موفق ترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش؛ از ۱۲ Monkeys تا World War Z

موفق ترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش؛ از ۱۲ Monkeys تا World War Z

برد پیت چیزی فراتر از یک بازیگر طراز اول است. این بازیگر برنده اسکار در فیلم های تحسین شده و موفق بسیاری از لحاظ هنری حضور داشته است. پیت استعداد گسترده خود را در نقش های متفاوت در طی سال ها به اثبات رسانده است، از فیلم هایی که خود نقش اصلی شان را بر عهده داشته تا فیلم هایی که در نقش فرعی نیز توانسته ستاره اصلی فیلم باشد. همزمان، پیت در پشت صحنه نیز کارهای فوق العاده ای به عنوان تهیه کننده داشته باشد. در واقع، آنقدر فیلم خوب توسط او تهیه شده که برخی معتقدند برد پیت تهیه کننده بهتری است تا یک بازیگر خوب. اما تا زمانی که پای بازی های او در فیلم های سینمایی در میان باشد، بسیاری از فیلم های او به فیلم هایی کلاسیک و محبوب تماشاگران تبدیل شده و در باکس آفیس نیز موفق بوده اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با موفق ترین فیلم های برد پیت از لحاظ فروش در باکس آفیس آشنا کنیم.

بهترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش باکس آفیس

۱۸- Burn After Reading (2008)

میزان فروش: ۱۶۳.۷ میلیون دلار

برادران کوئن هرگز در زمینه باکس آفیس به اندازه جذابیت هنری فیلم هایشان، وفق نبوده اند و تنها فیلم True Grit از این دو برادر بود که توانست از مرز ۲۰۰ میلیون دلار فروش بگذرد. چیزی که ممکن است برخی از طرفداران فیلم های برادران کوئن را حیرت زده کند این است که Burn After Reading دومین فیلم پرفروش کارنامه هنری آن ها بوده و فروشی حتی بیشتر از No Country for Old Men داشته است. یکی از نکات متمایز در فیلم Burn After Reading این است که بازی برد پیت جذابیت اصلی فیلم به شمار می آید. پیت در این فیلم نقشی کاملاً متفاوت از نقش های همیشگی اش را بازی می کند. به جای یک شخصیت اصلی خشمگین و تودار، پیت در این فیلم نقش یک کارمند باشگاه را بازی می کند که هیچ ایده ای در مورد ظاهر خنده دارش ندارد. در فیلم، او با یکی از همکارانش تلاش دارند تا از یک تحلیل گر سابق سازمان سیا اخاذی کنند، وقتی دیسکی را می یابند که به باور خودشان اطلاعات سری دولتی روی آن ضبط شده است. اما هیچ چیز برای شخصیت ساده دل چاد فلدهیمر با بازی پیت، خوب و طبق نقشه پیش نمی رود.

بهترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش باکس آفیس

۱۷- ۱۲ Monkeys (1995) 

میزان فروش: ۱۶۸.۸ میلیون دلار

در سال ۱۹۹۵، تری گیلیام که از اعضای شخصیت های فیلم های مانتی پایتون بود، اولین شاهکار خود را کارگردانی کرد. فیلم ۱۲ Monkeys یک داستان سفر در زمان با مردی بود که به گذشته باز می گردد تا بفهمد که چه چیزی سبب شده اتفاقی ویرانگر رخ دهد. بروس ویلیس نقش این مسافر زمان را بازی کرده و برد پیت نیز نقش مردی را بر عهده دارد که به باور او عامل این اتفاق ویرانگر بوده است. این یکی از بهترین تلاش های برد پیت برای خروج از منطقه امن بازیگری اش است که شخصیت خوش قیافه نقش اصلی اش را به خاطر یک مرد دیوانه کنار می گذارد که شخصیتی کاملاً متفاوت دارد. پیت از مردی در یک بیمارستان روانی که از تئوری های توطئه می گوید به مردی از بیرون بیمارستان تبدیل شود که فرزند یک دانشمند ثروتمند بوده و برنامه ای برای تغییر جهان اندیشیده است.

بهترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش باکس آفیس

۱۶- ۱۲ Years a Slave (2013)

میزان فروش: ۱۸۷.۷ میلیون دلار

برد پیت به عنوان تهیه کننده فیلم ۱۲ Years a Slave برنده جایزه اسکار بهترین تهیه کننده سال شد، فیلمی که خود جایزه بهترین فیلم را به خانه برد اما وی در این درام ویرانگر نقش کوچکی نیز بازی کرده بود. این فیلم داستان سولومون نورثراپ را بازی می کند، مرد سیاهپوست آزادی که ربوده شده و برای سال ها به بردگی فروخته می شود. پیت به عنوان یک نجار کانادایی که سولومون برای مدت کوتاهی در دوران اسارت با او آشنا می شود در داستان حضور دارد. در حالی که بسیار تعجب برانگیز است که فیلمی با چنین داستانی ویرانگر توانسته چنین مخاطبان بسیاری را به سینماها بکشاند، نقدهای مثبت و داستانی واقعی و مهم باعث شد که این فیلم مورد استقبال سینماروها قرار گیرد. بر اساس امتیاز منتقدان راتن تومیتوز، ۱۲ Years a Slave بهترین فیلم برد پیت است.

بهترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش باکس آفیس

۱۵- The Lost City (2022)

میزان فروش: ۱۹۰.۸ میلیون دلار

جذاب است که می بینیم برد پیت در نقش های کوتاه در فیلم ها ظاهر شده و به کررات این کار را انجام می دهد و The Lost City تازه ترین فیلمی است که در آن برد پیت در حضوری کوتاه در داستان به خوبی می درخشد. در این کمدی ماجراجویانه بازی ساندرا بولاک در نقش یک نویسنده ماجراجو که ربوده می شود ظاهر شده و مدل پشت کتابش با بازی چینینگ تیتوم به جنگل می رود تا او را نجات دهد. قدرت ستارگی دو نقش اصلی آنقدر زیاد بود که مخاطب این فیلم را نادیده نگیرد و این داستان ماجراجویانه با لحظه ای کمیک و خنده دار بسیاری نیز همراه شده بود. همچنین در تریلرها، حضور برد پیت در داستان بزرگنمایی و برجسته شده بود، جایی که وی به عنوان یک نیروی ویژه در عملیات نجات مشارکت می کند.

بهترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش باکس آفیس

۱۴- Fury (2014)

میزان فروش: ۲۱۰.۳ میلیون دلار

فیلم جنگی پرتنش Fury در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم روایت می شود، جایی که یک افسر جانشین جوان به یک گروه کوچک تانک به رهبری مردی به نام وارددی (پیت) می پیوندد. این فیلم مشکلات و دشواری های این سرباز جوان در مقابله با وحشت های جنگ و آموزش هایی که توسط رهبر خونسرد و بیرحمش می بیند را به تصویر می کشد. ظاهراً طرفداران از دیدن پیت در این نقش های نظامی زمخت خوششان آمده و این فیلم یکی دیگر از بهترین و پرفروش ترین فیلم های برد پیت بود.

بهترین فیلم های برد پیت بر اساس میزان فروش باکس آفیس

۱۳- Interview With The Vampire (1994)

میزان فروش: ۲۲۳.۶ میلیون دلار

در فیلم Interview with the Vampire، برد پیت وارد دنیای خون آشام ها می شود. او در این فیلم نقش یک مالک مزرعه در دهه ۱۷۰۰ را بازی می کند که توسط یک مخلوق شب زی به نام لستات به خون آشام تبدیل شده است. این دو مرد یک تیم را تشکیل می دهند در حالی که شخصیت لویی با بازی پیت با زندگی ابدی جدید خود مشکل دارد. همانند امروز، پیت و کروز دو تن از بزرگ ترین ستاره های هالیوود در آن زمان بودند و دیدن آن ها در کنار هم روی صفحه نمایش برای تماشاگران بسیار هیجان برانگیز بود و موفقیت تجاری فیلم را در پی داشت.

۱۲- Bullet Train (2022) 

میزان فروش: ۲۳۸.۷ میلیون دلار

برد پیت با جذابیت و شکوه خاصی پیر شده است و در سال ۲۰۲۲، او نقش یک آدمکش را در کمدی اکشن ماجراجویانه Bullet Train بازی می کند. در این فیلم، رابط پیت او را به یک قطار می فرستد تا یک چمدان را گرفته و به دستش برساند. اما همه چیز خراب می شود وقتی او تنها کسی نیست که استخدام شده تا آن چمدان را بدست آورد و همه می خواهند که دیگری را بکشند. این فیلم باکس آفیس خوبی داشت و البته مملو از سکانس های اکشن و کمدی هوشمندانه و نیشدار بسیار. همچنین این فیلم مملو از چهره های آشنا بود و پیت توانست در کنار دیگر بازیگران نقش های فرعی درخشیده و یک اکشن سرگرم کننده دیگر بسازد.

۱۱- Ocean’s Thirteen (2007)

میزان فروش: ۳۱۱.۳ میلیون دلار

فیلم Ocean’s Thirteen به عنوان آخرین فیلم در فرانچایز اوشن که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، آخرین هنرنمایی برد پیت در نقش راستی رایان در کنار دنی اوشن با بازی جرج کلونی نیز بود. در این دنباله، دنی اوشن و تیمش نقشه ای برای انتقام از شخصیت ویلی بنک با بازی آل پاچینو را می کشند بعد از اینکه وی به مرشد دنی به نام روبن تیشکوف خیانت می کند. حتی در شرایطی که این فیلم در باکس آفیس بین المللی عملکرد نسبتاً موفقی داشت، پیت از همان ابتدا گفته بود که دیگر در این فرانچایز حضور نخواهد یافت. در واقع، یکی از اهداف زندگی پیت این بود که در Ocean’s 14 بازی نکند. و بدین ترتیب بود که بازگشت این فرانچایز در قالب Ocean’s 8 با تیمی کاملاً زنانه صورت گرفت.

۱۱- Inglorious Basterds (2009)

میزان فروش: ۳۲۱.۴ میلیون دلار

فیلم Inglourious Basterds به کارگردانی کوئنتین تارانتینو در دوران اولین سال اشغال فرانسه توسط آلمان در جنگ جهانی دوم روایت می شود. در این فیلم، برد پیت نقش ستوان آلدو رین را بازی می کند، فرمانده گروهی از سربازان یهودی که انتقام هایی بیرحمانه از نیروهای نازی می گیرند. اگر چه آلدو باهوش ترین شخصیت پیت نیست اما یکی از بامزه ترین و جذاب ترین آن هاست. علیرغم دسته بندی خشن و مدت زمان زیاد، مخاطبان از فیلم جنگی دیوانه وار تارانتینو خوششان آمده بود. در نهایت این فیلم به یکی از پرفروش ترین فیلم های تارانتینو تبدیل شده و نامزد دریافت چندین جایزه اسکار نیز شد.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۱۰- Megamind (2010)

میزان فروش: ۳۲۱.۸ میلیون دلار

اگر چه برد پیت از نقش آفرینی در نقش های بزرگ ژانرهای سینمایی کمیک بوکی دوری کرده اما در کمدی انیمیشنی Megamind صداپیشگی یک شخصیت ابرقهرمان را بر عهده داشته است. این فیلم با بازی ویل فرل، در مورد شخصیت ابرشرور اصلی داستان به نام ابرذهن است که بعد از اینکه دشمن شجاعش به نام مترو من با بازی برد پیت ظاهراً کشته می شود، زندگی اش را به چالش می کشد. در حالی که این فیلم به محبوبیت و موفقیتی در حد و اندازه های The Incredibles دست نیافت اما ترکیب داستانی ابرقهرمانی و یک انیمیشن خانوادگی به موفقیت نسبی فیلم منجر شد.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۹- Se7en (1995)

میزان فروش: ۳۲۷.۳ میلیون دلار

تریلر جنایی Se7en از دیوید فینچر، برد پیت را در نقش یک کارآگاه تازه منتقل شده دارد که با یک کارآگاه در آستانه بازنشستگی با بازی مورگان فریمن کار می کند تا یک قاتل سریالی سادیستی را دستگیر نماید، شخصیتی که نقشش را کوین اسپیسی ایفا می کند. این فیلم از گوینث پالترو در نقش تریسی، همسر شخصیت برد پیت نیز استفاده می کند که یکی از ماندگارترین و بهترین سکانس های پایانی تاریخ سینما را رقم می زند. در این فیلم به شدت تاریک، برد پیت یکی از بهترین هنرنمایی های دوران حرفه ایش را انجام داده است.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۸- The Curious Case of Benjamin Button (2008)

میزان فروش: ۳۳۵.۸ میلیون دلار

در فیلم The Curious Case of Benjamin Button برد پیت نقش شخصیت بنجامین باتن را بازی می کند که به شکل برعکس پیر می شود. باز هم به کارگردانی فینچر، این فیلم نیز کیت بلنشت برنده جایزه اسکار را در کنار تاراجی پی هنسون، و تیلدا سوینتون به کار می گیرد. این فیلم به زندگی بنجامین باتن در دوره های مختلف شرایط غیرعادی اش می گذارد که دیدگاهی متفاوت نسبت به زندگی در او ایجاد می کند. این فیلم در نهایت برنده سه جایزه اسکار شد و پیت نیز در بخش بهترین بازیگر مرد نقش اول نامزد این جایزه شده بود. واکنش بسیار مثبت منتقدان و یک داستان عاشقانه منحصربفرد باعث شد که مخاطبان استقبال بسیار خوبی از فیلم داشته باشند و بدین ترتیب بود که این فیلم به یک همکاری موفق دیگر بین پیت و فینچر تبدیل شد.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۷- Ocean’s Twelve (2004)

میزان فروش: ۳۶۲.۷ میلیون دلار

در دنباله اوشن اورجینال، دنی اوشن و تیمش با شرایط دشواری مواجه می شوند پس از آنکه بخش اعظم پول بدست آمده در پنج سرقت کازینویی شان را خرج کرده اند. مشکل این است که آن ها توسط شخصیت تری بندیکت با بازی اندی گارسیا در فشار قرار دارند تا پول سرقت شده را همراه با بهره اش به او بازگردانند. بدین تریتب آن ها تصمیم می گیرند با هم چندین سرقت در اروپا انجام دهند. همانطور که انتظار می رود، تمام دارودسته سارقان برای این دنباله باز می گردند، اگر چه این یکی کمتر توانست منتقدان را تحت تاثیر قرار دهد.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۶- Once Upon A Time… In Hollywood (2019)

میزان فروش: ۳۷۷.۶ میلیون دلار

در فیلم Once Upon a Time… in Hollywood  ساخته کوئنتین تارانتینو، برد پیت در کنار لئوناردو دی کاپریو نقش دو شخصیت اصلی فیلم را بازی می کنند و مارگو رابی نیز دیگر نقش عمده فیلم را در کنار این دو بازی می کند. داستان فیلم در لس آنجلس سال ۱۹۶۹ روایت می شود و در مورد دشواری های یک بازیگر به نام ریک دالتون و بدلکار و دوست قدیمی اش است. جدای اینکه یکی از پرفروش ترین فیلم های برد پیت شد، Once Upon a Time… in Hollywood  دومین فیلم پرفروش کارنامه هنری تارانتینو نیز به شمار می آید. مهم تر از همه اما این است که این فیلم یک جایزه اسکار در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای برد پیت در پی داشت.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۴- Ocean’s Eleven (2001) 

میزان فروش: ۴۵۰.۷ میلیون دلار

این فیلم سرقت ساخته شده در سال ۲۰۰۱ یک بازسازی نادر است که از نسخه اورجینال خود بهتر بود. بر اساس فیلمی به همین نام ساخته سال ۱۹۶۰، در فیلم Ocean’s Eleven، جرج کلونی بسیار بهتر از نقشی است که در نسخه اورجینال فرانک سیناترا نقش اصلی آن را بازی کرده بود. جدای از کلونی و پیت، از دیگر ستارگان این فیلم می توان به مت دیمون، کیسی افلک، اسکات کان، برنی مک و جولیا رابرتس برنده جایزه اسکار اشاره کرد.  جای تعجب ندارد که چنین گروه بزرگی از ستارگان طراز اول توانستند سینماروهای بسیاری را به سینماها بکشانند و بدین ترتیب Ocean’s Eleven به یکی از محبوب ترین نقش های دوران حرفه ای برد پیت تبدیل شد.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۳- Mr. And Mrs. Smith (2005)

میزان فروش: ۴۸۷.۲ میلیون دلار

این فیلم ساخته شده در سال ۲۰۰۵ اولین فیلمی است که در آن پیت با آنجلینا جولی همبازی می شد. در Mr. and Mrs. Smith، این دو نقش زن و شوهری را بازی می کنند که بعد از سال ها تلاش برای مخفی کردن هویت های واقعی شان از یکدیگر، دوران پرتنشی را تجربه می کنند. شایعات پشت صحنه این فیلم نقش مهمی در تبدیل شدن آن به فیلمی محبوب و افزایش ارقام باکس آفیس فیلم منجر شد. جدای از آن، دو ستاره بزرگ فیلم، مفهوم جذاب داستان و ترکیب اکشن و کمدی باعث شد که Mr. and Mrs. Smith یکی از سرگرم کننده ترین فیلم های سال ۲۰۰۵ باشد.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۲- Troy (2004)

میزان فروش: ۴۹۷.۴ میلیون دلار

در این نسخه سینمایی از ایلیادِ هومر، پیت نقش جنگجویی به نام آشیل را بازی می کند که مجبور می شود از دستورات شاه آگاممنون پیروی کند. فیلم Troy حاوی سکانس های حماسی بسیاری است که از آن جمله می توان به سکانس مبارزه تن به تن جذاب بین شخصیت پیت و شخصیت هکتور با بازی اریک بانا اشاره کرد. مخاطبان سینما معمولاً علاقه خاصی به فیلم های حماسی پرهزینه با داستان هایی مربوط به دوران باستان دارند و Troy نیز مملو از هیجان و اکشن است. به ندرت دیده شده که پیت چنین سرراست در نقش یک قهرمان اکشن ظاهر شود اما حضور برد پیت نقش مهمی در افزایش جذابیت این فیلم داشت که از پیش از حضور جمعی از ستارگان سینما سود برده بود.

پرفروش ترین فیلم های برد پیت

۱- World War Z (2013) 

میزان فروش: ۵۴۰.۴ میلیون دلار

این فیلم سال ها بود که توسط برد پیت در حال ساخت بود. در سال ۲۰۰۶، کمپانی فیلمسازی برد پیت به نام Plan B، رمانی از مکس بروکس به نام World War Z: An Oral History of the Zombie War را برای ساخت یک نسخه سینمایی انتخاب کرد. از آن زمان به بعد تولید این فیلم با مشکلاتی همراه شود. اما نتیجه پایانی یک بلاک باستر نادر برای پیت بود. مخاطبان به خوبی جذب یک داستان زامبی محور پرهزینه با یک ستاره بزرگ در نقش اصلی شدند. علیرغم موفقیت این فیلم و مطرح شده ایده هایی هیجان انگیز، هنوز دنباله این فیلم محبوب و پرفروش برد پیت محقق نشده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود