نستورون؛ ژل ضد بارداری جدیدی برای مردان که روی شانه ها مالیده می شود

نستورون؛ ژل ضد بارداری جدیدی برای مردان که روی شانه ها مالیده می شود

جلوگیری از بارداری، باری است که چندین دهه بر دوش زنان افتاده است. اما به گفته یکی از برجسته‌ترین متخصصان بهداشت باروری، ژل ضد بارداری مردان یا ژل نستورون یک ابزار پیشگیری از بارداری است که مردان را هدف قرار می‌دهد، می‌تواند در کمتر از یک دهه وارد بازار شود.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

به جای یک قرص، ژلی که مشابه ژل های ضدعفونی کننده که سریع خشک می شود و بی بو است، توسط مردان به منظور پیشگیری از بارداری استفاده خواهد شد. مردان باید یک بار در روز این ژل را روی شانه ها، سینه و بازوهای خود بمالند. در عرض چند هفته، تعداد اسپرم مصرف کننده به شدت کاهش می‌یابد و زمانی که سطح آن به اندازه کافی کم شد، می‌تواند به عنوان تنها روش کنترل بارداری برای زوج ها استفاده شود.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

پروفسور ریچارد اندرسون، یکی از مدیران مرکز سلامت باروری دانشگاه ادینبورگ، گفت که این آزمایش بسیار خوب پیش رفته است و همکارانش از میزان تاثیرگذاری این ژل هورمونی تعجب کرده اند.

آزمایشات بالینی این ژل در سال ۲۰۱۹ آغاز شد و از مردان ۱۸ تا ۵۰ ساله در رابطه با یک زن ۱۸ تا ۳۴ ساله برای ثبت نام به مدت دو سال دعوت شد. به طور کلی، حدود ۴۰۰ زوج برای شرکت داوطلب شده اند.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

درست مانند زنان که هر روز قرص ضدبارداری را مصرف می‌کنند، مردان باید ژل نستورون یا NES/T را هر روز روی بازوها، شانه‌ها و سینه‌شان بمالند. به آن‌ها دستور داده می‌شود که به مدت دو ساعت دوش نگیرند، به این ترتیب زمان برای تأثیرگذاری ژل وجود دارد؛ اما باید قبل از تماس فیزیکی با شریک زندگی خود، ناحیه مورد نظر را بشویید تا از تداخل در سطح هورمون‌هایشان جلوگیری شود.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

برای سه تا چهار ماه اول، NES/T باید در کنار روش دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده شو، تا زمانی که تعداد اسپرم مرد به کمتر از یک میلیون اسپرم در میلی لیتر برسد، که از طریق آزمایش تایید می شود. پروفسور اندرسون می‌گوید در این سطح، تیم بر این باور است که باردار شدن برای زنان عملا غیرممکن خواهد بود. برای مقایسه، سطح نرمال حداقل ۱۵ میلیون اسپرم در میلی لیتر است.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

پس از این مرحله، به زوج ها گفته می شود که به ژل به عنوان تنها روش پیشگیری از بارداری تکیه کنند. ترکیبات هورمونی ژل به صورت پشت سر هم برای کاهش تولید اسپرم بدون تأثیر بر میل جنسی کار می کنند. در حقیقت هورمون های داخل ژن به مغز دستور می دهد که تولید اسپرم را کاهش دهد. طبیعتا در صورتی قطع مصرف با تولید اسپرم ها به حالت طبیعی باز می گردد.

روش های دیگری هم در حال بررسی است، اما بسیاری از آنها هنوز در مراحل بالینی نیستند.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

سایر داروها شامل یک قرص مردانه است که ۳۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی مصرف می شود و تصور می شود ۱۰۰ درصد در پیشگیری از بارداری موثر است. با این حال، این مطالعه توسط مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده تنها بر روی موش ها انجام شده است.

ژل ضد بارداری مردان چیست؟

گزینه دیگری که در حال آزمایش است، ژل ضد بارداری تزریقی مردانه است. به مجرای دفران – لوله ای که اسپرم را حمل می کند – تزریق می شود. در حال حاضر بر روی تعداد انگشت شماری از مردان در استرالیا آزمایش می شود.

اگر آزمایش‌های NES/T موفقیت‌آمیز باشد، پیشنهادات پیشگیری از بارداری کنونی برای مردان که در حال حاضر فقط شامل کاندوم یا وازکتومی است را اصلاح می‌کند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • سامان اسفند ۱۹, ۱۴۰۱

    این چه موج فمینست افراطیه راه افتاده
    لابد فردا مردا رو مجبور میکنن باردار بشن و بچه شیر بدن