فهرست ۲۰۰ خواننده برتر تمام دوران به انتخاب رولینگ استون 

فهرست ۲۰۰ خواننده برتر تمام دوران به انتخاب رولینگ استون 

رولینگ استون در سال ۲۰۰۸، لیست ۱۰۰ نفره‌ای از خواننده‌های برتر تمام دوران را منتشر کرد که نام سلین دیون در میان آنها قرار داشت؛ اما در بروز رسانی اخیر این لیست که نام ۲۰۰ خواننده را به عنوان خواننده‌های برتر تمام دوران منتشر کرده است، نام سلین دیون از این لیست خارج شده است. لیست ۲۰۰ خواننده برتر تمام دوران رولینگ استون را از اینجا ببینید.

طرفداران سلین دیون نسبت به حذف او از این لیست واکنش نشان دادند و در این میان اکثر کارشناسان نام برخی اسامی موجود در این لیست را به عنوان خوانندگانی که صدای بهتری نسبت به او ندارند را ذکر کردند.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

این اسامی شامل بسیاری از خوانندگان راک مانند آزی آزبورن، گلن دانتزیگ، کرت کوبین، بروس اسپرینگستین، میک جَگِر، جان فوگرتی، پتی اسمیت، کریسی هایند، راجر دالتری، کورتنی لاو و جو استرامر است.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

به علاوه، بدیهی است که آهنگسازانی مانند لئونارد کوهن، باب دیلن ، لو رید و جانی کش، بیشتر به نگرش و سبک شاعرانه منحصر به فرد در اجرای آوازها و اشعارشان شناخته می شوند.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

منتقدان همچنین علیه بسیاری از ستارگان پاپ از جمله لیدی گاگا، تیلور سویفت، آشر، سلنا، The Weeknd و جرج مایکل بحث کردند.

وقتی رولینگ استون برای اولین بار فهرست ۱۰۰ خواننده برتر خود را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد، روزنامه‌نگاران از یک فرآیند رای‌گیری دقیق استفاده کردند که شامل نظرات موسیقی‌دانان معروف بود که به سمت راک کلاسیک و خوانندگان دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ گرایش داشت.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

این نسخه به روز شده توسط کارکنان انتشارات و مشارکت کنندگان کلیدی انجام شده و به سمت ۱۰۰ سال گذشته موسیقی محبوب گرایش پیدا کرده است. علاوه بر آن رولینگ استون تاکید داشت که این لیست بهترین خواننده هاست، نه فهرست بهترین صداها.

آنچه که برای روزنامه نگاران رولینگ استون بسیار مهم به نظر می رسید اصالت، تأثیرگذاری، مجموعه آثار یک هنرمند و گستردگی میراث موسیقایی آنها بود: «اینها خواننده هایی هستند که تاریخ ساز بوده اند و زندگی ما را تعریف کرده اند، از سبک گاسپل تا پانک، از سیناترا تا سلنا.»

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

دیون پس از اینکه اولین بار در زادگاهش کانادا به عنوان یک ستاره نوجوان با مجموعه ای از آلبوم های فرانسوی زبان در دهه ۱۹۸۰ ظاهر شد، یکی از موفق ترین و تاثیرگذارترین خوانندگان تاریخ مدرن است. او با برنده شدن در مسابقه آواز یوروویژن در سال ۱۹۸۸ به شهرت بین المللی دست یافت.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

دیون پس از یادگیری زبان انگلیسی، با Epic Records در ایالات متحده قرارداد امضا کرد و در نهایت اولین آلبوم انگلیسی زبان خود را با نام Unison در ۱۹۹۰ منتشر کرد. در پی سومین آلبوم انگلیسی زبان او، The Color Of My Love در ۱۹۹۳، به یک سوپراستار جهانی تبدیل شد.

در طی چهار دهه گذشته او برنده پنج جایزه گرمی، شش جایزه AMA، هفت جایزه بیلبورد، ۱۲ جایزه جهانی موسیقی، ۲۰ جایزه JUNO شده است.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

او همچنین دارای تعداد زیادی رکورد جهانی است که شامل پرفروش ترین آلبوم های فرانسوی زبان در تاریخ می شود. پرفروش ترین هنرمند زن معاصر; اولین و تنها هنرمند زنی که دو آلبوم او بیش از ۳۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت. پرفروش ترین هنرمند انفرادی جهان در دهه ۹۰ و دومین زنی در تاریخ که ۵۰ میلیون آلبوم در اروپا به فروش رسانده است.

حذف نام سلین دیون از لیست رولینگ استون

با توجه به اینکه دیون به طور علنی پاسخی نداده است، به نظر می‌رسد که او خودش اهمیتی نمی‌دهد که رولینگ استون او را از ۲۰۰ خواننده برتر تمام دوران کنار گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

ابتلای سلین دیون به یک بیماری عصبی نادر و لاعلاج که قدرت خوانندگی را از او گرفته است

آدامس جویده شده سلین دیون، پرافتخارترین دارایی ادل!

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود