چند تمرین با وزن بدن که می توانید با انجام آنها در هر مکانی استقامت خود را افزایش دهید

چند تمرین با وزن بدن که می توانید با انجام آنها در هر مکانی استقامت خود را افزایش دهید

در حالی که شاید وزنه زدن بهترین راه برای به چالش کشیدن قدرت بدن به نظر برسد، دوچرخه سواری به بهبود استقامت بدن در زمانی طولانی کمک کند. اگر به طور حرفه ای دوچرخه سواری می کنید و یا دوست دارید دوچرخ سواری را به طور جدی شروع کنید، با این تمرینات با وزن بدن عضلات خود را طوری تقویت می کنید که برای مدت زمان طولانی رکاب زدن بدون احساس خستگی مقاوم بمانید. تمام تمرینات موجود در این لیست باعث بهبود فرم بدنی و جلوگیر از آسیب های احتمالی می شوند.

همه تمرینات با وزن بدن زیر را در ۳ ست، با ۳۰ تا ۶۰ ثانیه استراحت بین هر ست انجام دهید.

برای این تمرینات با وزن بدن به هیچ وسیله ای نیاز نخواهید داشت، اما اگر دوست دارید می توانید از تشک ورزشی استفاده کنید.

۱. اسکات پرشی
این تمرین انفجاری برای دوچرخه‌سواران عالی است زیرا باسن و ساق‌ها را فعال می‌کند که محرک‌های اصلی پدال زدن هستند.

تمریناتی با وزن بدن برای افزایش استقامت

نحوه انجام: بایستید و پاهیتا را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید، انگشتان پا کمی به سمت بیرون آمده و بازوها به سمت پایین باشند. باسن را به عقب و پایین بکشید، زانوها را خم کنید تا در حالت اسکات پایین بیایند. به صورت انفجاری از روی زمین به بالا بپرید و بازوها را به سمت جلو حرکت دهید. به آرامی فرود در حالت اسکات پایین بیایید. هر ست ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

۲. لانج جانب کیک بات

تمریناتی با وزن بدن برای افزایش استقامت
این حرکت ترکیب عالی از تمرینات دوچرخه سواری است و به شما کمک می کند تا روی قدرت تک پا تمرکز کنید و در عین حال باسن خود را نیز تقویت کنید.

نحوه انجام: بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. با پای چپ یک قدم بزرگ به سمت چپ بردارید. زانوی چپ را خم کنید و باسن را به عقب و پایین بکشید و وزن را در پاشنه پا متمرکز کنید. پای راست را صاف نگه دارید، سینه را صاف کنید. پس از انجام لانج برای دو طرف بایستید و با ضربات متناوب پاشنه ها را به مدت ۵ ثانیه به سمت باسن بالا ببرید. هر ست این حرکت، ۱۰ تکرار است.

۳. ریورس لانج و پرش

تمریناتی با وزن بدن برای افزایش استقامت

این حرکت عضلات همسترینگ، ساق پا و چهار سر را تقویت می کند.

نحوه انجام: بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید و دست ها را به پهلو پایین بیاورید. با پای راست به عقب برگردید، هر دو زانو را حدود ۹۰ درجه خم کنید، بنابراین زانوی راست عقب درست مماس سطح زمین خواهد بود و ران پای جلو موازی با زمین، زانوی چپ هم راستا با انگشتان پا باشد. از پای چپ را جمع کنید تا بایستید و سپس پای راست را در حالی که وزنتان روی پای چپ است تا نزدیک سینه بالا بیاورید و سپس صاف بایستید. هر ست ۱۰ تکرار برای هر طرف انجام دهید.

۴. از حرکت پلانک به حرکت کوهنورد

تمریناتی با وزن بدن برای افزایش استقامت
هسته خود را با این دوتایی پویا تقویت کنید. هاتیرامانی می گوید این حرکت باعث بهبود حرکت زانوی شما برای رکاب زدن کارآمدتر می شود.

نحوه انجام: در وضعیت پلانک دست باز ۱۰ ثانیه بمانید، سپس زانوی راست را به سمت قفسه سینه نزدیک کنید، و دوباره به حالت پلانک برگردید. سپس زانوی چپ را به سمت سینه بکشید و دوباره به حالت پلانک برگردید. به طور متناوب ادامه دهید تا در مجموع ۱۰ تکرار را برای حرکت کوهنورد انجام دهید. ۱۰ تکرار حفظ پلانک، به علاوه حرکت کوهنورد را انجام دهید.

۵. پلانک جانب با لیفت پا و شیب لگن

تمریناتی با وزن بدن برای افزایش استقامت
در این تمرین کل بدن، بالاتنه و پایین تنه خود را به همراه عضلات مورب خود مورد هدف قرار می دهید.

نحوه انجام: به پهلوی چپ دراز بکشید، ساعد چپ را به شکلی روی زمین قرار دهید که آرنج مستقیماً زیر شانه باشد. شانه ها، باسن، زانوها و پاها را روی یک خط قرار دهید. روی ساعد چپ بلند شوید و باسن را از زمین جدا کنید. این موقعیت شروع شماست. دست راست رو به بالا و پای راست را هم بالا بیاورید. سپس به آرامی آن را پایین بیاورید و همزمان باسن را به سمت زمین بالا و پاینن بیاورید. ۱۰ تکرار انجام دهید. سپس سمت خود را عوض کنید.

منبع: yahoo
بدون نظر

ورود