۹ بازیگر مشهور هالیوود که برای ایفای بهتر نقش خود هر کاری انجام می دهند

۹ بازیگر مشهور هالیوود که برای ایفای بهتر نقش خود هر کاری انجام می دهند

هالیوود تنها زرق و برق نیست و بازیگری می تواند شغل دشواری باشد. بازیگرها گاهی به خاطر نقش شان تحت تمرینات سخت یا تغییرات شدید فیزیکی قرار می گیرند.

مت دیمون در «خبرچین» (The Informant)

مت دیمون برای بازی در نقش مارک ویتکر، متخصص بیوشیمی در فیلم «خبرچین» از اندام متناسب خود دست بکشد. او دراینباره گفته: «اضافه کردن وزن بسیار بسیار راحت و مفرح بود. هر چه می دیدم می خوردم.» او برای این نقش بیشتر از ۱۳ کیلوگرم به وزن خود اضافه کرد.

بری لارسون در «اتاق» (Room)

بری لارسون وقتی در فیلم «اتاق» نقش زنی را در برعهده گرفت که در یک آلونک زندانی شده بود، تصمیم گرفت با کفش های این شخصیت راه برود. او به مدت یک ماه خودش را قرنطینه کرد و به تحقیق درباره ی ترومای ناشی از زندانی شدن پرداخت.

او همچنین تلاش کرد خود را جای او بگذارد و خاطراتی از سنین ۱۰، ۱۴ و ۱۷ سالگی او نوشت. او در اینباره گفته: «بسیاری از اوقات یک جریانی از خودآگاهی وجود داشت. می توانستم واقعاً در آن فرو روم و برای چندین ساعت ذهن یک کودک ۱۰ ساله را داشته باشم.» این تلاش ها البته نتیجه داد و یک جایزه اسکار نصیب لارسون کرد.

تام هاردی در «برانسون» (Bronson)

پیش از ساخت فیلم «برانسون»، تام هاردی برای نقش قبلی خود مجبور شده بود ۱۲ کیلوگرم وزن کم کند. اما زنی که ایفای نقش اصلی این فیلم زندگینامه ای که درباره ی «خشن ترین زندانی انگلیس» بود را پذیرفت، مجبور شد همه ی وزنی که از دست داده بود و حتی مقداری بیشتر از آن را دوباره به دست آورد.

او در اینباره گفته: «مجبور شدم خیلی سریع به دست ها، قفسه سینه و گردنم حجم دهم.» او با انجام تمرینات مبتنی بر وزن بدن ، تمرینات مقاومتی و مصرف بستنی و نوشابه به مقدار زیاد، عضله سازی کرد.

ماریا کری در «گرانبها» (Precious)

ماریا کری را همیشه ظاهری جذاب و خیره کننده داشته است. اما او برای بازی در نقش خانم وس در فیلم «گرانبها» تصویر همیشگی خود را کنار گذاشت. برای باورپذیر بودنش در نقش زنی همدل در دهه ی ۱۹۸۰ که به یک نوجوان به دردسر افتاده کمک می کند، گریمورها برایش پف زیر چشم و موی پشت لب گذاشتند و حتی سینه هایش را بستند.

دواین جانسون در «بلک آدام» (Black Adam)

دواین جانسون همیشه اندامی عضلانی داشته است، اما کشتی گیر سابق برای بازی دستیابی به یک اندام ابرقهرمانی مجبور شد تلاش بیشتری کند. به گفته ی جانسون، او به جای استفاده از گریم، به طور واقعی عضلاتش را حجیم تر کرد.

او تیمی از آشپزها و یک مربی بدنسازی داشت که مقدار درشت مغذی های مورد نیاز برای فیزیک مورد نظر را به طور دقیق محاسبه می کرد. جانسون تبدیل شدن به شخصیت بلک آدام را یکی از دشوارترین و طاقت فرساترین کارها در دوران حرفه‌ ای خود توصیف کرده است.

لوپیتا نیونگو در «پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» (Black Panther: Wakanda Forever)

نقش لوپیتا نیونگو در فیلم مارولی «پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» چند سکانس داشت که در محیطی شبیه به اقیانوس اطلس فیلمبرداری شد. نیونگو با انتشار ویدئوهایی از پشت صحنه ی این سکانس ها گوشه ای از سختی های ایفای این نقش را برای مخاطبان خود به نمایش گذاشت. تمرینات زیرآبی او شامل کرال و راه رفتن کف یک استخر با دو دمبل بود.

کریس همسورث در «نامحدود» (Limitless)

جدیدترین کار کریس همسورث نه یک فیلم بلکه یک سریال مستند در باره ی به چالش کشیدن ذهن و بدن انسان است. به اذعان همسورث، تمام کارهایی مثل بدنسازی که او پیش از این برای پروژه های قبلی خود انجام داده بود، در مقایسه با این کار ساده به نظر می رسید.

همسورث برای سنجیدن حد توان خود ۴ روز روزه گرفت، در آب های سرد یخی شنا کرد، از بالا یک دره آویزان شد و خودش را «پیر کرد». او یک لباس مخصوص که شنوایی، بینایی و حرکتش را محدود می کرد به تن کرد که به او نشان می داد وقتی به ۸۰ سالگی برسد چگونه خواهد بود.

میشل ویلیامز در «هفته ای که با مریلین گذراندم» (My Week with Marilyn)

میشل ویلیامز برای ایفای نقش مریلین مونرو کتاب های زندگینامه و نامه هایش را خواند و به مصاحبه هایش گوش کرد. اما برای تقلید نحوه ی راه رفتن خاص مونرو با یک کمربند که آن را به دور زانوهایش بسته بود، تمرین می کرد.

مارک والبرگ در «پدر استو» (Father Stu)

مارک والبرگ به برنامه ورزشی سختگیرانه اش مشهور است؛ در حقیقت او هر روز ساعت ۴ صبح تمرینات ورزشی خود را شروع می کند. اما در فیلم «پدر استو» مخاطبان با والبرگ کاملاً متفاوتی رو به رو شدند که خبری از اندام عضلانی او در آن نبود. او در اینباره گفته: «۱۳ کیلوگرم وزن اضافه کرد و از کسی که بدن یک مبارز را داشت، تبدیل به یک ویلچری شدم که از یک بیماری نادر رنج می برد.»

او هر روز ۱۱ هزار کالری مصرف می کرد که ۴ تا ۵ برابر بیشتر از آن چیزی است که برای یک فرد عادی توصیه می شود. او حتی زمانی که سیر بود هم غذا می خورد و رژیم غذایی روزانه ی او شامل مقدار زیادی تخم مرغ و بیکن، سیب زمینی پخته، استیک، ۲ کاسه برنج سفید و یک لیوان روغن زیتون بود. به اذعان والبرگ این رژیم غذایی ناسالم عوارضی هم برایش داشت.

منبع: brightside
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • او فروردین ۴, ۱۴۰۲

  سلطان تغییر وزن کریستن بیل کجاست پس
  اینا اگر ۱ بار تغییر وزن دادن بیل چند بار این کارو کرده

 • علی حاج‌حسن‌عباسی فروردین ۵, ۱۴۰۲

  هیو جکمن فیلم لوگان

 • علی فروردین ۶, ۱۴۰۲

  هیو جکمن برای سکانس هایی از فیلم لوگان که ولورین در اون لخته حدودا دوروز آب نخورده که عضلانی تر به نظر بیاد و برنامه ورزشی سفت و سختی هم سر این فیلم داشته

 • عبرت فروردین ۱۴, ۱۴۰۲

  الله اکبـــــــــــــــــــر