با یک فرمول ساده، قد فرزند خود در بزرگسالی را محاسبه کنید

با یک فرمول ساده، قد فرزند خود در بزرگسالی را محاسبه کنید

بسیاری از والدین همواره نگرانی هایی را در مورد قد فرزندان خود دارند و حقیقت این است که ژنتیک می تواند نقش بسیار موثری در این امر داشته باشد. اینکه قد فرزندان می تواند از قد والدینش تاثیرپذیر باشد کاملاً پذیرفته شده و علمی است اما آیا راهی وجود دارد که بتوان قد فرزندان را بر اساس قد والدینشان محاسبه کرد؟

با یک فرمول ساده که بسیاری از متخصصین کودک از آن استفاده می کنند می توان تا حدودی قد کودکی در آینده را تخمین زد. اگرچه عدد بدست آمده دقیقا همان چیزی نخواهد بود که در آینده اتفاق می افتد اما با حدود ۵ سانتیمتر تفاوت می توان تا حدودی به آن عدد دست یافت.

علاوه بر ژنتیک عوامل دیگری چون عادات روزمره، وضعیت سلامت عمومی، سوخت و ساز بدن، تغذیه، فعالیت های ورزشی و محیط هم در این امر نقش آفرینی می کنند.

در ادامه با فرمول های ساده به قد فرزند خود در بزرگسالی اش پی ببرید.

به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

این داده های ضروری عبارتند از: قد پدر، قد مادر و جنسیت فرزند.

چگونه محاسبه کنیم؟ 

ghad1

ghad2

منبع: Freepik ، mundobebe ، serpadres
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۵۹ نظر

ورود

  • ARTIN PRO MAX دی ۲۴, ۱۴۰۱

    ببخشید سلام من حساب کردم قدم در آینده میشه ۱۷۴.۵چطوری آخه؟ قد پدرم ۱۷۳ قد مادرم ۱۶۳ به علاوه هم میشه ۳۳۶ تقسیم بر ۲ میشه ۱۶۸ بعد من همین الان قدم ۱۶۶ هست ۱۲ سالمه بعدش ۱۶۶+۶.۵ میشه ۱۷۴.۵ واقعا چطوری من کل خانواده مادریم همه بالای قد ۱۸۰ و پدریم هم همه بالای ۱۷۰ بعد من چطوری قدم در آینده میشه ۱۷۴.۵ در حالی که الان قدم ۱۶۶ هست.