چرا مورگان فریمن در مراسم اسکار یک دستش را با دستکش پوشانده بود؟ 

چرا مورگان فریمن در مراسم اسکار یک دستش را با دستکش پوشانده بود؟ 

مورگان فریمن ۸۵ ساله به همراه مارگو رابی، در مراسم جوایز اسکار ۲۰۲۳ در لس آنجلس به مناسبت ۱۰۰ سالگی کمپانی برادران وارنر روی صحنه رفت. او با کنایه به نقش خود در سه گانه بتمن کریستوفر نولان و جدیدترین نقش رابی، درباره معاشرت لوسیوس فاکس با باربی بی نظیر، شوخی کرد. اما در این میان برخی از بینندگان اسکار متوجه دستکش مشکی در دست چپ مورگان فریمن شدند. دستکشی که یادگار تصادف وحشتناک او در سال ۲۰۰۸ است.

ماجرای دستکش دست چپ مورگان فریمن در مراسم اسکار چیست؟

مورگان فریمن نزدیک به ۱۵ سال است که مجبور بوده است این دستکش را بپوشد، اما این دستکش به ندرت در فیلم‌هایش دیده می‌شود و معمولاً برای عکس‌ها و فیلم‌های تبلیغاتی آن را در می‌آورد.
بازیگر فیلم درخشان «هفت» در سانحه ای اتومبیلش پس از خروج از بزرگراه می‌سی‌سی‌پی، چندین بار غلتید و در یک گودال فرود آمد؛ فریمن خوش شانس بود که زنده ماند.

کتف، بازو و آرنج چپ این اسطوره هالیوود در این تصادف شکست و پزشکان برای ترمیم آسیب عصبی وارد شده، به مدت چهار ساعت او را عمل کردند. در حالی که جراحات او بهبود یافت، اما به دلیل بیماری مزمن عضلانی فیبرومیالژیا، دست چپش تقریبا از کار افتاده است و درد مداوم دارد.

ماجرای دستکش دست چپ مورگان فریمن در مراسم اسکار چیست؟

او در آن زمان توضیح داد: «من آسیب عصبی دیدم و وضعیتم بهتر نشده است. نمی توانم آن را حرکت دهم. اگر دست خود را تکان ندهید، ورم می کند. آیا می دانید که دست خود را حدود یک میلیون بار در روز حرکت می دهید؟»

فریمن اکنون باید برای حفظ جریان خون دستکش فشاری بپوشد. او دیگر نمی تواند قایقرانی کند، مانند گذشته جت سوار شود، خودش رانندگی یا اسب سواری کند و مجبور است با یک دست گلف بازی کند.

ماجرای دستکش دست چپ مورگان فریمن در مراسم اسکار چیست؟

دستکش فریمن معمولاً در فیلم‌های او دیده نمی‌شود، اما در زمان حضورش در مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال در قطر، با دستکش روی صحنه رفت. این هنرپیشه هالیوود قبل از اولین بازی این مسابقات بین کشور میزبان و اکوادور سخنرانی قدرتمندی را در جمع حاضرین و میلیون ها تماشاگر این مراسم در سراسر جهان ایراد کرد.

ماجرای دستکش دست چپ مورگان فریمن در مراسم اسکار چیست؟

فریمن در وسط زمین در ورزشگاه البیت دوحه، روی صحنه رفت تا با غانم المفتاح، یوتیوبر و خیر سرشناس قطری صحبت کند.

بازیگر «شوالیه تاریکی» که به دلیل جنجال های این دوره از مسابقات مورد انتقاد برخی از منتقدان قرار گرفت، گفت: «ما اینجا به عنوان یک قبیله بزرگ جمع می شویم و زمین چادری است که همه ما در آن زندگی می کنیم».

وی ادامه داد: «فوتبال سراسر جهان را در بر می گیرد، ملت ها را در عشق به یک بازی زیبا متحد می کند، آنچه ملت ها را گرد هم می آورد، جوامع را نیز گرد هم خواهد آورد. همه ما داستانی در مورد فوتبال داریم و این که چگونه ما را به هم نزدیک کرده و این سرزمین برای خودش داستانی دارد».

منبع: mirror
بدون نظر

ورود