هالک هوگان افسانه‌‌ ای پس از ۱۱اُمین جراحی خود از کمر به پایین فلج شده است

هالک هوگان افسانه‌‌ ای پس از ۱۱اُمین جراحی خود از کمر به پایین فلج شده است

هالک هوگان (Hulk Hogan) کشتی گیر حرفه ای آمریکایی پس از یازدهمین عمل جراحی کمر دوران حرفه ای خود، احساس پایین تنه‌اش را از دست داده است.

این کشتی گیر ۶۹ ساله، در تمام طول دوران درخشانش در عرصه کشتی حرفه‌ای بدن خود را به خطر انداخت؛ تا آنجا که کِرت انجل (Kurt Angle)، دوست و همکارش در WWE ، به تازگی ادعا کرده است که اکنون از کمر به پایین فلج شده است.

هالک که نام اصلی او تری جین بولیا (Terry Gene Bollea) است و در زمینه‌های بازیگری، مجریگری و خوانندگی نیز فعالیت دارد تحت عملی قرار گرفت که طی آن اعصاب کمر او برداشته شد. جزئیات بیشتری از این عمل به اشتراک گذاشته نشده است و مشخص نیست که آیا این اسطوره کشتی کج پاهایش را دوباره احساس خواهد کرد یا برای همیشه فلج خواهد شد.

هالک هوگان بعد از آخرین جراحی کمر خود پایین تنه اش را حس نمی‌کند

با این حال قهرمان شش دوره WWE در رده سنگین وزن های جهان هفته گذشته عکسی از خود در یک رویداد به اشتراک گذاشت که در آن به نظر می‌رسید بدون کمک ایستاده و نشان می‌دهد در حال بهبودی است.

ادعاهای کرت ۵۴ ساله، هفته گذشته در پادکستی مطرح شد که در آن کشتی گیر سابق المپیک فاش کرد رفیقش دردی ندارد و با عصا راه می‌رود.

او گفت: «اعصاب پایین تنه‌اش قطع شده، نمی‌تواند پایین تنه‌اش را حس کند، بنابراین برای راه رفتن باید از عصا استفاده کند. من فکر می‌کردم چون در کمرش احساس درد می‌کند از عصا استفاده می‌کند اما هیچ دردی ندارد و اصلا نمی‌تواند چیزی را احساس کند.»

هالک هوگان بعد از آخرین جراحی کمر خود پایین تنه اش را حس نمی‌کند

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دنیای WWE  برای رسلمانیا WrestleMania بزرگ ترین رویداد سال آماده می‌شود؛ جایی که بسیاری از چهره‌های نمادین و برجسته دنیای کشتی کج مانند هوگان و انجل اغلب در آن حضور پیدا می‌کنند. هالک یکی از بزرگان رسلمانیا است و لقب سلطان رسلمانیا را دارد.

هالک هوگان بعد از آخرین جراحی کمر خود پایین تنه اش را حس نمی‌کند

هالک هوگان بعد از آخرین جراحی کمر خود پایین تنه اش را حس نمی‌کند

این اتفاق پس از آن رخ می‌دهد که بدن هالک تحت تاثیر ۳۵ سال کشتی‌گیری حرفه ای او قرار گرفته است. در سال ۲۰۲۱، دخترش بروک، ۳۴ ساله، فاش کرد که پدرش ۲۵ بار زیر تیغ جراحی رفته است. آسیب دیدگی و صدمات در بین قهرمانان این رشته ورزشی غیرمعمول نیست و افراد زیادی به دلیل ضربات ویرانگر به کمر، سر و گردن، از کار خود دست کشیدند.

هالک در آن زمان گفته بود: «زانوهایم ساختگی است، باسنم ساختگی است، پشتم و بخشی از صورتم پر از فلز است.»

او همچنین در سال ۲۰۰۶ پس از پارگی در منیسک زانوی راستش، از جراحات خود صحبت کرد. علیرغم اجتناب از عمل جراحی در آن زمان، به گفته خودش این اتفاق نشان می‌دهد که در حال پیر شدن است.

او گفت: «یک جورهایی دارم می‌ترسم. کم کم دارم می‌فهمم که خیلی پیرتر شده‌ام. و با بالا رفتن سن، سخت است که همان مرد قابل اتکایی باشم که در گذشته بوده‌ام. هرچه پیرتر می‌شوم بیشتر می‌فهمم که نمی‌توانم برای همیشه ادامه بدهم.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • Davood. بهمن ۱۹, ۱۴۰۱

    هوگان یکی ازدوستان صمیمی من است این خبر صحیح نیست بطورکامل هوگان تحت عمل قرارگرفته وبطورموقت این مشکل دارد

    • ابوالفضل بهمن ۲۰, ۱۴۰۱

      دیروزم خونه ما بود داشتیم باهم گپ میزدیم