۹ اتفاق عجیب و غریب که تنها در فیلم ها و سریال ها رخ می دهد

۹ اتفاق عجیب و غریب که تنها در فیلم ها و سریال ها رخ می دهد

حتی بهترین فیلم ها و سریال ها هم عاری از اشتباه نیستند. این اشتباهات می تواند خطاهای تاریخی، درست نبودن لباس شخصیت ها یا گاف های ساده باشد. در ادامه از چیزهایی خواهیم گفت که در فیلم ها و سریال ها زیاد اتفاق می افتند اما در زندگی واقعی هیچ جایی ندارند.

۱- مسلط شدن ناگهانی شخصیت ها به مهارتی پیچیده

آنطور که شخصیت اصلی سریال «ونزدی» (Wednesday) می گوید او نه حسابی در شبکه های اجتماعی دارد و نه اصلاً تلفن همراهی و استفاده از کامپیوتر را هم بلد نیست. به همین دلیل است که کتاب خود را با دستگاه تایپ می نویسد. اما در انتهای فصل اول سریال، یک تلفن همراه هدیه می گیرد و با اعتماد به نفس شروع به استفاده از آن می کند.

بیایید فرض بگیریم ونزدی نحوه ی استفاده از تلفن های امروزی را بلد است و صرفاً از آن ها خوشش نمی آید. اما باز هم کمی زمان می برد تا به دستگاه جدیدی عادت کنید. در عین حال، ونزدی پیام هایش را طوری اسکرول می کند که انگار مدت ها است از این تلفن همراه استفاده می کند.

۲- تمیزی بیش از حد کانال های هوا

قهرمان های فیلم های تریلر و اکشن گاهی مجبور می شوند از درون کانال های هوا عبور کنند که اغلب به قدری تنگ هستند که سخت می شود خود را در آن ها جا داد. بچه های سریال «چیزهای عجیب تر» (Stranger Things) به دلیل بزرگی اندازه ی فن ها فضایی کافی برای عبور از کانال های هوا در اختیار دارند، موضوعی که به دور از واقعیت نیست. اما خالقان سریال یک نکته را در نظر نگرفتند: در این مجموعه ی تلویزیونی دیواره و کف کانال های هوا تقریباً از تمیزی برق می زنند، در حالی که در واقعیت این کانال ها بسیار کثیف هستند.

۳- فرار شخصیت های شرور از زندانی غیر قابل نفوذ

این مورد را هم پیش از این در فیلم های زیادی از جمله «سکوت بره ها» (The Silence of the Lambs) و «پاندای کونگ فوکار» (Kung Fu Panda) دیده ایم. شخصیتی شرور در زندانی غیر قابل نفوذ محبوس است و دست ها و پاهایش به بند کشیده شده، اما باز هم موفق به فرار می شود. شخصیت شرور سریال «ونزدی» هم همینگونه است.

به طور کلی، روشن است نویسندگان سریال چه در سر دارند. آن ها تصمیم گرفتند شخصیت شرور جدیدی خلق نکنند تا در فصل بعدی، قهرمان سریال با تبهکاری آشنا مبارزه داشته باشد.

۴- آرایش بی عیب و نقص موها و چهره ی قهرمان های زن در فیلم های اکشن

آرایش موها و چهره ی شخصیت های زن در هر شرایطی دست نخورده باقی می ماند. مثلاً شخصیت ناتاشا رومانوف یا همان بیوه سیاه را در نظر بگیرید. او می دود، عرق می ریزد، می افتد و روی زمین کثیف غلت می زند، اما موهایش بی عیب و نقص باقی می ماند و سایه ی چشم هایش پخش نمی شود.

به علاوه، باز گذاشتن موها در حین مبارزه اصلاً منطقی نیست چون حریف می تواند آن ها را بگیرد.

۵- کفش پاشنه بلند مأموران مخفی و جاسوسان زن

باز گذاشتن موها شاید چندان منطقی نباشد، اما باز هم در برابر پوشیدن کفش پاشنه بلند هیچ است. مثلاً به نظر می رسد خالقان فیلم «فرشتگان چارلی» (Charlie’s Angels) با اینکه ۳ شخصیت زن اصلی مجبور بودند با کفش پاشنه بلند مبارزه کنند، مشکلی نداشتند. اما در واقعیت اگر شغل تان مملوء از فعالیت فیزیکی باشد، شما هرگز در حین کار کفش پاشنه بلند به پا نمی کنید.

۶- فعال کردن تمام سیستم اطفای حریق با تنها یک فندک

این مورد را هم زیاده دیده ایم؛ شخصیتی یک فندک را در نزدیکی یکی از آبپاش های سیستم اطفای حریق سقفی می برد و تمام سیستم فعال می شود و به همه جا آب می پاشد. این ترفندی بود که جان کنستانتین در فیلم «کنستانتین» (Constantine) برای فراری دادن نیروهای شیطانی از آن استفاده کرد.

اما فعال شدن یکی از آبپاش ها باعث فعال شدن تمام سیستم اطفای حریق نمی شود. برای آنکه همه ی آبپاش ها شروع به پاشیدن آب کنند، باید سیستم یک به یک آن ها را دستکاری کنید.

۷- تغییر لباس هر روزه ی مسافرها

سریال «قول شرف» (Word of Honor) شخصیت ها و داستان پیچیده ای دارد، اما طولی نمی کشد که مخاطب از خود می پرسد: قهرمان داستان این لباس های زیبا را از کجا می آورد؟ او جز بادبزنش چیز دیگری با خود حمل نمی کند و خدمتکارش هم تنها یک شلاق مبارزه با خود دارد. اما به روشی که مشخص نیست در هر قسمت با لباس جدیدی ظاهر می شود. شاید کاروانی مملوء از لباس دنبال او در حرکت است که مخاطب قادر به دیدنش نیست.

۸- خطرناک بودن دستشویی

در فیلم ها و سریال ها کسی تنها برای دستشویی کردن به دستشویی نمی رود. معمولاً اگر شخصیتی به دستشویی برود، معنایش این است که قرار است در آنجا بر حسب تصادف مکالمه ی کسی را بشنود یا مورد حمله ی موجودی شیطانی قرار گیرد.

در اولین قسمت از مجموعه فیلم «هری پاتر» (Harry Potter) هرماینی در دستشویی مورد حمله ی ترول قرار می گیرد. و هری هم در دستشویی مالفوی را در حال گریه پیدا می کند و برحسب تصادف با یک ورد او را زخمی می کند. بنابراین دستشویی به طور قطع جای خطرناکی است.

۹- مسواک زدن بدون خمیر دندان

فیلم «شیطان پرادا می پوشد» (The Devil Wears Prada) با سکانسی آغاز می شود که در آن شخصیتی که آن هاتاوی نقشش را ایفا می کند، خود را برای شروع یک روز تازه آماده می کند. و همانطور که در تصویر بالا هم قابل مشاهده است، او مشغول مسواک زدن دندان های خود می شود. پس چرا خبری از کف خمیردندان نیست؟

در زندگی واقعی، هر وقت دندان های خود را می شوییم کف خمیردندان دور دهان مان را می گیرد. اما هیچ اثری از خمیردندان در دهان هاتاوی نیست. شاید فیلمسازها فکر می کنند این موضوع ظاهر خوبی در تصویر پیدا نمی کند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • رضا بهمن ۲۶, ۱۴۰۱

    خیلی خیلی خوب و دقیق بود

  • ایمان کریمی بهمن ۲۶, ۱۴۰۱

    بعضی از مطالب اصلا درست نبود . برای مثال در سریال ونزدی شخصیت ونزدی با گوشی پیامی نمی‌دهد فقط قفل آن را باز می‌کند. و همچنین تایلر از زندان فرار نمی‌کند. دوربین هنگامی که بیدار می‌شود روی صورتش زوم می‌کند و معلوم نمی‌شود فرار کرده است یا خیر