تکرار تمرکز کنید. ۳ ست ۱۰ تایی را در هر طرف انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

هرآنچه باید درباره جراحی لیفت ران، انواع، مزایا و عوارض آن بدانید

کول اسکالپتینگ چیست و چه عوارضی دارد؟

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود