۷ زن مشهور که با صحبت درباره یائسگی کلیشه ها را شکستند

۷ زن مشهور که با صحبت درباره یائسگی کلیشه ها را شکستند

تحقیقات نشان داده بخش عمده ای از زنان به علائم دوران یائسگی خود رسیدگی نمی کنند، مثل گر گرفتگی، دشوار شدن خواب و تعریق شبانه. و گرچه یائسگی مرحله ای طبیعی است که همه ی زنان در زندگی خود آن را تجربه می کنند، هنوز تابو و سکوت زیادی پیرامون این موضوع وجود دارد. خوشبتانه حالا زنان مشهور بیشتری سکوت خود را در اینباره می شکنند تا درمورد آن آگاهی بخشی کنند و حتی درباره ی جنبه های مثبت آن صحبت می کنند.

نائومی واتس

نائومی واتس ۵۳ ساله می گوید ورود به مرحله ی یائسگی نباید سفری تاریک و به تنهایی باشد. او در پستی اینستاگرامی در اینباره نوشت: «پیری یک مزیت است و فرصتی برای ما تا به اندوخته ی تجربیات مان افتخار و احساس قدرت کنیم. فکر می کنم عضوی از یک نسل تاریخ ساز بودن هیجان انگیز است. دیگر نباید به تنهایی این مرحله را از سر بگذرانیم.»

اپرا وینفری

اپرا وینفری ۶۸ ساله درباره ی تجربه ی پر چالش خود با یائسگی صحبت کرده است.

او در اینباره گفته: «دو سال خواب درستی نداشتم. پیش متخصص قلب و عروق رفتم. دارو خوردم. چندین هفته یک دستگاه نمایشگر ضربان قلب به خودم متصل کرده بودم. یادم نمی آید که تا قبل از آن موقع مکالمه ی جدی ای درباره ی اتفاقی که قرار است بیافتد با زن دیگری داشتم.»

گوئینت پالترو

گوئینت پالتروی ۴۹ ساله معتقد است ما نباید ترسی از کلمه ی یائسگی داشته باشیم. او در اینستاگرام خود در اینباره نوشت: «یائسگی بسیار بدنام است و باید از نو تعریف شود.» او همچنین گفت که به زنان بیشتری نیاز است که با صراحت و بی پرده درباره ی این موضوع صحبت کنند: «فکر نمی کنم در جامعه مانا نمونه ی خوبی از یک زن پا به یائسگی گذاشته داشته باشیم که درباره ی این موضوع الهام بخش بوده باشد.»

سوفی، عروس خاندان سلطنتی

سوفی، کنتس وسکس، همسر ۵۷ ساله ی پرنس ادوارد ترجیح می دهد جنبه ی مثبت یائسگی را ببیند و آن را یک موهبت می داند. او در اینباره گفته: «ما باید این را که دیگر مجبور به پریود شدن نیستیم جشن بگیریم. باید به آن به چشم یک آزادی نگاه کنیم.»

سلما هایک

سلما هایک ۵۵ ساله درباره ی تجربه اش از یائسگی و تغییراتی که بدنش دستخوش آن شده، کاملاً صادق بوده است.

او در اینباره گفته: «خیلی ها به من می گفتند عمل کاشت سینه انجام داده ام. سرزنش شان نمی کنم. قبلاً سینه هایم کوچک تر بودند. بقیه ی اندامم هم همینطور. اما حالا همینطور دارند بزرگ تر می شوند و پشتم دارد واقعاً اذیت می شود.»

سینتیا نیکسون

سینتیا نیکسون ۵۶ ساله یائسه شدن را اتفاق مثبتی می داند و درباره ی جنبه های مثبت آن صحبت کرده است. او دراینباره گفته: «این موضوع هیچ افسوسی برای من نداشت چون وقتی به ۵۰ سالگی برسید، کار تمام است. آزادی ای که از پس نداشتن قدرت باروری می اید، بسیار بزرگ است.»

کیم کاترال

کیم کاترال ۶۵ ساله یائسگی را به همان اندازه ی دیگر مراحل زندگی طبیعی می داند. او در اینباره گفته: «فکر نمی کنم چیز خجالت آوری باشد. به همان اندازه ی بچه دار شدن طبیعی است؛ واقعاً هست، یک بخشی از زندگی است.»

با این حال، او اذعان کرده این موضوع هنوز یک تابو است و این امر باید تغییر کند: «حتی صحبت درباره ی آن باید دکتر هم خیلی ترسناک است. دلم می خواهد زن ها را تشویق کنم که آگاهی خودشان را درباره ی این موضوع بالا ببرند.»

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود