سیستئامین چیست و چرا بهترین ماده برای از بین بردن لک های پوستی است؟

سیستئامین چیست و چرا بهترین ماده برای از بین بردن لک های پوستی است؟

افرادی که لکه‌های تیره و اختلالات رنگدانه ای را تجربه کرده اند، می‌دانند که بسیاری از محصولات مراقبتی پوست یا روشن‌کننده ها، آنطور که انتظار می رود عمل نمی‌کنند. این عدم رضایت به این دلیل است که این محصولات اغلب حاوی مواد روشن کننده مانند کوجیک اسید و ویتامین C هستند که برای روشن کردن رنگ پوست استفاده می شوند، اما لزوماً پوست را روشن نمی کنند. برای این کار به چیزی مانند سیستئامین (Cysteamine) نیاز دارید، ماده‌ای که به دلیل توانایی آن در کاهش رنگدانه ملانین و محو کردن لکه‌های تیره روی پوست هنگام استفاده موضعی مورد توجه قرار گرفته است.

پیگمانتاسیون چیست؟

سیستئامین چیست؟

هایپرپیگمانتاسیون یا لک های پوستی، به لکه‌های تیره در هر نقطه از پوست گفته می شود که ناشی از فعالیت بیش از حد ملانوسیت‌ها و تولید بیش از حد رنگدانه ملانین است.

هر گونه تغییر در ملانین (رنگ پوست شما) می تواند منجر به اختلالات رنگدانه ای شود که احتمالاً در اثر آکنه، بریدگی یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شود. همچنین می تواند منجر به هیپوپیگمانتاسیون (از بین رفتن رنگدانه یا رنگ پوست) و دپیگمانتاسیون (لکه های سفید) شود.

سیستئامین چیست؟

سیستئامین چیست؟

سیستئامین یک عامل روشن کننده پوست است که در سلول های پوست بدن یافت می شود. این آنتی اکسیدان قوی تولید ملانین را در پوست کاهش می دهد تا لکه های قهوه ای سرسخت را به وضوح بهبود بخشد.

نکته مهم این است که این ماده، سفید کننده نیست، بنابراین پوست مقدار ملانین (و بنابراین رنگدانه) مفید خود را از دست نمی دهد. در عوض، فقط رنگدانه اضافی را که باعث ایجاد لکه می شود، از بین می برد. در واقع، یک استاد دانشگاه هاروارد در دهه ۱۹۶۰ کشف کرد که سیستئامین برای محو شدن رنگدانه در نمونه های بافت پوست از هیدروکینون قوی تر است.

سیستئامین چیست؟

وقتی سیستئامین به صورت موضعی روی پوست استفاده شود، می تواند رنگدانه ها را کاهش داده و رادیکال های آزاد را نیز از بین ببرد. از آنجایی که سیستئامین میزان ال سیستین را که در تولید ملانین نقش دارد کاهش می دهد، لکه ها و ملاسما را نیز کاهش می دهد.

چه مدت طول می کشد تا نتایج استفاده از سیستئامین را مشاهده کنید؟

سیستئامین چیست؟

مطالعات نشان داده است که پس از استفاده از کرم سیستئامین، ۹۴ درصد از لکه های تیره در ۱۶ هفته به طور قابل توجهی کم رنگ شده اند، اما در برخی موارد، نتایج را می توان در ۴ هفته مشاهده کرد. بسته به شدت رنگدانه، ممکن است با سرعت های متفاوتی نسبت به سایرین بهبود پیدا کنید.

منبع: realsimple
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود