سریال «اسپارتاکوس» توسط خالق اصلی آن پس از ۱۰ سال احیا می‌شود

سریال «اسپارتاکوس» توسط خالق اصلی آن پس از ۱۰ سال احیا می‌شود

از زمانی که شبکه استارز (Starz) برای اولین بار سریال محبوب اسپارتاکوس خود را به پایان رساند، ۱۰ سال می گذرد و اکنون استیون اس. ده‌نایت، خالق اصلی این سریال، قرار است فصل جدید اسپارتاکوس جدید این سریال را هدایت کند.

فصل جدید سریال «اسپارتاکوس» درباره چیست؟
استیون اس. ده‌نایت خالق سریال «اسپارتاکوس»

فصل اول سریال «اسپارتاکوس: خون و شن» با الهام از داستان تاریخی گلادیاتور تراسیایی با بازی اندی ویتفیلد فقید که رهبری قیام بردگان را برعهده داشت، ساخته شد. پس از تشخیص ابتلای ویتفیلد به بیماری سرطان خون (لنفوم غیر هاجکین)، تهیه‌کنندگان، برنامه خود را برای فصل دوم به یک مینی‌سریال پیش‌درآمد با عنوان «اسپارتاکوس: خدایان آرنا» تغییر دادند. نقش اسپارتاکوس در نهایت با جایگزینی لیام مک اینتایر به تصویر کشیده شد و دو فصل بعدی این سریال، «اسپارتاکوس: انتقام» و «اسپارتاکوس: جنگ نفرین شدگان» ساخته شد.

فصل جدید سریال «اسپارتاکوس» درباره چیست؟
لیام مک اینتایر در نقش اسپارتاکوس

در حالی که در پایان «اسپارتاکوس: جنگ نفرین شدگان» در سال ۲۰۱۳، شخصیت مک اینتایر به سرانجام خود رسید، به نظر می رسد که شبکه استارز هنوز کارش با این فرنچایز به پایان نرسیده است.
در اطلاعیه اخیر این شبکه، مشخص شده است که ده‌نایت برای احیای این درام تاریخی موفق خود بازخواهد گشت. فصل جدید قرار است با ماجراهای پس از شکست اسپارتاکوس و ارتش شورشی اش آغاز شود و داستان جدیدی از خیانت، فریب و خون را به تصویر بکشد.

ادامه اسپارتاکوس چه خواهد شد؟

فصل جدید سریال «اسپارتاکوس» درباره چیست؟

«اسپارتاکوس: خون و شن»، خط سیر داستان شخصیت اسپارتاکوس را برای هر کسی که با تاریخ واقعی زندگی او آشنا بود روشن کرد. پس از آزادی بردگان و گلادیاتورهای خانواده باتیاتوس، اسپارتاکوس شروع به جمع آوری ارتش خود کرد و ترس را در قلب جمهوری روم ایجاد کرد که در نهایت به نبرد علیه ژنرال رومی مارکوس لیسینیوس کراسوس در طول رویدادهای فصل پایانی ختم می شود.

فصل جدید سریال «اسپارتاکوس» درباره چیست؟
تاریخ می‌گوید که جسد اسپارتاکوس پس از شکست نیروهایش هرگز پیدا نشد، قسمت آخر «اسپارتاکوس: جنگ نفرین شدگان» هم، همه امیدها را برای زنده ماندن شخصیت اصلی به باد داد. با در نظر گرفتن این پایان، احتمالا ده‌نایت به دنبال بازگرداندن اسپارتاکوس از دنیای مردگان نیست.

فصل جدید سریال «اسپارتاکوس» درباره چیست؟
تاد لسانس در نقش ژولیوس سزار

با توجه به فرضیه اسپارتاکوس جدید، احتمال بازگشت چهره های آشنا مانند ژولیوس سزار با بازی تاد لسانس بیشتر است. فصلی که بر فتح گال (Gaul) توسط سزار تمرکز می‌کند و در نهایت او را به جایگاه امپراتور می‌رساند. تأثیرات ماندگار شورش بردگان ناموفق اسپارتاکوس نیز می تواند به شدت در چنین داستانی دیده شود. با این حال، جالب است که ببینیم استارز چه چیزی برای بازگشت اسپارتاکوس در نظر گرفته است.

منبع: screenrant
بدون نظر

ورود