کم مصرف ترین خودروهای جهان از سال ۱۹۷۵ تا امروز + اینفوگرافیک

کم مصرف ترین خودروهای جهان از سال ۱۹۷۵ تا امروز + اینفوگرافیک

خودروسازان همیشه به دنبال راه های هوشمندانه ای برای بهبود کاهش مصرف بنزین در خودروهای خود هستند. شکست دادن رقبا حتی با کمترین فاصله ای می تواند نتایج ارزشمندی را به ارمغان بیاورد. این اینفوگرافیک، کم مصرف ترین خودروها از سال ۱۹۷۵ تا به امروز را نشان می دهد. لازم به ذکر است که مصرف بنزین این خودروها به ازای گالن و نه لیتر محاسبه شده و هر گالن برابر با ۳.۷۵ لیتر است.

کم مصرف ترین خودروها کم مصرف ترین خودروها کم مصرف ترین خودروها

بررسی اجمالی داده ها
تمامی اطلاعات اینفوگرافیک بالا در خصوص کم مصرف ترین خودروها در جدول زیر آمده است. داده ها تا سال ۲۰۰۵ فقط به صورت افزایشی ۵ ساله در دسترس بودند و پس از آن به سالانه تغییر می کنند. از این مجموعه داده، ما می توانیم سه رویکرد متمایز برای به حداکثر رساندن بهره وری سوخت را شناسایی کنیم.

کم مصرف ترین خودروها

کوچک کردن
تا قبل از سال ۲۰۰۰، بهترین راه برای خودروسازان برای دستیابی به راندمان سوخت خوب، کاهش حجم بود. کوچک‌تر کردن یا سبک‌تر کردن ماشین‌ها به این معنی بود که می‌توان آنها را با موتورهای بسیار کوچک، مجهز کرد. به عنوان مثال، شورولت اسپرینت ۱۹۸۵ دارای سرعت ۴۹.۶ MPG (مایل پیموده شده به ازای هر گالن بنزین)، اما زمان ۰-۶۰ آن ۱۵ ثانیه بود.

هیبریدها
دهه ۲۰۰۰ شاهد معرفی خودروهای هیبریدی مانند هوندا اینسایت و تویوتا پریوس بود. با گنجاندن یک باتری کوچک برای پشتیبانی از موتور احتراقی، خودروسازان می توانند MPG های خوبی را بدون از دست دادن این اندازه به دست آورند.

جدول زیر ارقام فروش سالانه ایالات متحده را برای هر دو مدل مقایسه می کند. فروش اینسایت به شدت نوسان داشته است زیرا هوندا این مدل را در چندین بازه کوتاه (۱۹۹۹-۲۰۰۶، ۲۰۰۹-۲۰۱۴، ۲۰۱۸-۲۰۲۲) تولید کرده است.

کم مصرف ترین خودروها
پریوس ممکن است برای مدت طولانی بر بازار هیبریدی تسلط داشته باشد، اما این خودرو نیز با مشکلاتی روبرو شده است. فروش آن از سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است و حتی در سال های اخیر به پایین ترین سطح خود رسیده است.

دلایل متعددی پشت این روند وجود دارد که یکی از آن‌ها در دسترس بودن مدل‌های هیبریدی بیشتر از برندهای دیگر است. همچنین نمی‌توانیم عرضه تسلا مدل ۳ را نادیده بگیریم که در سال ۲۰۱۷ ارسال آن به مشتریان آغاز شد.

وسایل نقلیه الکتریکی

کم مصرف ترین خودروها
ما در حال حاضر در میانه یک گذار تاریخی به سمت خودروهای الکتریکی هستیم. با این حال، از آنجایی که خودروهای الکتریکی از سوخت استفاده نمی کنند، باید سیستم جدیدی به نام MPGe (مایل در هر گالن معادل بنزین) ایجاد کرد.

این معیار جدید به ما توانایی مقایسه کارایی خودروهای برقی را با خودروهای سنتی می دهد. یک فرض اساسی MPGe این است که ۳۳.۷ کیلووات ساعت برق، با محتوای انرژی یک گالن سوخت قابل مقایسه است.

کم مصرف ترین خودرویی که امروز می توانید بخرید، لوسید ایر Lucid Air) 2023) است که به ۱۴۰ MPGe می رسد. نزدیک به آن تسلا مدل ۳، ۲۰۲۳ قرار دارد که دارای ۱۳۲ MPGe است.

بیشتر بخوانید:

۱۰ خودروی مفهومی برندهای معروف که بی شک دوست دارید سوار شوید

۱۰ خودرو برقی موجود در بازار که بیشترین مسافت را با هر بار شارژ طی می کنند

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • اپل کورسا کجاس بهمن ۱۵, ۱۴۰۱

  اوپل کورسا پدرم داشت. رنگ جیگری.
  مصرفش خیلی کم بود حتی کمتر از پراید که همون موقع فراگیر شد

 • مهران بهمن ۱۵, ۱۴۰۱

  انقدر وقت گذاشتین این مقاله رو ترجمه کردین ولی واحدها رو به کیلومتر و لیتر حساب نکردین که برای همه قابل فهم باشه . کاملا مشخصه از نظر مترجم کارش کاملا بی ارزشه و فقط میخواد حداقل ها رو داشته باشه که زودتر تموم بشه

 • میثم بهمن ۱۶, ۱۴۰۱

  اول از همه geo metro خودروی الکتریکی بود ولی نوشتید بنزینی.
  دوم ترجمه عالی بود. حتی مایل پر گالن هم نوشتید اصالت مقاله حفظ شد. عده کم سواد برن تبدیل واحد یاد بگیرن و الکی گیر ندن.