چگونه آهنگ پیشواز ایرانسل را حذف کنیم؟

چگونه آهنگ پیشواز ایرانسل را حذف کنیم؟

اپراتورهای تلفن همراه در ایران سرویسی را برای مشترکان خود ارائه می دهند که با استفاده از آن فردی که با مشترکی که از این امکان استفاده کرده است تماس بگیرد به جای شنیدن صدای بوق مقطع می تواند موسیقی ای را که توسط مشترک انتخاب شده است را بشنود. برای حذف آهنگ پیشواز اپراتورهای مختلف، روش های مختلفی وجود دارد.

چطور می‌توان آهنگ پیشواز را حذف کرد؟

اپراتور همراه اول، سرویس آوای انتظار، اپراتور ایرانسل، آهنگ پیشواز و اپراتور رایتل، این سرویس را با نام راینواز به مشترکان خود ارائه می کنند و مشترکان این اپراتورها، می‌توانند موسیقی‌های مختلفی را برای این سرویس، انتخاب کنند. البته گاهی برخی مشترکان اعلام می‌کنند که اپراتورها بدون اطلاع مشترکان، به فعال‌سازی این خدمات اقدام کرده و موجب نارضایتی آن‌ها می شوند. با وجود این، خود مشترکان در صورت نارضایتی از این سرویس می‌توانند آن را غیرفعال کنند.

لغو آوای انتظار همراه اول

چطور می‌توان آهنگ پیشواز را حذف کرد؟

یکی از راه‌های غیرفعال‌سازی آوای انتظار در اپراتور همراه اول، ارسال پیامک است و برای این کار کافیست عدد ۵ را به شماره ۸۹۸۹ پیامک کنید.

روش دیگر، با استفاده از تلفن گویاست. برای این کار شما می‌توانید در یک تماس تلفنی رایگان با گوشی تلفن همراه خود با شماره ۹۹۹۰ تماس بگیرید، سپس برای دریافت منوی سرویس‌های ویژه، کلید ۲ را فشار دهید، پس از آن مجدداً ۲ را شماره‌گیری کرده تا سرویس‌ها را دریافت کنید و آنگاه بار دیگر با گرفتن شماره‌ی ۲ منوی غیرفعال‌سازی سرویس را انتخاب کرده و در نهایت با گرفتن شماره‌ی ۲، سرویس آوای انتظار را غیرفعال کنید. هزینه مکالمه با این شماره رایگان است.

روش سوم، استفاده از کد دستوری (USSD) است و برای این روش می‌توانید کد دستوری *۱۰*۲۲۳# را شماره‌گیری کرده تا بدین‌ترتیب سرویس آوای انتظار اپراتور همراه اول برای شما لغو شود.

لغو آهنگ پیشواز ایرانسل

چطور می‌توان آهنگ پیشواز را حذف کرد؟

برای غیرفعال کردن سرویس آهنگ پیشواز در اپراتور ایرانسل می‌توانید با استفاده از کد آهنگ مورد نظر و یا به صورت کلی، این کار را انجام دهید. در صورتی که کد آهنگ پیشواز خود را دارید، می‌توانید عبارت HZ را به همراه کد آهنگ به شماره ۷۵۷۵ ارسال کنید.

همچنین به صورت کلی، برای استفاده از این سرویس، می‌توانید درخواست مورد نظرتان را به ۷۵۷۵ پیامک کنید و سپس نتیجه درخواست خود را بلافاصله در پیامک ارسالی مشاهده کنید. برای غیرفعال‌سازی موقت سرویس آهنگ پیشواز ایرانسل، می‌توانید از روش ارسال کد GHF به شماره ۷۵۷۵ استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید از خدمات آهنگ پیشواز انصراف دهید، می‌توانید کد ENS را به این شماره ارسال کنید تا به طور کلی حذف آهنگ پیشواز ایرانسل انجام شود.

لغو سرویس راینواز رایتل

چطور می‌توان آهنگ پیشواز را حذف کرد؟

برای لغو سرویس راینواز در اپراتور رایتل، می‌توانید کد OFF RBT را به شماره ۲۰۲۰ پیامک کنید.

البته هر یک از اپراتورها راه‌های دیگری نیز برای لغو و غیرفعال کردن آهنگ‌های پیشواز و آوای انتظار خود دارند؛ می‌توان به مراجعه به اپلیکیشن هریک از این اپراتورها، در صورت برخورداری از اینترنت اقدام به حذف آهنگی کرد که به جای بوق هنگام تماس شنیده می شود. درواقع در صورتی که کاربر هر یک از اپراتورهای ارتباطی هستید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن‌های آن‌ها از خدماتشان بهره‌مند شده و برای مثال اگر قصد غیرفعال‌سازی سرویسی را دارید، از آن اپلیکیشن ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود