۱۰ روش ویژه سلبریتی های هالیوودی برای تربیت فرزندان خود

۱۰ روش ویژه سلبریتی های هالیوودی برای تربیت فرزندان خود

فرزندپروری مقوله ی بسیار پیچیده ای است که به کار و تلاش زیادی نیاز دارد. در بحث آموزش و پرورش کودک، هر پدر و مادری عقاید و روش های مخصوص به خود را دارد. مهم ترین چیز پرورش فرزندی خودکفا و شاد است و برای این منظور برخی سلبریتی ها روش خاص خود را دارند، حتی اگر کمی عجیب به نظر برسد.

بلیک لایولی

بلیک لایولی به اهمیت اینکه دخترانش اجازه ی ابراز عقاید و احساسات خود را داشته باشند به خوبی واقف است. به همین دلیل او گفته به محض اینکه دخترانش اندکی بزرگ تر شوند، یک صندوق نظرات و پیشنهادات در خانه ی خود درست خواهد کرد تا آن ها بتوانند بدون ترس انتقادات سازنده ی خود را بیان کنند. این بازیگر همچنین می گوید سعی دارد خواهرانش را هم متقاعد به انجام این کار در خانه ی خود کند.

ویل و جیدا پینکت اسمیت

در خانواده ی اسمیت آزادی و حریم شخصی از اهمیت زیادی برخوردار است. ویل اسمیت و همسرش، جیدا پینکت، فرزندان خود را با احترام به انتخاب هایشان بزرگ کرده اند، به ویژه در رابطه با اتاق، پوشش و به طور کلی داشته های شخصی شان. این زوج مشهور فضای امنی برای فرزندان شان، ویلو و جیدن فراهم کرده اند تا بتوانند آزادانه خودشان باشند.

جک نیکلسون

جک نیکلسون ۵ فرزند و تجربه ی فراوانی در امر فرزندپروری دارد. او گفته بهترین ویژگی هایش به عنوان یک پدر، نشان دادن عشق بی قید و شرط خود به فرزندانش، گوش دادن به مشکلات آن ها و تلاش برای ارائه ی راه حل هایی به آن ها بر اساس تجربیات خود است.

درو بریمور

دوری درو بریمور از خانه به دلیل کار باعث اضطراب دخترش اولایو می شد، به همین دلیل او تصمیم گرفت از یک تقویم استفاده کند. با این کار فرزندانش از برنامه ی کاری مادر خود و اینکه در طول روز کجا خواهد بود، با خبر می شوند. علیرغم بی نظمی ذاتی شغلش، بریمور سعی می کند یک روتین ثابت و پایدار برای فرزندانش داشته باشد.

میلا کونیس و اشتون کوچر

میلا کونیس کودکی راحتی نداشته و به گفته ی خودش، آن زمان همیشه به آب داغ دسترسی نداشت. به لطف همین درس های دشوار زندگی، او و همسرش مصمم هستند تا به فرزندان خود اهمیت داشتن یک زندگی بدون تجملات و چیزهای اضافه را یاد دهند. آن ها قویاً معتقدند لازم نیست هر روز فرزندان خود را حمام کنند و آب را هدر دهند.

این زوج در مصاحبه ای گفتند فرزندان خود را تا کثیف نشده باشند به حمام نمی برند. کارشناسان سلامت هم این موضوع را تأیید و تصدیق کرده اند که حمام کردن هر روزه ی کودکان برای سلامت آن ها خوب نیست و می تواند پوست شان را خشک کند.

دواین جانسون

دواین جانسون گفته برای دخترانش هدف هایی متناسب با سن شان تعیین می کند. او با ذکر مثال هایی این روش را اینگونه توضیح داده است: «تا ۵ سالگی در چشم های مردم نگاه می کنی و محکم با آن ها دست می دهی. تا ۸ سالگی ماهیگیری و ورزش های هوازی را یاد می گیری. تا ۱۰ سالگی می توانی مستقیم به مردم بگویی: “عالی بود، خیلی دوستش داشتم ولی ببینیم چطور می توانیم بهترش هم کنیم.”»

کلینت ایستوود

کلینت ایستوود ۸ فرزند دارد که برخی از آن ها پا جای پای پدر خود گذاشته و وارد عرصه ی سینما شده اند. اصلی ترین توصیه ی ایستوود به پدر و مادرها حفظ فروتنی است. او معتقد است که پدر و مادرها هم می توانند چیزهای زیادی از فرزندان خود یاد بگیرند و برای چیزهای جدید در زندگی خود فضایی ایجاد کنند. او در اینباره گفته: «این راز زندگی است؛ هرگز دست از یادگیری برندار.»

پینک

پینک معتقد است تنها راه برای آماده کردن فرزندان خود برای دنیای واقعی، صادق بودن با آن ها است. او در مصاحبه ای درباره ی دختر خود گفت: «من اجازه می دهم ۶ ساله باشد ولی دلم می خواهد درباره ی عدالت و مهربانی بداند، اینکه باید برای حق خودتان بجنگید، اینکه گاهی وقت ها در یک شغل یکسان دخترها به اندازه ی پسرها پول نمی گیرند و با دخترها مثل پسرها رفتار نمی شود و آن ها باید برای همه چیز بیشتر تلاش کنند.»

بیانسه

بیانسه معتقد است که پدر و مادرها نباید احساسات و افکار فرزندان خود را کوچک بشمارند یا به آن ها بی توجه باشند. او تلاش می کند به ایده های دخترش، بلو آیوی و دوقلوهایش، رومی و سِر گوش دهد و آن ها را تشویق می کند که همیشه سعی کنند تأثیر مثبتی داشته باشند. او دراینباره گفته: «من می گذارم بچه هایم بفهمند که هیچ وقت برای نقش داشتن در تغییر دنیا خیلی کوچک نیستند.»

حالا دختر بزرگ او اهمیت تلاش را می داند و از همین سن کم جوایز زیادی دریافت کرده است.

جولیا رابرتس

جولیا رابرترس روش های سخنگیرانه ای برای فرزندپروری دارد. او گفته استفاده از شبکه های اجتماعی را برای فرزندانش ممنوع و مدت زمان تماشای تلویزیون را م برایشان محدود کرده است. او دراینباره گفته: «سعی می کنم آن ها را از شبکه های اجتماعی دور نگه دارم چون واقعاً متوجه نمی شوم آن ها در حال حاضر چه نیازی می توانند به شبکه های اجتماعی داشته باشند.»

منبع: brightside
بدون نظر

ورود