۷ ممنوعیت عجیب و جالب در کشورهای مختلف دنیا

۷ ممنوعیت عجیب و جالب در کشورهای مختلف دنیا

هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد که ممکن است به چشم مردم دیگر دنیا بی معنی بیاید. بعضی از آن ها بسیار عجیب و غبر قابل درک اند، اما بعضی مختص به هنجارهای فرهنگی و آداب و رسوم آن کشورند. با این حال، رعایت قوانین تنها راه برای انجام بدون مشکل امور در هر جایی است و اگر روزی بخواهید دنیا را بگردید و فرهنگ های مختلف را تجربه کنید، بدون آگاهی از قوانین کشورها به دردسر خواهید افتاد.

۱- اسپانیا: برهنه بودن بالاتنه

بعضی بخش های اسپانیا ممنوعیت ویژه ای درباره ی برهنگی در ملأعام ندارند. با این حال، در شهر بارسلون قوانین در این خصوص دستخوش تغییراتی شده و حالا بر اساس، برهنگی کامل یا ناقص در خیابان های این شهر ممنوع است.

۲- سنگاپور: جویدن آدامس

قانون ممنوعیت تولید و فروش آدامس در سنگاپور در سال ۱۹۹۲ وضع شد. علتش این بود که بقایای آدامس های جویده شده تأثیر مخربی بر قطارها داشت و مانع بسته شدن درست درها می شد. زباله ی آدامس به سینماها، اقامتگاه ها و دیگر مکان های عمومی هم لطمه زده بود.

۳- کره جنوبی و ژاپن: خاموش کردن صدای دوربین گوشی

مردم کره جنوبی اجازه ی خاموش کردن صدای کلیک مانند دوربین گوشی خود را ندارند. اولین تلفن همراه دوربین دار در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه شد و ژاپنی ها اولین مردمانی در دنیا بودند که از این امکان برخوردار شدند. با این حال، وقتی سوء استفاده هایی از آن صورت گرفت، خاموش کردن صدای دوربین ممنوع شد. به همین دلیل است که هر زمان که با گوشی خود عکسی می گیرند همه ی اطرافیان صدایش را می شنوند.

۴- سوئد: استفاده از نام الویس

اسامی زیادی در سوئد ممنوع است، از جمله سوپرمن، وراندا، متالیکا، ایکیا و الویس. علتش قانونی است که در سال ۱۹۸۲ در این کشور وضع شد. بر اساس این قانون، این اسامی ممکن است اسباب رنجش و ناراحتی شوند و می توانند توهین آمیز باشند. به علاوه، ممکن است فرزندتان به خاطر داشتن این اسامی از سوی دیگران دست انداخته شود.

۵- یونان: پوشیدن کفش پاشنه بلند

در یونان اگر قصد بازدید از مکان های تاریخی را داشته باشید، باید از پوشیدن کفش پاشنه بلند خودداری کنید چون این کار ممنوع است. علتش آسیبی است که کفش های پاشنه بلند ممکن است به سطوح مختلف وارد کنند.

۶- استرالیا: ایجاد سر و صدا

در ایالت ویکتوریای استرالیا درز سر و صداهای غیر معقول از مکان های مسکونی را ناپسند می دانند. این موضوع درباره ی معابر، کلبه ها و کارگاه ها هم صدق می کند. در این خصوص میزان بلندی موسیقی، نوع سر و صدا، زمان و مکان و شرایط پیرامون در نظر گرفته می شود.

۷- کره شمالی: پوشیدن شلوار جین

در کره شمالی پوشیدن شلوار جین ممنوع است چون آن را با نفوذ غرب مرتبط می دانند، چیزی که دولت کره شمالی سعی بر محدود کردن آن دارد. به علاوه، استفاده از پیرسینگ هم ممنوع است و در خصوص برخی مدل های مو هم سختگیری زیادی می شود.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • کتلت دی ۱۷, ۱۴۰۱

    منتظرم لیستی از چیزهایی که در ایران ممنوع نیست و نشده ببینم ازتون…