تشریح درخت خانوادگی خانواده داتن در سریال های ۱۸۸۳، ۱۹۲۳ و Yellowstone

تشریح درخت خانوادگی خانواده داتن در سریال های ۱۸۸۳، ۱۹۲۳ و Yellowstone

شجره نامه و درخت خانوادگی داتن ها بسیار پیچیده است اما لازم نیست چنین باشد. طرفداران سریال های Yellowstone, ۱۸۸۳ و ۱۹۲۳ از توضیحی که در ادامه خواهیم داد به راحتی به رابطه خانوادگی جیمز، جیکوب و جان داتن پی خواهند برد. بدون شک اگر از طرفداران سریال یلواستون و اسپین آف هایش باشید، از خود پرسیده اید که کدام شخصیت پدر یا فرزند شخصیت دیگری است و در کل درخت خانوادگی داتن ها شما را گیج کرده است.

راهنمای درخت خانوادگی و شجره نام خانواده داتن در سریال یلواستون

در مورد رابطه جیکوب داتن در سریال ۱۹۲۳ که نقشش را هریسون فورد بازی می کند و شخصیت جیمز داتن در سریال ۱۸۸۳ که نقشش بر عهده تیم مک گرو بود، باید بگوییم که یان دو برادر هستند و جیکوب در واقع برادار بزرگ تر جیمز داتن است، موضوعی که هریسون فورد آن را تایید کرده است. این دو برادر یک خواهر به نام کلر داتن (دان اولیویری) نیز داشتند که در سریال ۱۸۸۳ شاهد مرگش بودیم. در اپیزودهای اول سریال Yellowstone از ند و چنس داتن صحبت شد که هر دو در اواسط تا اواخر قرن نوزدهم زندگی می کردند.

راهنمای درخت خانوادگی و شجره نام خانواده داتن در سریال یلواستون

با تماشای ۱۸۸۳، می دانیم که هیچ کدام از این دو همراه با جیمز و مارگارت  به مونتانا سفر نکردند. اپیزود ابتدایی ۱۹۲۳ فاش می کند که جیکوب بدنبال مرگ جیمز به سرعت برای نجات خانواده او اقدام کرده و به مونتانا آمده است، اتفاقی که در سال ۱۸۹۵ رخ داد. تنها توضیح منطقی در مورد ند و چنس داتن این است که آن ها فرزندان جیکوب و کارا (هلن میرن) بوده اند و پیش از شروع داستان ۱۹۲۳ درگذشته اند. از این به بعد کمی گیج کننده می شود زیرا دو شخصیت منحصربفرد به نام های جان داتن بزرگ وجود دارد. اولین آن ها پسر جیمز  داتن است که در سریال ۱۸۸۳ نقش او را اودی ریک و در ۱۹۲۳ نقش او را جیمز بج دیل بر عهده دارند.

راهنمای درخت خانوادگی و شجره نام خانواده داتن در سریال یلواستون

دومی پدر جان داتن (کوین کاستنر) است که در سریال یلواستون نقش او را دابنی کولمن بازی می کرد. سومین اپیزود ۱۹۲۳ فاش می کند که این دو مرد یکی نیستند. به همین خاطر است که به احتمال فراوان، پدر جان داتن در سریال یلواستون، در واقع پسر جک داتن (دارن مان در ۱۹۲۳) است. در اپیزود اول تا پنجم فصل پنجم سریال یلواستون جیمی داتن، جان داتن را به عنوان یک مزرعه دار نسل پنجمی معرفی می کند. این حرف تنها زمانی منطقی است که جان داتن بزرگ (کولمن) نوه زاده جیمز داتن (مک گرو در ۱۸۸۳) باشد. احتمال دیگر در این برهه این است که اسپنسر پسری داشته و آن پسر خود صاحب یک پسر شده اما این فرضیه مملو از گمانه زنی است.

راهنمای درخت خانوادگی و شجره نام خانواده داتن در سریال یلواستون

اگر جان داتن بزرگ دوم (کولمن) پسر اسپنسر بود، یک نسل کامل از بین می رفت و شخصیت کاستنر به یک مزرعه دار نسل چهارمی تبدیل می شد. در دنیای Yellowstone، پیتر داتن در واقع برادر جان داتن (کاستنر) است، پسری که در بچگی درگذشته و این موضوع در طول فصل پنجم سریال تایید می شود. در جریان فصل پنجم سریال، شخصیت پیشنس داتن نیز فاش می شود که در اوایل قرن بیستم زندگی می کرده و بهترین گمانه زنی ما این است که او دومین فرزند جک و الیزابت بوده است، اگر چه اسپنسر و الکس نیز می توانند پدر و مادر او باشند.

سرانجام به نسل های جدید خانواده داتن می رسیم که آخرین آن ها تیت داتن است و البته برادر کوچولوی مرده اش جان و در نهایت پسر جیمی داتن که هنوز نامش فاش نشده است. کسانی که سریال ۱۸۸۳ را تماشا کرده باشند می دانند که رییس قبیله سرخپوست ها به جیمز داتن (مک گرو) می گوید که می تواند زمینی برای دفن کردن دخترش داشته باشد اما در هفت نسل، بومیان این زمین را بازپس خواهند گرفت.

راهنمای درخت خانوادگی و شجره نام خانواده داتن در سریال یلواستون

تیت داتن هفتمین نسل خانواده داتن است و در صورتی که کیسی و مونیکا فرزند دیگری به دنیا نیاورند، او بازپس گیرنده این زمین و وارث نهایی مزرعه داتن ها خواهد بود زیرا از طرف مادرش یک سرخپوست است. این اتفاق بدین خاطر می افتد که بث داتن نمی تواند بچه دار شود، لی داتن مرده و جیمی نیز نه فرزند واقعی جان داتن است و نه شایستگی و پشتیبانی خانواده را برای وارث کردن فرزندش دارد. پیچش داستانی می تواند زمانی رخ دهد که جان داتن بتواند کسی مثل سامر هیگینز را باردار کند که در این صورت درخت خانوادگی داتن ها پیچیده تر خواهد شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود