۱۵ اشتباه در انتخاب شلوار جین که ظاهر شیک را خراب می کند

۱۵ اشتباه در انتخاب شلوار جین که ظاهر شیک را خراب می کند

لوی اشتراوس در سال ۱۸۷۱ شلوار جین را اختراع کرد. این لباس از آن زمان تا کنون تغییر زیادی کرده است و به بخشی جدایی ناپذیر از کمد لباس احتمالاً همه افراد روی این سیاره تبدیل شده است. تصمیم گرفتیم دریابیم که معمولاً هنگام پوشیدن شلوار جین چه اشتباهاتی مرتکب می شویم و چگونه آنها را اصلاح کنیم.

ست جین

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
می توانید به راحتی پیراهن یا کت جین را با شلوار جین ترکیب کنید. اما لازم نیست سایه های آنها یکسان باشند. برعکس، سایه های مختلف کنتراست ایجاد می کند و ظاهر شما جذاب تر می کند.

طول نامناسب شلوار جین راسته

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین

شلوار لی راسته یکی از اقلام اصلی پوشاک است. یک شلوار جین راسته کلاسیک درست تا ناحیه مچ پا می رسد، در حالی که شلوار جین خیلی بلند ممکن است باعث حجیم شدن بیشتر این ناحیه شود.

پاچه های شلخته

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین

اگر شلوار جین برای شما بلند است یا اگر می خواهید مدل دیگری را امتحان کنید، بالا زدن پاچه شلوار جین، ترفند خوبی است. با این حال، باچه ها باید یکدست و مرتب باشند. کارشناسان توصیه می کنند از قانون شست استفاده کنید، یعنی می توانید از انگشت شست خود به عنوان یک خط کش استفاده کنید. ابتدا انگشت شست خود را روی لبه پاچه شلوار قرار دهید و سپس آنها را تا بزنید.

طول فاق تا کمر

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
طول فاق تا کمر، نقش مهمی در ظاهر شلوار شما دارد. بهتر است کمر شلوار در جای درستی قرار گیرد. گاهی حتی شلوارهایی با فاصله بلند فاق تا کمر، برای قد بلند ها هم جالب به نظر نمی رسد.

چکمه های بلند

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین

اول، بهتر است چکمه های بلند تا زانو را با شلوار جین تنگ ترکیب کنید، زیرا شلوارهای گشاد دور زانوهای شما چین می خورند و حالت ظاهری شما را مخدوش می کنند. دوم، چکمه های ساق بلند را انتخاب کنید. این کار ظاهر شما را آراسته تر می کند.

پاچه شلوار جین در نیم بوت

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
شلوار جینی که در نیم بوت فرو رفته است، واقعا شیک به نظر نمی رسد. بهترین کار این است که شلوار جین راسته یا کتانی کوتاه را انتخاب کنید که یک یا دو سانت بالاتر از لبه بوت شما باشد.

شلوار جین بلند که تا کمر کشیده شده است

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
شلوار لی بلند چند سالی است که مد شده است زیرا شیک به نظر می رسد و پوشیدن آن راحت است. با این حال، سعی کنید کمر شلوار را با کمر خود هماهنگ کنید و آن را با استفاده از یک کمربند محکم کنید.

پوشیدن شلوار جین که به استایل بدنی شما نمی خورد

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
کورکورانه روند مد را بدون در نظر گرفتن تیپ بدنی خود دنبال نکنید. به عنوان مثال، شلوار لی گشاد باید از سطح زانوهای شما شروع به گشاد شدن کند و اگر از بالای زانو گشاد شود، ممکن است پاهایتان را کوتاهتر نشان دهد.

شلوار جین تا سطح باسن پایین کشیده شده

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
اگر شلوار جین بلند را کمی پایین بیاورید، ممکن است ظاهری آراسته و شیک پیدا کنید. با این حال، انجام این کار ایده خوبی نیست.

شلوار جین تنگ که خیلی بلند است

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
شلوار جین کوتاه در حال حاضر مد شده است، اما شلوار جین تنگی که در اطراف مچ پای شما پین بخورد ظاهر زیبایی ندارد. شلوار لی خود را کمی کوتاه‌تر کنید یا پاچه هایتان را تا بزنید.

شلوار جین کوتاه همراه با تاپ کوتاه

بهتر است از پوشیدن تاپ های کوتاه و شلوار جین کوتاه با هم خودداری کنید زیرا این مجموعه ظاهری تقریباً یکنواخت دارد. اگر می‌خواهید تاپ بپوشید که شکمتان را نشان می‌دهد، دامن‌ها یا شلوارهای بلند بپوشید.

شلوار جین گشاد که خیلی کوتاه یا خیلی بلند است

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
هر شلوار خیلی کوتاه باعث می شود پاهای شما پهن تر به نظر برسد، در حالی که هر شلوار خیلی بلند هم باعث گم شدن پاهای شما شود.

شلوار جین بزرگ

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین
ما اغلب شک می کنیم که شلوار لی سایز مناسبی را خریده ایم یا نه. کارشناسان توصیه می‌کنند که اگر بین ۲ سایز مردد هستید، سایز کوچک تر را انتخاب کنید. جین در هنگام پوشیدن کش می آید، بنابراین شلوار جین در سایز بزرگتر خیلی زود گشاد می شود.

شکل اشتباه جیب های پشتی

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین

شکل و محل جیب های پشتی شلوار می تواند ظاهر بدن شما را به میزان قابل توجهی تغییر دهد. جیب هایی که در فاصله زیادی از یکدیگر قرار می گیرند، باسن شما را پهن تر نشان می دهد و جیب هایی که بالا قرار می گیرند، پاهای شما را از نظر بصری بلندتر و قسمت پشتی شما را منحنی تر می کنند.
پوشیدن شلوار جین تنگ بدون کمربند

اشتباعات رایج در پوشیدن شلوار جین

حتی اگر شلوار جین تنگ از مد افتاده باشد، این بدان معنا نیست که نمی توانید آنها را بپوشید، مخصوصاً اگر آن‌ها را با کمربند ست کنید. کمربندها اکنون در اوج محبوبیت هستند و این اکسسوری شیک فورا ظاهر شما را مد روز تر می کند.

منبع: bright side
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • بدون نام اسفند ۲۸, ۱۴۰۱

  من خودم همه اینارو بلدم ولی خانواده ی متعصب و الکی غیرتیم نمیزارن این شلوارای کوتاه خوشگلو بپوشم و متاسفانه همیشه باید شلوارای راسته ی بلند ساده تیره بپوشم:)

 • مفلس اسفند ۲۸, ۱۴۰۱

  من خودم همه اینا رو بلدم ولی پول ندارم شلوار بخرم:)

 • بزرگمهر اسفند ۲۹, ۱۴۰۱

  اشتباعات!!!؟
  لطفأ بفرمایید اعضای سایت کلاس چندم هستند؟ بفرمایید تا بروند دیکته نوشتن را از صمدآقا یاد بگیرند. آخه اشتباعات..!!؟

 • رضا اسفند ۲۹, ۱۴۰۱

  تو هنو نمیتونی درست بنویسی اشتباهات بعد از اشتباهات لباس پوشیدن بقیه ایراد میگیری لباس جین برا کار درست شده الان بیرونم میپوشن وپاره میکنند سوراخ سوراخ دنبال این حرفا نباش