انتقاد شدید از بیانسه به خاطر برگزاری کنسرتی ۲۴ میلیون دلاری برای افتتاح هتلی در دبی

انتقاد شدید از بیانسه به خاطر برگزاری کنسرتی ۲۴ میلیون دلاری برای افتتاح هتلی در دبی

کنسرت بیانسه در دبی، سر و صدای زیادی به پا کرد و بسیاری به این نماد موسیقی به خاطر برگزاری کنسرت در این کشور انتقاد کردند. بیانسه در مراسم افتتاح هتل آتلانتیس رویال در دبی، که با برند نوشیدنی کندال جنر نیز همکاری داشت، پس از مدت ها کنسرت برگزار کرد. این خواننده ۴۱ ساله برای اولین اجرای خود از زمان روی صحنه رفتنش در جشنواره شهروند جهانی ۲۰۱۸، ۲۴ میلیون دلار به دست آورد.

ماجرای انتقادها به کنسرت بیانسه در دبی چیست؟

در این کنسرت از طرفداران خواسته شد تا این اجرا را ضبط نکنند. بیانسه در این کنسرت ۱۹ آهنگ به یادماندنی خود را اجرا کرد. دختر ۱۱ ساله او بلو-آیوی نیز در این کنسرت حضور داشت و در اجرای یک آهنگ به مادرش کمک کرد. او آهنگ‌های مشهوری مانند XO، Halo، Drink In Love و Crazy In Love را برای تماشاگران اجرا کرد.

گفته می شود که بیانسه هیچ آهنگی از آلبوم ۲۰۲۲ خود، «رنسانس» که گفته می شود الهام گرفته از زندگی دگرباش است، اجرا نکرده است.

ماجرای انتقادها به کنسرت بیانسه در دبی چیست؟

جامعه LGBTQ+ در دبی با چندین چالش قانونی روبرو هستند و طبق قوانین چنین گرایش هایی در امارات متحده عربی غیرقانونی است. در دبی، بر اساس ماده ۱۷۷ قانون مجازات، دگرباشان جنسی مجرم شناخته می شوند و ممکن است به ۱۰ سال زندان محکوم شوند.

ماجرای انتقادها به کنسرت بیانسه در دبی چیست؟

بِو جکسون، یکی از بنیانگذاران اتحاد LGB، به این ستاره حمله کرد و مدعی شد که عملکرد او بر حمایتش از جامعه دگرباشان، سایه انداخته است. او گفت: «اتحاد LGB عمیقاً ناراحت است از اینکه بیانسه موافقت کرده است یک کنسرت پرسود در دبی، جایی که اعمال دگرباشان عملی مجرمانه و احتمالاً مجازات آن اعدام است، برگزار کند.»

ماجرای انتقادها به کنسرت بیانسه در دبی چیست؟

در همین حال، کیتی اسکات کلاوس، در توییتر به انتقادهای شدیدی که به دیوید بکهام و قراردادش با قطر شد، اشاره کرد و گفت واکنش ها به این دو موضوع مشابه، متفاوت بوده است.
یکی از دنبال‌کنندگان عصبانی نوشت: «هر دو میلیون‌ها دلار گرفته اند تا چشم خود را ببندند.»

کاربر دیگری ادامه داد: «ناگفته نماند که کایلی دقیقاً به خاطر انجام همان کاری که بیانسه انجام داد مورد انتقاد قرار گرفت.»

ماجرای انتقادها به کنسرت بیانسه در دبی چیست؟

یکی دیگر از کاربران توییتر نوشت: «چرا بیانسه، که نیم میلیارد دلار ثروت دارد، ۲۰ میلیون دلار برای اولین اجرای آلبوم «رنسانس»، اثری که به شدت از تفکر متعصبانه انتقاد می کند، در دبی، کشوری که حقوق دگرباشان جنسی در آن به رسمیت شناخته نشده، گرفته است.»

ناگفته نماند افرادی مانند جاناتان چبان، دوست کیم کارداشیان، میشل کیگان، روشل و ماروین هیومز، لیام پین، النور کالدر و اینفلوئنسر معروف الکس کارمایکل نیز در این مراسم حضور داشتند.

بیشتر بخوانید:

ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام برای جام جهانی قطر و اعتراضات به آن + ویدیو

۶ حقیقت شگفت انگیز درباره بیانسه در روز تولد ۴۱ سالگی اش

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود