قایق بادبانی ۵۰۰ میلیون دلاری و جدید جف بیزوس؛ بلندترین قایق جهان با ۷۰ متر ارتفاع

قایق بادبانی ۵۰۰ میلیون دلاری و جدید جف بیزوس؛ بلندترین قایق جهان با ۷۰ متر ارتفاع

قایق بادبانی جدید جف بیزوس میلیاردر پس از ۵ سال ساخت و ساز، رونمایی شد. این قایق بادبانی، بلندترین قایق در جهان است که بیش از ۷۰ متر ارتفاع دارد. رئیس اجرایی آمازون، دستور ساخت این قایق به نام «کورو» (Koru) را در سال ۲۰۱۸ داد. این قایق تفریحی کاملاً جدید با قیمت هنگفت ۵۰۰ میلیون دلار ساخته شده است.

قایق بادبانی جف بزوس

جف بیزوس سومین فرد ثروتمند روی کره زمین است که ثروتی ۱۱۵.۴ میلیارد دلاری دارد.

این قایق بادبانی که قبلاً با نام Y721 یا پروژه ۷۲۱ شناخته می شد، اکنون با نام «کورو» به معنای آغاز جدید در زبان مائوری، نامگذاری شده است.

قایق بادبانی جف بزوس

بر اساس گزارش ها، قایق بزرگ جف بیزوس قرار است ظرف چند ماه آینده به بزوس تحویل داده شود. این قایق بادبانی ۱۲۷ متر طول دارد، با دکل های سه گانه که به ۷۰ متر می رسند؛ اندازه این قایق بادبانی تقریباً نصف هرم بزرگ جیزه است.

البته هزینه نگهداری زیادی نیز همراه دارد. طبق گزارش ها، این هزینه سالانه حدود ۲۵ میلیون دلار خواهد بود.

قایق بادبانی جف بزوس

این پروژه چند میلیون دلاری جدیدترین تولید کارخانه کشتی سازی Oceanco است که در هلند مستقر است. این کارخانه کشتی سازی بیش از ۳۰ سال در ساخت قایق های تفریحی سفارشی بزرگ تا ۱۶۰ متر تخصص داشته است.

قایق بادبانی جف بزوس

قایق بادبانی جف بیزوس به قدری بلند بود که هنگام حمل و نقل نمی توانست از زیر پل کونینگ هاون در هلند عبور کند.

قایق بادبانی جف بزوس

بنا بر گزارش ها، در زمان ساخت آن، بیزوس از شهر روتردام هلند خواست تا این بنای تاریخی ۹۵ ساله را تخریب کنند تا قایق تفریحی او از زیر آن عبور کند و او برای برداشتن پل و بازسازی مجدد آن پول پرداخت خواهد کرد، اما درخواست او رد شد.

قایق بادبانی جف بزوس

در واقع، مردم محلی با پرتاپ تخم مرغ های فاسد به این قایق در اولین سفرش، نظرشان را اعلام کردند. در نتیجه، بیزوس بادبان های قایق تفریحی خود را دوباره تنظیم کرد تا بتواند از زیر پل رد شود.

قایق بادبانی جف بزوس

«کورو» به ناوگانی از سوپرقایق‌ها، هلیکوپترها و هواپیماهای این کارآفرین آمریکایی و نامزد میلیونر او، لورن سانچز، اضافه می شود.

طراحی قایق بادبانی جف بیزوس

قایق بادبانی جف بزوس

در حالی که Oceanco درباره ساخت این پروژه اطلاعات کمی را به اشتراک می گذارد. اما تصاویر جدیدی که در ماه فوریه گرفته شد، قسمت های مختلف این کشتی را به تصویر کشیدند.

طول نهایی این قایق بادبانی ۱۲۷ متر و دکل های روی کشتی به ۷۰ متر می رسد. این قایق با سه دکل عظیم طراحی شده است، بنابراین می تواند تا حد زیادی با انرژی جنبشی بادبان ها حرکت کند.

قایق بادبانی جف بزوس

این قایق بادبانی بدنه سیاه، روبنای سفید دارد. این بنای آلومینیومی و فولادی دارای سه عرشه است که در یکی از این عرشه ها استخری قرار دارد.

عجیب‌تر از همه، یک قایق پشتیبانی کوچکتر ۷۶ متری در کنار این قایق غول پیکر، همراه با یک سکوی فرود هلیکوپتر برای بیزوس یا مهمانان مشهورش است.

قایق بادبانی جف بزوس

انتظار می رود این قایق تفریحی کوچکتر با مجموعه ای از وسایل سرگرمی از جمله اتومبیل های لوکس، جت اسکی، قایق های تندرو و شاید حتی یک زیردریایی شخصی بارگیری شود.

فضای داخلی «کورو»

خیلی بعید است که به این زودی ها بتوانیم نگاهی به داخل کشتی جدید جف بیزوس داشته باشیم. با این حال، گزارش شده است که فضای داخلی این قایق از «اِئوس» (Eos) الهام گرفته شده است. «اِئوس» یک قایق بادبانی ۹۲ متری متعلق به دوست نزدیک بزوس، بری دیلر، موسس و مدیر عامل سابق فاکس، است.

قایق بادبانی جف بزوس
قایق «اِئوس»

فضاهای داخلی «اِئوس» توسط فرانسوا کاتروکس ساخته شده است. کاتروکس، کسی که به دلیل طراحی های پر زرق و برق خود برای برجسته ترین افراد سلطنتی، اشراف و غول های رسانه ای جهان شناخته شده بود.

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود