تصاویری جدید از تخم‌گذاری عجیب یک رتیل که پیش از این دیده نشده است + ویدیو

تصاویری جدید از تخم‌گذاری عجیب یک رتیل که پیش از این دیده نشده است + ویدیو

رتیل ها عنکبوت های مودار و به طور کلی بزرگی هستند که بیشتر در ایالات متحده، مکزیک و مناطق گرمسیری آمریکا یافت می شوند. در ویدیوی تاز منتشر شده ای، لحظه تخم گذاری یک رتیل ماده تارانتولا و ترشح کیسه حاوی بیش از ۱۷۰۰، ثبت شده است.

تخم گذاری رتیل

این ویدیوی عجیب با روند باورنکردنی تخم گذاری رتیل مادر در داخل یک کیسه ساخته شده از تارهای رتیل شروع می‌شود. سپس ماده، تخم‌ها را در لایه‌هایی از تار خود پنهان می کند و در انتها یک توپ تشکیل می شود، که تا دو ماه آینده از تخم ها محافظت می‌کند.

پس از آن عنکبوت‌های ریز از کیسه تخم بیرون می‌آیند. نخ‌های تار توسط باد پراکنده می شود و آنها را برای استعمار زیستگاه‌های جدید، به ناحیه ای دور از زادگاه‌شان منتقل می‌کند.

این ویدیو نشان می دهد که تارانتولا بالغ منطقه ای را با تارهایش پوشانده و آماده می شود تا کیسه تخم خود را آزاد کند. هنگامی که تخم ها آزاد می شوند، رتیل ماده آنها را در تارهای خود می پیچد تا از آنها در برابر شکارچیان محافظت کند؛ زیرا این تخم ها غذایی خوشمزه برای هزارپاها، عقرب ها و سایر حشرات هستند.

تخم گذاری رتیل

برخی از مگس‌ها و زنبورها نیز تخم‌های خود را در کیسه‌های تخم این عنکبوت می‌گذارند، بنابراین لارو آنها می‌توانند پس از بیرون آمدن از تخم‌ها، از آنها تغذیه کنند.

تخم گذاری رتیل

رتیل‌های ماده نسبت به نر بدن تنومندتری دارند و با موهای قهوه‌ای روشن یا خرمایی پوشیده شده‌اند.نر لاغرتر و لاغرتر است و موهای سیاه بیشتر بدن را پوشانده و موهای قرمز روی شکمش دارد.

تخم گذاری رتیل

رتیل ها حیوان خانگی ساکتی هستند که فضای زیادی را اشغال نمی کنند. با این حال آنها اغلب دوست ندارند که خیلی مزاحمشان شد، در نتیجه آنها حیوانات خانگی ایده آلی برای کودکان نیستند.

رتیل ها می توانند هشت تا ده سال عمر کنند و اغلب با نزدیک شدن به پایان عمر خود کوچک می شوند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود