مردی که با تمساح خانگی خود در یک تخت می‌خوابد

مردی که با تمساح خانگی خود در یک تخت می‌خوابد

تمساح‌ها به عنوان موجودات ترسناک شناخته می شوند. اما جاناتان آرایزا ۲۹ ساله، می‌گوید حیوان خانگی‌اش که یک تمساح است، مانند یک سگ خانگی است و اجازه دارد آزادانه در خانه‌ پرسه بزند و شب ها در تخت او بخوابد.

تمساح خانگی

جاناتان که اهل سن لوئیس پوتوسی، مکزیک است گفت: «او آزاد است که به میل خود در خانه پرسه بزند و هر زمان که دلش بخواهد روی مبل من یا در تخت من دراز می‌کشد. او می‌داند چگونه از پله‌ها بالا برود و به‌ طور باورنکردنی ای به میل خود وارد حوض آب شده و از آن خارج می شود.»

وی افزود: «موارد بسیار کمی از کروکودیل ها هستند که می توانند به خوبی خود را با اسارت سازگار کنند. این یک واقعیت است که او با توجه به گونه اش، بسیار مطیع است. او اجازه می دهد او را بقل کرده و جابجا کنید. می توانید به او نزدیک شوید، بدون اینکه احساس اضطراب داشته باشید.»

تمساح خانگی

جاناتان گفت که وقتی کروکودیل خود را خرید حیوانی کوچک و سبز رنگی با حالتی تهاجمی بود. در نتیجه نام آن را گامورا گذاشته است که یکی از شخیت های کمیک مارول و نگهبانان کهکشان است.

مراقبت از این تمساح خانگی، آنقدرها هم سخت نیست. رژیم غذایی گامورا شامل گوشت خرگوش، موش، گوشت گاو، مرغ و برخی سخت پوستان دیگر است که از فروشگاه های مخصوص خریداری می شود.

تمساح خانگی
جاناتان باید دمای خانه خود را کنترل کند تا این خزنده در محیط مناسبی باشد. او گفت: «به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوم، ترموستات دیجیتالی را چک می‌کنم. معمولاً محیط کمی سرد می شود، اما با روشن کردن بخاری، دمای مناسب تنظیم می شود.

پس از آن زمان شستن فیلتر حوضچه اوست. گامورا حیوان بزرگی است و رژیم غذایی آن پر از استخوان و چربی است، درنتیجه مهم است که فیلتر آب حوضچه او روزانه شسته شود تا کثیف نشود.

تمساح خانگی

جاناتان می گوید :«به طور معمول من از قبل غذا را برای حدود ۱۵ روز آماده کرده ام، بنابراین فقط بایدیخ زدایی شوند».

شریک زندگی جاناتان به سرعت با گامورا سازگار شده است. جاناتان می گوید: «شاید اینطور به نظر نرسد، اما او خزنده ای است که عاشق توجه است و اینکه شزیک زندگی ام نیز به عنوان حیوان خانگی چند خزنده دارد، کمک زیادی کرد تا هر دو به سرعت با هم کنار بیایند».

منبع: mirror
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • حسین اسفند ۲۹, ۱۴۰۱

    دلت که خوش باشه،اینکارارو میکنی نه مثل من که خونمو درد زذه و دارو ندارمو جلوی چشمام بردن و به خاک سیاه نشیتم! واقعا ماهم زندگی میکنیم و اوناهم زمدگی میکنن! صبح تا شب فکر دزدی ازهمدیگه هستیم! یه عمر نون حلال کارکردم و عاقبتم شد این…… همش الکیه که میگن حلال کارکنید و خدا هوای ادمهای خوبو داره! فعلا همش هوای دردهارو داره تا ما

  • محمد فروردین ۱, ۱۴۰۲

    دزدی دیگران ربطی به خدا نداره. نمیشه همه چیزو انداخت گردن خدا