ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام برای جام جهانی قطر و اعتراضات به آن + ویدیو

ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام برای جام جهانی قطر و اعتراضات به آن + ویدیو

در ویدئویی که در پس‌زمینه آن شهر دوحه دیده می شود، دیوید بکهام کاپیتان سابق انگلیس و سفیر یونیسف که خود را فمینیست معرفی می‌کند، قطر را مکانی باورنکردنی برای گذراندن تعطیلات می‌داند و از قرارداد ۱۰ میلیون پوندی خود با این کشور رونمایی می‌کند. بکهام ۴۷ ساله در حال قایقرانی، موتور سواری و بازدید از بازار ادویه، گرفتن عکس سلفی با مردم محلی، بازدید از یک بازار و غذا خوردن با گروهی از مردان با لباس های سنتی عربی دیده می شود. در این ویدئو، بکهام که چهار فرزند دارد به بینندگان می گوید که مشتاق است فرزندانش را به این کشور بیاورد: «قطر واقعا مکانی باورنکردنی برای وقت گذراندن است. ترکیب مدرنیته و سنت چیزی واقعا خاص را ایجاد می کند.»ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟این ویدئو اکنون با واکنش های تندی به رهبری فعالان حقوق بشر سازمان عفو ​​بین الملل مواجه شده است. آنها بکهام را متهم کردند که در ذکر رفتار وحشتناک این کشور با اقلیت‌ها و کارگران مهاجر کوتاهی کرده است و از کاپیتان سابق انگلیس خواستند از شهرت و موقعیت جهانی خود برای کمک به مردم این کشور استفاده کند. گاردین با استناد به آمار رسمی گزارش داده است که بیش از ۶,۵۰۰ کارگر مهاجر در این کشور هنگام ساخت و ساز، زیرساخت های مسابقات جام جهانی جان باخته اند.ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟کاربران توییتر تصمیم او برای تبلیغ قطر را محکوم کردند و بکهام را به فروش روحش برای پول متهم کردند. دیوید چلن، فعال در زمینه خشونت خانگی، گفت: «شستشوی ورزشی ذاتاً اشتباه است. کسانی که کشورهایی با سوابق وحشتناک حقوق بشر را تبلیغ می کنند، فعالانه کسانی را که مورد تبعیض، آسیب و کشته شدن قرار می گیرند، برای پول بیشتر ساکت می کنند. چرا یونیسف به حمایت از دیوید بکهام ادامه می‌دهد تا از طریق تبلیغ قطر میلیون‌ها دلار کسب کند؟»ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟اکبر آل باکر، رئیس گروه گردشگری قطر گفت: «از استقبال دیوید در قطر بسیار خوشحالم، جایی که او خود را در فرهنگ ما غوطه ور کرده و میزبانی گرم مردم را تجربه کرده است. من میلیون‌ها نفری را که سالانه از قطر عبور می‌کنند تشویق می‌کنم که راه دیوید را دنبال کنند و ماجراجویی و خاطرات هیجان‌انگیز خود را بسازند. ما اینجا همه چیز داریم، چه خورشید، دریا، شن، میراث و فرهنگ غنی، طبیعت شگفت‌انگیز یا یک استراحت شهری مدرن و مفرح.»ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟روزنامه میل در فوریه گذشته قرارداد بکام با قطر را فاش کرد و عفو بین‌الملل در آن زمان گفت: «ما از او می‌خواهیم تا درباره وضعیت عمیقا نگران‌کننده حقوق بشر در قطر بیاموزد و آماده صحبت درباره آن باشد.»ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟نزدیکان بکهام می گویند که او پس از محکوم شدن به خاطر این معامله بحث برانگیز، پریشان و مضطرب شد. سوابق حقوق بشر قطر نگران کننده است، از بدرفتاری طولانی مدت این کشور با کارگران مهاجر گرفته تا محدود کردن آزادی بیان.ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟

ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟

ماجرای ویدیو تبلیغاتی دیوید بکهام در قطر چیست؟جام جهانی فوتبال از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر برگزار می شود و اولین دوره ای است که این رویداد در جهان عرب برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

بروکلین بکهام سوار بر خودروی ۱.۲ میلیون دلاری بار دیگر خبرساز شد + ویدیو

ویکتوریا بکهام چقدر ثروت دارد؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • امیر شهریور ۹, ۱۴۰۱

    همونطور که کشور سرکوبگر و مستکبر خیالی اسرائیل همه جا هست

  • امیر شهریور ۹, ۱۴۰۱

    (دستم اشتباه خورد کامنتم نصفه رفت😐 ادامش رو می نویسم)
    همونطور… هست؛ (کامنت قبلی) قطر هم میتونه باشه روسیه هم میتونه باشه.
    خون هیچ اقلیتی برتر از دیگری نیست. تازه اوکراین و قطر اصلا اقلیت نیستند. اقلیت واقعی به معنی کامل کلمه مردم یمن فلسطین آفریقا و‌… اند.