لیزا ماری پریسلی و نیکلاس کیج؛ ازدواجی پرتلاطم که تنها ۱۰۷ روز دوام داشت

لیزا ماری پریسلی و نیکلاس کیج؛ ازدواجی پرتلاطم که تنها ۱۰۷ روز دوام داشت

لیزا ماری پریسلی (Lisa Marie Presley) که به طرز غم انگیزی در سن ۵۴ سالگی درگذشت، در سال ۲۰۰۲ با نیکلاس کیج (Nicolas Cage) بازیگر هالیوود ازدواج کرده بود اما تنها ۱۰۷ روز بعد کیج درخواست طلاق داد. او عاشقانه‌ای طوفانی و دعوایی بسیار گران قیمت با نیکلاس کیج داشت.

لیزا ماری پریسلی، دختر الویس پریسلی افسانه ای و همسرش پریسیلا، چهار ازدواج از جمله با دو چهره بسیار مشهور داشت. او بین سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ با مایکل جکسون در ازدواج بود و سپس در سال ۲۰۰۲ با کیج ازدواج کرد.

ازدواج پرفراز و نشیب لیزا ماری پریسلی و نیکلاس کیج؛ پرتاب حلقه الماس به درون اقیانوس

گفته می‌شود که او در حالی که به همراه نامزد آن زمان خود، جان اوزایکا نوازده اهل هاوایی، ‌در جشن تولد جانی رامون، گیتاریست گروه راک رامونز شرکت کرده بود، عاشق این بازیگر هالیوودی شد. نیکلاس، که در آن زمان هنوز با پاتریشیا آرکت (Patricia Arquette) در ازدواج بود هم ظاهراً به لیزا ماری علاقه‌مند شده بود.

بازیگر فیلم تغییر چهره (Face/Off) یک بار با یادآوری اولین باری که او را دید، تعریف کرد: «وارد یک مهمانی می‌شوم که نمی‌دانم قرار است با چه کسی ملاقات کنم. این دختر زیبا وسط اتاق نشیمن ایستاده و دامن چرمی کوتاهی پوشیده است. با آن چشم‌های درشت، زیبا و روح‌انگیز به من نگاه می‌کند، چشم‌هایی که انگار داستان غم‌انگیزی برای گفتن دارند، و من فقط گفتم «عجب!»».

ازدواج پرفراز و نشیب لیزا ماری پریسلی و نیکلاس کیج؛ پرتاب حلقه الماس به درون اقیانوس

در ماه می ۲۰۰۱، یک ماه پس از اینکه لیزا ماری فاش کرد نامزدی ۱۶ ماهه خود را با اوزایکا به پایان رسانده است، این زوج رابطه خود را در معرض دید عموم قرار دادند. در آگوست همان سال، نیکلاس درباره ماری پریسلی به جی لنو گفت: «او فردی بسیار صادقی است و من این ویژگی را تحسین می‌کنم.»

آنها به مشاجره های بزرگی که با هم داشتند معروف بودند و یک بار در یک قایق تفریحی دعوای وحشتناکی داشتند که با پرتاب حلقه نامزدی لیزا ماری در اقیانوس به پایان رسید.

بر اساس گزارش‌ها، او حلقه الماس زرد ۶ قیراطی ۶۵ هزار دلاری خود را در سواحل کالیفرنیا به درون آب پرتاب کرد و سپس با یک هلیکوپتر آنجا را ترک کرد. کیج ناامیدانه تیمی از غواصان را برای یافتن این انگشتر استخدام کرد که البته بی‌فایده بود.

ازدواج پرفراز و نشیب لیزا ماری پریسلی و نیکلاس کیج؛ پرتاب حلقه الماس به درون اقیانوس

تنها دو سال پس از رابطه پر فراز و نشیبشان، این زوج در آگوست ۲۰۰۲ به هاوایی گریختند و ازدواج کردند. لیزا ماری بعداً اعتراف کرد: «ازدواج با او یک طوفان وحشیانه، ایده‌ای احمقانه و از روی جوانی بود.» اما کیج تنها ۱۰۷ روز بعد درخواست طلاق داد و ازدواج این دو در سال ۲۰۰۴ به‌طور رسمی پایان یافت.

لیزا ماری در سال ۲۰۰۳ درباره رابطه‌اش با کیج در یک برنامه زنده گفت: «اینکه می‌توانستم با او برابر باشم، موقعیت‌های مشابه و پس زمینه های مشابه داشته باشم جذاب به نظر می‌رسید. بنابراین با هم ارتباط گرفتیم و ارتباط خوبی هم داشتیم. هر دو کمی روحیه کولی‌وار داشتیم، مثل دزدان دریایی ظالم.» با این حال، همین نوع نگرش و ترکیب شخصیت ها بود که منجر به سقوط ازدواجشان شد.

لیزا ماری گفت: «و وقتی یک دزد دریایی با یک دزد دریایی دیگر ازدواج می‌کند، این‌دو کشتی را غرق می‌کنند.»

ازدواج پرفراز و نشیب لیزا ماری پریسلی و نیکلاس کیج؛ پرتاب حلقه الماس به درون اقیانوس

یکی دیگر از مسائل مهمی که مطرح شد، ستایش و احترام کیج نسبت به الویس بود، با این ادعا که او فقط به خاطر عشقش به پادشاه راک اند رول با لیزا ماری ازدواج کرد. کیج حتی بازی شگفت آور خود در فیلم از ته دل وحشی (Wild at Heart) دیوید لینچ را بر اساس شخصیت الویس بنا کرده بود.

این زوج زمانی که به طور قانونی به ازدواج خود در سال ۲۰۰۴ پایان دادند، رابطه دوستانه خود را حفظ کردند و لیزا ماری در سال ۲۰۰۶ با مایکل لاکوود تهیه کننده موسیقی ازدواج کرد.

متأسفانه، لیزا ماری روز جمعه درگذشت و کیج یکی از افرادی بود که به او ادای احترام کرد. او در بیانیه‌ای گفت: «خبر ویرانگری است. خنده لیزا بهترین خنده‌ای بود که تا به حال دیده‌ام. هرجا می‌رفت می‌درخشید و حالا قلبم شکسته است. اما احساس آرامش می‌کنم که او دوباره به پسرش بنجامین پیوسته است.»

بیشتر بخوانید:

لیزا ماری پریسلی، تنها دختر الویس پریسلی، در سن ۵۴ سالگی درگذشت + بیوگرافی

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود