با پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۲۲ آشنا شوید

با پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۲۲ آشنا شوید

سالن های سینما در آمریکا در سال ۲۰۲۲ به طور کامل باز بودند و گرچه میزان فروش گیشه در آمریکای شمالی هنوز به میزان پیش از همه گیری کرونا نرسیده است، اما بعضی از پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۲۲ فروشی شبیه به فیلم های پرفروش پیش از همه گیری داشتند.

در ادامه مروری بر پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۲۲ در آمریکای شمالی خواهیم داشت.

۱۰- آواتار: راه آب  (Avatar: The Way of Water)

مجموع فروش: ۱۸۳ میلیون دلار

فیلم «آواتار: راه آب» از ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ به روی پرده سینماها رفته و فروش افتتاحیه آن در آمریکای شمالی ۱۳۴/۱ میلیون دلار بوده است. به نظر می رسد این فیلم هم روند ۲ فیلم آخر جیمز کامرون در فروش گیشه را طی می کند، به این معنی که وضعیت فروش آن در گیشه به شکل فیلم های پرسروصدای معمول نیست و در دراز مدت فروش خوبی خواهد داشت. «آواتار: راه آب» بیشترین فروش افتتاحیه در میان تمامی فیلم های جیمز کامرون را داشته است. در میان فیلم های ۲۰۲۲ که بیشترین فروش افتتاحیه را داشتند نیز این فیلم در جایگاه ششم قرار دارد. هنوز برای پیش بینی وضعیت فروش این فیلم زود است، اما تا زمان نوشتن این مطلب، «آواتار ۲» دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۲ در آمریکای شمالی با ۱۸۳ میلیون دلار است.

۹- سونیک خارپشت دو (Sonic the Hedgehog 2)

مجموع فروش: ۱۹۰/۹ میلیون دلار

اکران «سونیک خارپشت ۲» هشتم آوریل ۲۰۲۲ آغاز شد و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۷۲/۱ میلیون دلار بود. این فیلم در میان ۱۰ فیلم این فهرست پایین ترین فروش افتتاحیه را دارد. «سونیک خارپشت ۲» درمجموع ۱۹۰/۹ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است.

۸- مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home)

مجموع فروش: ۲۳۱/۸ میلیون دلار

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ روی پرده سینماها رفت و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۲۶۰/۱ میلیون دلار بود. این فیلم در مجموع ۸۰۴/۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است. گرچه اکران «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» از سال ۲۰۲۱ آغاز شد اما ۲۳۱/۸ میلیون دلار از مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی در سال ۲۰۲۲ بوده است.

۷- ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder)

مجموع فروش: ۳۴۳/۳ میلیون دلار

اکران «ثور: عشق و تندر» در سینماها از روز ۸ ژوئیه ۲۰۲۲ آغاز شد و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۱۴۴/۲ میلیون دلار بود. این فیلم درمجموع ۳۴۳/۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است. در میان بیشترین فروش های افتتاحیه ی فیلم های ۲۰۲۲ در آمریکای شمالی، جایگاه پنجم به «ثور: عشق و تندر» تعلق دارد.

۶- بتمن (The Batman)

مجموع فروش: ۳۶۹/۳ میلیون دلار

«بتمن» در روز ۴ مارس ۲۰۲۲ روی پرده سینماها رفت و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۱۳۴ میلیون دلار بود. مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی ۳۶۹/۳ میلیون دلار بوده است. در میان کمترین فروش های افتتاحیه ی فیلم های ۲۰۲۲ در آمریکای شمالی، جایگاه چهارم به فیلم «بتمن» تعلق دارد.

۵- مینیون ها: ظهور گرو (Minions: The Rise of Gru)

مجموع فروش: ۳۶۹/۵ میلیون دلار

اکران «مینیون ها: ظهور گرو» روز اول ژوئیه ۲۰۲۲ آغاز شد و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۱۰۷ میلیون دلار بود. این فیلم در مجموع ۳۶۹/۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است. در میان فیلم های ۲۰۲۲ که کمترین فروش افتتاحیه را داشتند «مینیون ها: ظهور گرو» در جایگاه دوم قرار دارد.

۴- پارک ژوراسیک: قلمرو (Jurassic World: Dominion)

مجموع فروش: ۳۷۶ میلیون دلار

«پارک ژوراسیک: قلمرو» روز دهم ژوئن ۲۰۲۲ روی پرده سینماها رفت و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۱۴۵ میلیون دلار بود. مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی ۳۷۶ میلیون دلار بوده است. در میان بیشترین فروش های افتتاحیه ی فیلم های ۲۰۲۲ در آمریکای شمالی، جایگاه سوم به «پارک ژوراسیک: قلمرو» تعلق دارد.

۳- دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)

مجموع فروش: ۴۱۱/۳ میلیون دلار

اکران «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی» از روز ۶ ماه مه ۲۰۲۲ آغاز شد و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۱۸۷/۴ میلیون دلار بود. مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی ۴۱۱/۳ میلیون دلار بوده است. فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» گرچه فروش افتتاحیه ای ۲۶۰ میلیون دلاری داشت اما از آنجایی که نخستین هفته ی اکران آن در سال ۲۰۲۱ بود، بالاترین فروش افتتاحیه در آمریکای شمالی در میان فیلم های ۲۰۲۲ به «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی» تعلق دارد.

۲- پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

مجموع فروش: ۴۲۱/۷ میلیون دلار

«پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» در روز ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ روی پرده سینماها رفت و فروش افتتاحیه ی آن در آمریکای شمالی ۱۸۱/۳ میلیون دلار بود. این فیلم در مجموع ۴۲۱/۷ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است. در میان فیلم های ۲۰۲۲ که بیشترین فروش افتتاحیه را داشتند «پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» در جایگاه دوم قرار دارد.

۱- تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick)

مجموع فروش: ۷۱۸/۷ میلیون دلار

اکران «تاپ گان: ماوریک» روز ۲۷ ماه مه ۲۰۲۲ آغاز شد و فروش افتتاحیه آن در آمریکای شمالی ۱۲۶/۷ میلیون دلار بود. این فیلم در مجموع ۷۱۸/۷ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است. در میان فیلم های ۲۰۲۲ که کمترین فروش افتتاحیه را داشتند «تاپ گان: ماوریک» در جایگاه سوم قرار دارد.

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود