برندان فریزر چگونه بعد از طلاقی دشوار و فرزندی اوتیسمی به مسیر موفقیت بازگشت؟

برندان فریزر چگونه بعد از طلاقی دشوار و فرزندی اوتیسمی به مسیر موفقیت بازگشت؟

برندان فریزر ۵۴ ساله پس از سال ها حضور کمرنگ در سینما توانست با فیلم «نهنگ» (The Whale) به دوران اوج خود بازگردد و شب گذشته اسکار بهترین بازیگر مرد را به خاطر بازی اش در این فیلم دریافت کرد. فریزر از آن دست سلبریتی هایی است که همواره به عنوان بازیگر و فردی ارزشمند مورد تحسین قرار گرفته است. جدا از توانایی های بازیگری اش، او پدری مهربان نیز برای فرزندان خود هست. فریزر در مسیر زندگی خود بر موانع زیادی غلبه یافته، به ویژه در خصوص بیماری اوتیسم فرزند اولش و طلاق دشوارش از عشق قدیمی خود.

جدایی دشوار از شریک زندگی قدیمی خود

برندان فریزر وقتی در سال ۱۹۹۳ برای نخستین بار با افتن اسمیت، بازیگر آمریکایی آشنا شد، خود کار بازیگری را به تازگی آغاز کرده بود. و وقتی در سال ۱۹۹۸ با یکدیگر ازدواج کردند، فریزر تا آن زمان دیگر به یکی از سودآورترین بازیگران نقش اول مرد هالیوود بدل شده بود. و حتی همسرش نیز در یکی از فیلم های او به نام «جرج جنگل» (George of the Jungle) حضور پیدا کرد که از قضا به آخرین تجربه ی بازیگری او نیز بدل شد.

فعالیت حرفه ای فریزر درست پیش از طلاقش از اسمیت در سال ۲۰۰۷ با افت رو به رو شد. آن ها از جدایی خود خبر دادند اما اعلام کردند رابطه ی خود را دوستانه ادامه خواهند داد.

علیرغم بحث های متعدد پیرامون جدایی فریزر و اسمیت، آن ها در نهایت با یکدیگر به توافق رسیدند، به ویژه به خاطر ۳ فرزندشان. فریزر مجبور شد با چالش هایی متعدد و جدایی دشواری که فعالیت حرفه ای او را تقریباً به نابودی کشاند فائق آید. حالا اما او بالاخره برای بازگشت مهیجش به سینما آماده است.

پسران برندان فریزر

فریزر و اسمیت طی زندگی مشترک ۹ ساله ی خود صاحب ۳ پسر شدند. او که پدری بامحبت و متعهد است، گفته: «داشتن فرزند زندگی را بهتر و راحت تر می کند.» گریفین آرتور در سال ۲۰۰۲ به دنیا آمد، هلدن فلچر در سال ۲۰۰۴ و لیلند فرانسیس در سال ۲۰۰۶.

فریزر علاقه ای به صحبت درباره ی زندگی شخصی خود و همینطور فرزندانش ندارد. با این حال، هلدن و لیلند در اتفاقی نادر در مراسم معرفی فیلم «وال» در کنار پدرشان حضور پیدا کردند.

به گفته ی فریزر، حضور فرزندانش در این مراسم برای او بسیار انگیزه بخش بود و آن ها از شنیدن خبر نامزد شدن پدرشان برای اسکار بهترین بازیگر مرد نیز بسیار غافلگیر شدند. فریزر اذعان کرده: «حس شریک شدن آن لحظه با عزیزانم حالا برایم یک خاطره ی ویژه است.»

هر قدر هم که بازیگر موفق و شناخته شده ای باشد، برای فریزر همیشه فرزندانش در اولویت قرار دارند و برای آنکه از شادی و آرامش آن ها اطمینان یابد دست به هر کاری می زند. در حقیقت، او از هر فرصتی استفاده می کند تا به فرزندانش نشان دهد که آن ها تا چه حد برایش مهم هستند.

او اذعان کرده: «خوش شان بیاید یا نه، همیشه آن ها را بغل می کنم و می بوسم. اگر مجبور شوم به خاطر آن ها خودم را جلوی قطار هم می اندازم. معنایش این نیست که شما می توانید بچه هایتان را از هر چیزی حفظ کنید، اما باید سعی تان را بکنید.»

مواجهه با اوتیسم گریفین

زندگی فریزر با فراز و نشیب های زیادی رو به رو بوده، به ویژه بعد از معلوم شدن ابتلای اولین فرزندش به اوتیسم. او که همیشه سعی داشته پسر خود را به دور از انظار عمومی نگه دارد، به تازگی درباره ی وضعیت او صحبت کرده است. فریزر در مصاحبه ای گفت که بزرگ ترین پسرش به اوتیسم مبتلا است.

علیرغم حساسیت های این موقعیت، به گفته ی فریزر، رسیدگی به گریفین به بهترین شکل ممکن، ارزش عشق و از خود گذشتگی را به او آموخت. او درباره ی پسرش گفته: «او به عشق بیشتری نیاز دارد و آن را هم دریافت می کند.»

فریزر همچنین در توصیف شخصیت ویژه ی گریفین گفته: «برای هر کسی که با او آشنا می شود تأثیری شفابخش دارد. از بدبینی چیزی نمی داند. نمی توانید به او توهین کنید و او هم نمی تواند به شما توهین کند. شادترین آدم دنیا است و در زندگی من و بسیاری دیگر تجلی عشق است.»

فریزر همچنین به اهمیت کمک هایی که گریفین از برادران کوچک ترش دریافت می کند واقف است و می گوید آن ها هیچ فرصتی را برای ابراز احترام به گریفین از دست نمی دهند تا به او احساس قدرت و ارزشمند بودن بخشند. او در اینباره گفته: «از همان بچگی شان، یکی شان سخنگوی گریفین بود و آن یکی مأمور اجرای خواسته هایش.»

گریفین منبع الهام فریزر برای نقشش در فیلم «نهنگ»

تجربه ی فریزر در رابطه با پسرش گریفین به او این امکان را داد تا بتواند در نقش یک مرد چاق در جدیدترین فیلمش «نهنگ» بیشتر فرو رود. در حقیقت، فریزر معتقد است پسر بزرگش به او کمک کرد تا متوجه شود برای شکل دادن به این شخصیت چه چیزهایی لازم و ضروری است.

او درباره ی گریفین گفته: «تازه ۲۰ سالش شده. بچه ی درشتی است. ۱۹۵ سانتیمتر قد دارد. دست ها و پاها و بدن درشتی دارد. من عمیقاً درک می کنم که نزدیک بودن به کسی که با چاقی درگیر است چگونه است.»

منبع: brightside
۴ نظر

ورود

 • سامان اسفند ۲۲, ۱۴۰۱

  جایزه اسکار واقعا حقش بود..

 • تی تی اسفند ۲۴, ۱۴۰۱

  بازیگر بی نظیریه و همینطور شخصیت بی نظیریم داره لایق اسکار بود واقعا.امیدوارم از این به بعدتوفیلمهای بیشتری ببینیمش

 • ستاره اسفند ۲۹, ۱۴۰۱

  انسانی بزرگ و شریف با قلبی پر از عشق به فرزند، می‌تونه الگوی تک تک انسانها باشه.

 • شهناز فروردین ۵, ۱۴۰۲

  چقد خوشبختند کسانی که یه آدم با شعور در کنارشان هستن…یکنفر که بگه عزیزم اشکالی نداره خودتو سرزنش نکن…