چرا مردان درباره اندازه آلت تناسلی خود اغراق می‌کنند؟

چرا مردان درباره اندازه آلت تناسلی خود اغراق می‌کنند؟

یک مطالعه نشان داد که مردان در مورد اندازه آلت تناسلی خود دروغ می گویند تا خودشان را بهتر جلوه دهند و اعتماد به نفس خودشان را بالا ببرند. در این مطالعه مردانی که اجازه داشتند در مورد طول آلت خود گزارش دهند، میانگینی را اعلام کردند که «به‌طور چشمگیری» بزرگ‌تر از حد معمول بود. حتی برخی ادعا کردند که صاحب چیزی هستند که از رکورددار جهانی آن هم بزرگتر  است.

این مطالعه شامل اندازه گیری نقاط مختلف بدن توسط ۲۲۴ مرد دانمارکی بود که شامل اندازه آلت تناسلی هم می‌شد. میانگین طول نعوظ این کشور ۱۴.۸۸ سانتیمتر است – اما پاسخ دهندگان به طور متوسط ۱۸.۰۲ سانتی متر را اعلام کردند.

آلت تناسلی مردان و پاسخ به سؤالاتی که شاید از پرسیدنشان خجالت بکشید

محققان پاسخ‌های مضحک را حذف کردند، از جمله برخی از آنها که بزرگ‌تر از ۳۴ سانتی‌متر (که گفته می‌شود بزرگترین آلت تناسلی مردانه جهان است) بود. مردان در مورد قد، وزن و تناسب اندام خود صادق تر بودند.

جیکوب دلگارد کریستنسن، نویسنده این مطالعه، از دانشگاه علوم کشاورزی سوئد، گفت: «تفاوت بسیار شدیدتر از چیزی است که بخواهیم بگوییم به دلیل خطای اندازه‌گیری رخ داده است. اندازه های اعلام شده توسط شرکت‌کنندگان ۲۱.۱ درصد بزرگ‌تر از میانگین طول آلت تناسلی مردان دانمارکی بود. مردان عموما درباره اندازه آلت تناسلی خود در حالت نعوظ اغراق می‌کنند تا خود را بهتر نشان دهند.»

آیا اندازه انگشت می تواند معیار مناسبی برای تعیین طول آلت تناسلی مردان باشد؟

کریستنسن این را «نشانه مردانگی» نامید و دلیل اغراق درباره آن را تلاش برای افزایش عزت نفس دانست.

مطالعات گذشته نشان می‌دهد که ۸۵ درصد از زنان در این زمینه از شریک زندگی خود راضی بوده‌اند اما تنها ۵۵ درصد از مردان از آلت تناسلی خود راضی هستند.

آیا آلت تناسلی مردان استخوان دارد و ممکن است بشکند یا خیر؟

یک مطالعه جهانی در سال ۲۰۱۵ نشان داد که میانگین طول آلت تناسلی در حالت نعوظ ۱۳.۱ سانتی متر است در حالی که NHS اندازه آن را بین ۱۳ تا ۱۸ سانتی متر قرار می‌دهد.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که آلت تناسلی مردان ۲۴ درصد بزرگ‌تر از ۲۹ سال پیش هستند که به گفته کارشناسان می‌تواند ناشی از مواد شیمیایی محیطی باشد. در اینجا بخوانید که این چرا خبر خوبی نیست؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود