با انواع بوت و کاربرد هر یک آشنا شوید

با انواع بوت و کاربرد هر یک آشنا شوید

هوا که سرد می شود، نه تنها دلمان می خواهد لباس های گرم بپوشیم، بلکه دوست داریم یک پتوی گرم دور خودمان بپیچیم و هیچ جایی نرویم. در هر حال اما مجوریم کماکان به سر کار و خرید برویم و زندگی اجتماعی خود را ادامه دهیم.

با این حال، خانم ها دوست دارند در عین خوش پوشی، احساس راحتی هم کنند. و از آنجایی که یکی از مهم ترین چیزها در زمستان گرم نگه داشتن پاها است، در این مطلب می خواهیم به انواع کفش های زمستانی بپردازیم و ببینیم از هر کدام چگونه باید استفاده کرد.

بوت اسکیمویی

بوت های آگ که به بوت اسکیمویی هم معروف اند در اصل برای موج سوارها طراحی شدند تا بتوانند پاهای خود را در ساحل یا هر فضای باز دیگری گرم نگه دارند. مثلاً در استرالیا که موج سواری از محبوبیت زیادی برخوردار است، مردم از این بوت ها به عنوان کفش راحتی استفاده می کنند.

امروزه تولیدکنندگان زیادی بوت های آگ درست می کنند. اما رد نمک خیابان را روی آن ها می ماند و پا در آن ها ممکن است خیس شود. این مدل بوت برای هوای برفی مناسب نیست. به جایش می توانید بوت هایی به همین سبک بخرید که ضد آب هستند و از جیر درست شده اند تا پاها گرم بمانند.

بوت تیمبرلند

این مدل بوت را از مواد ضد آب درست می کنند و کفش گرمی محسوب می شود.

این بوت ها را در ابتدا تنها برای مردان مناسب می دانستند، به خصوص آن هایی که در کارخانه ها کار می کردند یا در کار ساخت و ساز بودند. امروزه اما برای زن ها هم هستند و راه های زیادی برای استفاده از آن ها در استایل خود وجود دارد، مثلاً می توانید آن ها را با یک پیراهن زنانه ی نازک یا شلوار جین جذب در پاییز و زمستان بپوشید. این مدل بوت ها با لگینگ و کت های زمستانی هم ترکیب خوبی می سازند.

نیم بوت

نیم بوت ها یا همان بوت های ساق کوتاه انواع مختلفی دارند: کلاسیک، پاشنه میخی، پاشنه مربعی و غیره. محبوب ترین انواع آن امروزه کابویی و چلسی هستند که با پیراهن های زنانه، شلوار جین و دامن بسیار عالی می شوند.

این مدل بوت ها با شلوار جین ترکیب بسیار خوبی ایجاد می کنند و کارشناسان توصیه می کنند در صورت استفاده از شلوار جین راسته، پاچه ی آن را یک یا دو بار تا بزنید تا قسمت بیشتری از بوت دیده شود یا می توانید اصلاً پاچه را تا نزنید.

برای اینکه بتوانید با این مدل بوت و پیراهن های زنانه ترکیب مناسبی ایجاد کنید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید، مثل مدل پیراهن و نوع نیم بوت، چون عوامل تعیین کننده ای هستند. نیم بوت های تنگ و براق با هر مدل دامن میدی خوب می شوند. پاشنه بلند بودن بوت می تواند به باریک دیده شدن اندام تان کمک کند. از پوشیدن نیم بوت با دامن های میدی که قد آن ها به بزرگ ترین قسمت ساق پا می رسد خودداری کنید، چون باعث می شوند پاها کوتاه به نظر برسند.

بوت زیر زانو

بوت های زیر زانو در سال ۲۰۱۹ محبوبیت دوباره ای یافتند. آن ها را می توانید از پاییز تا زمستان و در هر موقعیتی بپوشید.

لگینگ گزینه ی بسیار مناسبی است اگر مطمئن نیستید بوت خود را با چه بپوشید. لگینگ را می توان با مدل های مختلفی از این بوت ها ترکیب و در موقعیت های هم رسمی و هم غیر رسمی استفاده کرد. اگر به دنبال یک استایل متفاوت هستید، بوت های زیر زانو با شلوارک و کت بلند هم ترکیب خوبی می سازند.

وقتی هوا سرد است، بهتر است این مدل بوت را با یک پیراهن ماکسی آزاد یا یک پیراهن زنانه ی بافت بلند بپوشید. این ترکیب با یک کت یا پالتوی زیبا و یک شال بسیار عالی می شود.

توجه داشته باشید که پیراهن بلند یا سه ربع تان، گشادی کافی برای قرار گرفتن روی بوت را داشته باشد. در غیر اینصورت، بوت ها حجم نازیبایی به زیر پیراهن می دهد. بوت های زیر زانوی تنگ تر گزینه ی بسیار خوبی هستند.

بوت بالای زانو

بوت های بالای زانو جذابیت زیادی دارند و به قدری کاربردی اند که گزینه های نامحدودی پیش رو می گذارند. چه چرمی باشند و چه جیر، و چه تخت باشند و چه پاشنه بلند، داشتن یک بوت بالای زانو ضروری است.

برای ایجاد تضاد بیشتر، می توانید یک بوت رنگ روشن را با لباس های تیره بپوشید. یا می توانید یک دامن مینی و یک کت میدی مشکی را با این مدل بوت ترکیب کنید. برای جذابیت بخشی بیشتر می توانید از جوراب شلواری های طرح دار استفاده کنید.

بوت کشی

قسمت کشی این مدل بوت آن را به کفش مناسبی برای پیاده روی های طولانی بدل می کند. دقت داشته باشید که قد لباسی که به تن دارید تا بیشتر از وسط ساق پا نباشد تا بوت دیده شود.

بوت های کشی سیاه رنگ گزینه ی مناسبی برای آن هایی هستند که دوست دارند باریک تر دیده شوند. این مدل بوت را می توانید با یک شوار پشمی برمودا یا شلوار جین راسته یا جذبی که قد آن تا بالای قوزک پا باشد، بپوشید. بسته به وضعیت آب و هوا می توانید استایل های مختلفی بسازید. در زمستان، برای داشتن یک استایل متفاوت و در عین حال شیک، می توانید بوت کشی خود را با یک کت چرمی و یک پیراهن زنانه ی گل دار بپوشید. یا می توانید با ترکیب این مدل بوت با یک پالتوی بلند یا کت ترنچ، استایل کلاسیک تری بسازید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود