تفاوت آغاز یک رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا از نگاه یک دختر ژاپنی ساکن ایالات متحده

تفاوت آغاز یک رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا از نگاه یک دختر ژاپنی ساکن ایالات متحده

یومِکا اومِموری ۲۱ ساله، دانشجوی ژاپنی ای است که برای یک فرصت تحصیلی به صورت موقت در ایالات متحده درس می خواند. او تجربه زیستی و فرهنگی خود را در تیک تاک برای بیش از ۱۶۰,۰۰۰ دنبال کننده خود به اشتراگ می گذارد. جدید ترین تجربه او تفاوت فرهنگی ای بود که در خصوص شروع یک رابطه عاشقانه تجربه کرده است.

او در ویدیویی که در تیک تاک به اشتراک گذاشته توضیح داد که با پسری در یکی از برنامه های دوست یابی آشنا شد. پس از چند بار دیدار، پسر او را به خانه خود دعوت کرد و هنگامی که اومِموری وارد خانه پسر شد، فهمید که تمام خانواده او در خانه هستند.

تفاوت فرهنگی شروع رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا

در ابتدا اومموری به شدت ناراحت شد چرا که هنوز رابطه آنها شکل نگرفته بود و این کار در ژاپن یعنی معرفی یک دوست به خانواده، نشان دهنده یک رابطه جدی بود. اما او با در نظر داشتن تفاوت های فرهنگی، واکنش خاصی نشان نداد و متوجه شد که این رفتار در آمریکا متفاوت از ژاپن است.

اتفاقا خانواده پسر با خوش رویی از او استقبال کردند و حتی پدر آن پسر از اومموری پرسید که آیا برای ادامه رابطه با پسرش قصد دارد برنامه ای طولانی مدت برای بازگشت به آمریکا و زندگی در آنجا داشته باشد یا نه.

تفاوت فرهنگی شروع رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا

اما این تمام ماجرا نبود. شوک دومی که به اومموری وارد شد چند ساعت بعد بود که آن دو روی یک مبل نشسته بودند و در حال وقت گذراندن بودند و او تصمیم گرفت ابهامات پیش آمده برای خود را رفع کند و از پسر درباره وضعیت رابطه ای که دارند سوال کرد. در کمال تعجب پسر به او گفت که قصد داشتن رابطه عاطفی ندارد و فقط قصد یک رابطه دوستی اجتماعی دارد، چراکه رابطه های عاطفی قبلی تجربه خوبی برایش نداشته است و فعلا آماده وارد شدن به یک رابطه عاطفی نیست.

تفاوت فرهنگی شروع رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا

اومموری با تاکید بر این نکته که آنها در سایت دوست یابی و به منظور قرار گذاشتن و وارد یک رابطه عاشقانه شدن با هم ملاقات کرده بودند، از این حرف پسر به شدت ناراحت شد و به رابطه اش پایان داد و او را بلاک کرد.

اما پس از مدتی با خودش فکر کرد که او هم می تواند از این دوستی استفاده کند و این پسر حداقل می تواند به عنوان راننده او را به جاهایی که می خواست برساند. در نتیجه دوباره با او تماس گرفت و چند باری با هم به جاهای مختلف رفتند.

تفاوت فرهنگی شروع رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا

او به خاطر می‌آورد: «آخرین بار قبل از رفتن من، او گفت: می‌دانی، ما خیلی وقت است که با هم معاشرت کرده‌ایم و من به این فکر می‌کردم که از تو بپرسم که آیا می‌خواهی با من وارد رابطه جدی شوی؟ و من گفتم: نه.»

تفاوت فرهنگی شروع رابطه عاشقانه در ژاپن و آمریکا

او توضیح داد که برایش این رفتار غیرقابل درک بود.

ویدیوی اومموری از زمان انتشار آن در ۲۹ ژانویه بیش از ۵۴۲,۰۰۰ بار دیده شده و بیش از ۱,۰۰۰ نظر دریافت کرده است.

بسیاری از مردم خاطرنشان کردند که او یک تجربه دوستیابی استاندار آمریکایی داشته است.

یکی از مخاطبان این ویدیو نوشت: «بنابراین وقتی شخصی می گوید که به دنبال رابطه جدی نیست، واقعا همچین منظوری ندارد.»

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • علی اسفند ۱۹, ۱۴۰۱

    عجب ….دختره. انقدر از فرهنگ ژاپنی ها شنیده بودم انتظار هچین چیزیرو نداشتم.