بزرگترین مجرمان تحت تعقیب حال حاضر اروپا که جوایز هنگفتی برای سرشان تعیین شده

بزرگترین مجرمان تحت تعقیب حال حاضر اروپا که جوایز هنگفتی برای سرشان تعیین شده

۵ مجرم فراری که جوایز هنگفتی برای سر آن ها تعیین شده کماکان آزادانه در اروپا پرسه می زنند.

در فهرستی ۴۶ نفره از مجرمان که توسط یوروپل جمع آوری شده – یک آژانس اجرای بدون مرز قانون، متعلق به اتحادیه اروپا – چهره های زنان و مردانی به تصویر کشیده شده که به خاطر جرایم هولناک خود در سرتاسر قاره اروپا تحت تعقیب قرار دارند.

در میان قاتلان، قاچاقچیان انسان، سرکردگان باندهای مواد مخدر و دلالان محبت این فهرست، چند مورد متمایز از جرایمی شوکه کننده به چشم می خورد، از جمله مردی که همکار خود را با تبر به قتل رسانده است.

این مرد که کریم اوالی نام دارد، از روانپریشی رنج می برد و در یک فرودگاه فرانسوی کنترل ترافیک هوایی را برعهده داشت، همکار خود را با یک تبر آمریکایی-هندی به قتل رسانده و پس از آن متواری شده است.

۵ نفر از این مجرمان هستند که مأموران بیش از بقیه به دنبال آن ها هستند، تا جایی که جوایزی هنگفت در ارائه ی اطلاعاتی که به بازداشت آن ها بیانجامد، تعیین کرده اند.

یوس لیدکرز

یوس لیدکرز که بیشترین جایزه یعنی ۷۵ هزار یورو برای سر آن تعیین شده، یکی از مهره های کلیدیقاچاق، واردات و صادرات گسترده ی کوکایین در هلند و بلژیک است.

به عقیده ی پلیس هلند، او در چندین فقره خشونت شدید هم نقش داشته است.

نعیمه جلال، که تصور می شود یکی از قربانیان لیدکرز بوده باشد، از ۲۰ اکتبر ۲۰۱۹ پس از پیاده شدن از یک خودرو در آمستردام ناپدید شده است.

پلیس از طریق پیام های رمزگذاری شده ی به دست آمده متوجه شد لیدکرز احتمالاً در مرگ این زن نقش داشته است.

مأموران در جریان تحقیقات خود به یک تلفن همراه حاوی تصاویری از جلال دست یافتند که نشان می داد او احتمالاً پیش از کشته شدن، مورد شکنجه قرار گرفته بود.

لیدکرز همچنین مظنون به داشتن نقشی اساسی در وارد کردن مقادیر انبوهی کوکایین از طریق شهرهای روتردام ِ هلند و آنتورپ ِ بلژیک و به کارگیری خشونت در حداقل یک مورد است.

تصور می شود لیدکرز که با نام مستعار بوله یوس فعالیت می کند، اخیراً در ترکیه ساکن بوده اما به گفته ی پلیس، مکان فعلی او مشخص نیست.

تصاویر منتشر شده از لیدکرز توسط یوروپل قدیمی هستند و او ممکن است حالا ریش داشته باشد.

تیبو فوکو

در اتریش پلیس ۲۰ هزار یورو جایزه در ازای ارائه ی اطلاعاتی از مکان تیبو فوکو، مجرم اتریشی تعیین کرده است.

این قاتل بی رحم در سال ۱۹۸۷ به دلیل قتل یک روسپی به حبس ابد محکوم شد، اما در سال ۱۹۹۵ زمانی که در جریان یک برنامه ی تحقیقاتی به مرخصی رفته بود، متواری شد. او از آن زمان تحت تعقیب قرار دارد.

کریستو هیولترز

اینطور که گفته می شود هیولترز پس از تیراندازی به ۲ نفر از مهمانان جشنی در یکی از پارک های هلند و زخمی کردن آن ها، متواری شده است.

انگیزه ی او از این حمله، مشاجره ای میان دو کودک عنوان شده که همان روز پیش از این حادثه، در زمین بازی مجاور رخ داده بود.

پلیس ۱۰ هزار یورو جایزه در ازای ارائه ی اطلاعاتی که به دستگیری او بیانجامد تعیین کرده است.

پلیس احتمال می دهد هیولترز حالا ساکن کازابلانکای مراکش باشد اما گهگاه به کشور خود هلند نیز سفر می کند. مأموران می گویند او احتمالاً از یک پاسپورت جعلی استفاده می کند.

ایهاب الراوی

پلیس آلمان معتقد است الراوی – که گفته ی می شود ریشه ی مصری دارد – عامل اصلی یک حادثه ی تیراندازی مرتبط با باندهای مواد مخدر است که در آوریل سال ۲۰۲۰ در هامبورگ ِ آلمان رخ داد.

در این حادثه پس از درگرفتن تیراندازی میان چند ضارب، یک نفر به شدت زخمی شد.

پس از این حادثه، الراوی به بارسلونای اسپانیا گریخت اما مکان فعلی او مشخص نیست. پلیس می گوید او احتمالاً به کشور دیگری رفته و برای سر او ۵ هزار یورو جایزه تعیین کرده اند.

یاسک پیوتر یاوورک

یک جایزه ی ۴،۳۰۰ یورویی هم در ازای ارائه ی اطلاعات درباره ی یاوورک تعیین شده که گفته می شود برادر و زن برادر خود و فرزند آن ها را در ژوئیه ی ۲۰۲۱ با یک هفت تیر به قتل رساند.

این مجرم لهستانی متواری شده و تصور می شود هنوز در قید حیات باشد، اما به گفته ی پلیس لهستان، مکان فعلی او مشخص نیست.

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود