۸ راز پولدار شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند و به کار می گیرند

۸ راز پولدار شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند و به کار می گیرند

گرانت کاردون، مدیرعامل Cardone Capital، نویسنده کتاب پرفروش «قانون ۱۰ قاعده»، بنیانگذار جنبش ۱۰X و کنفرانس رشد ۱۰X است. او ۷ شرکت خصوصی دارد و بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه را در پروژه های مختلف، مدیریت می کند.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

گرانت می گوید: «۲۰ سال آزمون و خطا کردم تا به ثروت چند میلیون دلاری دست پیدا کنم. اکنون در ۶۴ سالگی از ۱۸ شرکتی که راه اندازی کردم و ۱۲۰,۰۰ واحد آپارتمانی که دارم کسب درآمد می کنم. اما ای کاش زودتر می دانستم که افراد ثروتمند چگونه به پول فکر می کنند. من در طول زندگی حرفه ای خود با میلیونرهای زیادی ارتباط داشته ام و سال ها صرف فهمیدن عادات آنها کرده ام.»

به گفته گرانت کاردون این ۸ راز، حقایقی است که ثروتمندان درباره پول می دانند که اکثر افراد از آن بی خبرند:

۱. ثروتمندان از همان ابتدا سرمایه خود را در پروژه های مختلف تقسیم نمی کنند.

اگرچه اینکه تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید ظاهرا تمرین خوبی است برای سرمایه گذاری های متنوع، اما ثروتمندان، اغلب پروژه اصلی خود را پیش می برند و بعد از کسب درآمد بیشتر، به سرمایه گذاری خود، تنوع می بخشند.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

به عنوان مثال، ایلان ماسک، ۲۲ میلیون دلاری را که با فروش اولین شرکت خود، Zip2، به دست آورد، کاملاً روی تجارت بعدی اش، یعنی سرویس بانکداری آنلاین به نام X.com، سرمایه گذاری کرد.

پس از ادغام X.com با PayPal، او ۱۸۰ میلیون دلار از فروش PayPal به eBay درآمد کسب کرد. این معامله به او پول نقد زیادی داد تا بتواند در تسلا، اسپیس ایکس و سایر پروژه ها سرمایه گذاری کند.

۲. وام ها تنها برای سرمایه گذاری هستند.

گرانت کاردون می گوید: «همانطور که من ثروت خود را به دست آوردم، برای خریدهای غیرضروری مانند لباس های برند یا خانه های مجلل، خود را بدهکار نکردم. حتی اگر می‌توانستم قسط ها را پرداخت کنم، نمی‌خواستم پولی برای پرداخت سود وام ها هدر دهم. درعوض، می‌خواستم همه چیزهایی را که به دست می‌آوردم برای تولید پول بیشتر بگذارم.»

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

گرنت توضیح می دهد: «من برای خرید خانه‌هایم پول نقد پرداخت کردم و هرگز سراغ پرداخت قسطی نرفتم.»

در برخی موارد، اگر می‌خواهید کسب‌وکاری راه بیاندازید، وام ها می‌توانند به شما کمک کنند تا زودتر به دارایی‌های درآمدزای خود برسید.

۳. مالکیت خانه همیشه اولین سرمایه گذاری آنها نیست.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

از نظر گرنت، مالکیت خانه لزوما همان سودی را که سرمایه گذاری برای شما به ارمغان می آورد را به شما نمی دهد. گرنت می گوید: «من صاحب سه خانه هستم، اما تا زمانی که نمی توانستم آنها را به صورت نقدی بخرم، هیچ خانه ای در تملکم نبود.»

۴. املاک و مستغلات راهکاری برای محافظت و رشد پول است.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 
از طرف دیگر، املاک و مستغلات یک راه عالی برای افزایش پول شما است. شما می توانید از این املاک، درآمد غیرفعال داشته باشید و فروش آنها اغلب راحت تر از فروش یک خانه است. هنگامی که شما یک خانه را می فروشید، باید خریداری را پیدا کنید که بتواند زندگی خود را در آنجا تصور کند. وقتی یک ملک سودآور را می فروشید، فقط باید خریداری را پیدا کنید که می خواهد سود کند.

۵. ثروتمندان همیشه به صورت عمده خرید می کنند.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

ثروتمندان حاضرند بیشتر، اما با قیمت مناسب تر خرید کنند و همزمان در زمان صرف شده برای تکرار فعالیت های بی فایده صرفه جویی کنند. این راهکار هم در تجارت و هم در زندگی شخصی آنها اتخاد می شود. کاردون می گوید: «هرچیز بدون تاریخ انقضا را به صورت عمده می خرم.»

۶. ثروتمندان در شبکه آشنایان خود سرمایه گذاری می کنند.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

مدیرعامل Cardone Capital می گوید: «هرگز کسی روی پروژه های من سرمایه گذاری نکرده است مگر اینکه از پیش مرا بشناسد و بیشتر املاک و مستغلاتی که من امروز دارم از فروشندگانی خریداری کرده ام که از قبل می شناختم و آنها به توانایی من اطمینان داشتند.»

هرچه کسی بیشتر شما را بشناسد، بیشتر به شما اعتماد می کند و به استعدادها و مهارت های شما ایمان می آورد. این آشنایی ها فرصت‌های بهتر، تصمیم‌گیری سریع‌تر و سود بیشتر را رقم می زند.

بنابراین زمان و منابع خود را برای ایجاد و حفظ ارتباطات مناسب سرمایه گذاری کنید.

۷. ثروتمندان هرگز راضی نیستند.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 

نکته مشترکی که در میان تمام ثروتمندان می بینید این است که هیچ یک از آنها هرگز از آنچه قبلاً انجام داده اند راضی نیستند و مدام بر روی پروژه بعدی که می خواهند انجام دهند تمرکز می کنند.

ثروتمندان هرگز از دستاوردهای قبلی خود راضی نیستند. آنها معتقدند که همیشه می توانستند بیشتر به دست آورند. این ویژگی به آنها کمک می کند تا درباره ایده های تجاری آینده، اختراعات، سرمایه گذاری ها و سایر عوامل افزایش ثروت فکر کنند.

۸. ثروتمندان وقت خود را برای انجام همه کارها از دست نمی دهند.

8 راز ثروتمند شدن که تنها افراد ثروتمند می‌دانند 
به گفته گرانت کاردون ثروتمندان می دانند که زمان تنها سرمایه واقعا کمیاب است و نمی توان آن را با پول خرید. بنابراین آنها زمان خود را با کنار گذاشتن نیاز به کنترل همه جزئیات کوچک کسب و کار یا مجموعه خود به حداکثر می‌رسانند و یاد می‌گیرند که به طور مؤثر، کارها را برون سپاری کنند و مسئولیت ها را به افراد خوب و باهوشی که زمان خود را با پول معاوضه می‌کنند، واگذار کنند.

بیشتر بخوانید:

۷ قانون زندگی که شما را میلیونر می کند از زبان میلیونر ۲۹ ساله + ویدیو

چند راهکار طلایی برای ثروتمند شدن: برای پولدار شدن، این کارها را انجام ندهید!

منبع: cnbc
یک نظر

ورود

  • مشهدی بهمن ۲۴, ۱۴۰۱

    این نکته ها هیچ کمکی برای فقیران نخواهد داشت. دلایلش بماند