ثروتمندترین افراد قاره آفریقا چه کسانی هستند؟ + اینفوگرافیک

ثروتمندترین افراد قاره آفریقا چه کسانی هستند؟ + اینفوگرافیک

قاره آفریقا خانه ۴۶ میلیاردر است که پایین ترین تعداد، در بین هر منطقه جهانی است. با این حال، تعداد افراد ثروتمند در آفریقا در حال افزایش است. انتظار می‌رود که کل ثروت شخصی در دهه آینده ۳۰ درصد افزایش یابد. با استفاده از داده های سایت فوربس، در مورد میلیاردرهایی که در این قاره زندگی می کنند و کسب و کار اصلی خود را در آنجا انجام می دهند، اینفوگرافیک پایین طراحی شده است.

ثروتمندترین افراد آفریقا

میلیاردرهای آفریقا

ثروتمندترین مرد آفریقا همچنین ثروتمندترین مرد سیاه پوست جهان است. علیکو دانگوته که زمانی یک تاجر کوچک شکر بود، اکنون دارایی خالص ۱۳.۵ میلیارد دلاری دارد. او هشتاد و ششمین فرد ثروتمند جهان است و به تنهایی ۲۵ درصد از کل ثروت میلیاردرهای آفریقایی را به خود اختصاص داده است.

شرکت او، یک شرکت آفریقایی است که در طیف وسیعی از تجارت شکر، سیمان و املاک و مستغلات فعالیت می کند.
ثروتمندترین افراد آفریقا
سه نفر برتر در فهرست بالا، دانگوته، یوهان روپرت و نیکی اوپنهایمر، ۴۰٪ از کل ثروت ثروتمندان رتبه بندی شده را تشکیل می دهند.

نگاهی به بقیه میلیاردرهای آفریقا

ثروتمندترین افراد آفریقا
یوهان روپرت

در رتبه دوم این فهرست، یوهان روپرت قرار دارد. او کار خود را به عنوان یک کارآموز بانکی در نیویورک آغاز کرد، سپس به آفریقای جنوبی بازگشت و تجارت خود را به عنوان یک خرده فروش گسترش داد. روپرت در سال ۱۹۸۸ شرکت ریشمون را تأسیس کرد. وی هم‌اکنون به عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت ریشمون فعالیت می‌کند.

ثروتمندترین افراد آفریقا
نیکی اوپنهایمر

طیف وسیعی از فعالیت های تجاری متنوع به این میلیاردرها اجازه داده است تا ثروت خود را به دست آورند. نیکی اوپنهایمر در جایگاه سوم و پاتریس موتسپه نفر نهم این لیست، در بخش صنعت معدن ثروت اندوزی کرده اند؛ بخشی که تقریباً ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی آفریقا را شامل می شود. در همین حال، نقیب سویریس در جایگاه هشتم این لیست و استریو ماسیویا نفر دوازدهم آن، امپراتوری های مخابراتی آفریقا را در تسلط خود دارند.

ثروت یک میلیاردر ثروت کشورش را منعکس می کند

ثروتمندترین افراد آفریقا
علیکو دانگوته؛ میلیارد اهل نیجریه‌ و ثروتمندترین فرد آفریقایی

تنها ۷ کشور از ۵۴ کشور آفریقایی در فهرست ثروتمندان آفریقا حضور دارند و حتی در میان آنها، سه کشور (مصر، آفریقای جنوبی و نیجریه) بیش از دو سوم میلیاردرهای برتر را در خود جای داده اند.

ثروتمندترین افراد آفریقا

کشورهای زادگاه این میلیاردرها، کشورهایی هستند که به عنوان بازویی قدرتمند به اقتصاد آفریقا به عنوان یک کل کمک می کنند. نیجریه، آفریقای جنوبی و مصر سه بازوی تولید ناخالص داخلی آفریقا هستند. پس از این سه کشور، ایساد ربراب در جایگاه هفتم از الجزایر و عزیز آخانوش از مراکش که سیزدهمین ثروتمند این لیست است، به ترتیب چهارمین و پنجمین مهره‌های کلیدی تولید ناخالص داخلی آفریقا هستند

آینده ثروتمندان آفریقا

ثروتمندترین افراد آفریقا

به طور معمول از آفریقا به عنوان یک نیروگاه اقتصادی آینده دار یاد می شود. چراکه که سودی که کل آفریقا را تحت تاثیر قرار دهد در چند دهه آینده به دست خواهد آمد. با این حال، بزرگترین چالش آن توسعه زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی برای حفظ استعدادهای محلی برای به دست آوردن ثروت در خانه خواهد بود.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود