۱۳ حقیقت غیر منتظره از پشت صحنه فیلم های مشهور هالیوود که نمی دانستید

۱۳ حقیقت غیر منتظره از پشت صحنه فیلم های مشهور هالیوود که نمی دانستید

گهگاه حقایقی از پشت صحنه ی فیلم های مشهور هالیوود منتشر می شود که گاهی خلاف انتظار و حتی شوکه کننده هستند. اما به لطف همین ها است که می توانیم آثار محبوب مان را از زاویه ی دیگری ببینیم.

مستر بین (Mr. Bean)

روآن اتکینسون که شخصیت مستربین را به تصویر کشید، می گوید بازی در این نقش برایش اضطراب آور و خسته کننده بود. به گفته ی اتکیسنون او بار مسئولیتی بر روی دوش های خود احساس می کرد که برایش ناخوشایند بود و واقعاً از بازی در این نقش لذت نمی برد. اتکیسنون اذعان کرده بی صبرانه منتظر تمام شدن کارش با این نقش بود.

با این حال، او در یک سریال انیمیشنی برای شخصیت مستر بین کار کرد. به گفته ی او، بازی کردن این شخصیت به شکل صداپیشگی راحت تر از به تصویر کشیدن آن در برابر دوربین است.

تایتانیک (Titanic)

کیت وینسلت اذعان کرده به دلیل فشرده بودن برنامه ی فیلمبرداری «تایتانیک»، در زمان ساخت این فیلم گاهی در مخزن آبی که در آن بازی می کردند ادرار می کرد.

هری پاتر (Harry Potter)

تام فلتون بازیگر نقش دراکو مالفوی در فیلم های «هری پاتر» در کتاب خاطرات خود به نام «آنسوی چوب جادو» (Beyond the Wand) خاطره ی جالبی از آلن ریکمن فقید، بازیگر نقش پروفسور اسنیپ تعریف کرده است. به گفته ی فلتون، به او صندلی کوتاه تری نسبت به صندلی بازیگران بزرگسال فیلم داده بودند، به همین دلیل ریکمن آن صندلی را برای خود برداشت تا به فلتون صندلی ای هم اندازه ی بازیگران بزرگسال دهند. ریکمن می خواست با فلتون همان رفتاری شود که با بازیگران بزرگسال می شد.

ستاره ای متولد شده است (A Star Is Born)

شخصیتی که لیدی گاگا در فیلم «ستاره ای متولد شده است» نقش آن را برعهده داشت، ظاهر کاملاً درستی دارد. او در مصاحبه ای توضیح داد که از چندین ماه قبل از آغاز فیلمبرداری آماده شدن برای این نقش را آغاز کرد تا بتواند در قالب آن فرو رود. او برای عادت کردن به این نقش، از ماه ها قبل از فیلمبرداری مدل موهای خود را تغییر داد و آرایش کردن را کنار گذاشت.

جنگ ستارگان (Star Wars)

هریسون فورد بازیگر نقش هان سولو که با این شخصیت به شهرت و محبوبیت رسید می گوید به نظرش هان سولو شخصیت نسبتاً سطحی ای است. به گفته ی فورد، او دوست داشت هان سولو پیچیدگی و عمق بیشتری داشته باشد. او در اینباره گفته: «هان سولو خوش قلب است اما فکر می کنم قطعاً در مقایسه با ایندیانا جونز شخصیت کمتر جالبی باشد. هان سولو خیلی احمق بود.»

او همچنین گفته از آنکه مجبور شده بود مدت ها در این نقش بازی کند راضی نبود. فورد در اینباره گفته: «هان سولو در یک دوره از کارم کمک خیلی زیادی به من کرد. ولی دیگر بسم است. از او خسته شده ام.»

بتمن (The Batman)

به گفته ی زویی کراویتز ، در یکی از سکانس های فیلم «بتمن» که او و رابرت پتیسنون باید سعی می کردند روی زمین دراز بکشند، موقعیت بسیار ناخوشایندی رقم خورد. از قرار معلوم لباس بتمن برای پتینسون بیش از حد گرم بود، چرا که هنگام گرفتن این سکانس عرق بدن پتیسنون مستقیم روی صورت کراویتز می ریخت.

یک مورد جالب دیگر درباره ی این فیلم، گریم سنگین کالین فارل است که او را غیر قابل شناسایی کرده بود. فارل برای نقش پنگوئن ۴ ساعت زیر گریم می رفت. اولین بار بعد از تمام شدن کار گریم، وقتی فارل برای گرفتن قهوه رفت، کسی او را نشناخت. او حتی به یکی از همبازی های خود صبح بخیر گفت اما او هم فارل را نشناخت.

مردان ایکس: کلاس اول (X-Men: First Class)

جنیفر لارنس برای فیلم «مردان ایکس: کلاس اول» که در سال ۲۰۱۱ ساخته شد، مجبور بود ساعت ها زیر گریم رود تا به شخصیت میستیک تبدیل شود. او مجبور بود ۷ ساعت را به حالت ایستاده یا خم سپری کند تا او را به شکل این شخصیت درآورند.

به گفته ی لارنس حالا در فیلم های جدید تمام کار به پوشیدن یک لباس مخصوص خلاصه می شود. او دراینباره گفته: «حالا معلوم شده که اصلاً نیازی به ۸ ساعت رنگ کردن تمام بدن من نبود.»

دختر دانمارکی (The Danish Girl)

ادی ردمین از بازی در نقش یک زن ترنس در فیلم «دختر دانمارکی» ابراز پشیمانی کرده و آن را اشتباه دانسته است. در سال ۲۰۲۱ وقتی در مصاحبه ای از ردمین سؤال شد که اگر حالا بود باز هم این نقش را قبول می کرد، در پاسخ گفت: «نه حالا دیگر قبولش نمی کردم. من نیت خوبی از بازی در آن فیلم داشتم اما فکر می کنم کارم اشتباه بود.»

این فیلم به دلیل استفاده از یک بازیگر غیر ترنس در نقش یک فرد ترنس از سوی برخی مورد انتقاد قرار گرفت. ردمین گرچه از بازی در این نقش پشیمان است اما می گوید به اینکه جزئی از این پروژه بوده افتخار می کند و خود را از حامیان جامعه ی ترنس می داند.

بالا را نگاه نکن (Don’t Look Up)

به گفته ی جونا هیل، در یکی از نشست های خبری فیلم «بالا را نگاه نکن» مریل استریپ تصور کرده بود همبازی هایش او را «بز» خطاب کرده بودند. استریپ فکر کرده بود آن ها به دلیل احساس راحتی زیادی که با او داشتند اینگونه خطابش کرده بودند. اما جنیفر لارنس متوجه سوء تفاهمی که رخ داده بود شد و آن را برای استریپ توضیح داد. ماجرا از این قرار بود که کلمه ی Goat گرچه در زبان انگلیسی به معنای «بز» است اما در سال های اخیر به یک اصطلاح نیز تبدیل شده، مخففی از عبارت The Greatest of All Times به معنای «بهترین تمام دوران ها».

پادشاه عقرب (The Scorpion King)

به گفته ی دواین جانسون در زمان ضبط فیلم «پادشاه عقرب» در یک سکانس اکشن میان او و یک بدلکار، جانسون تصادفاً ضربه ی بسیار محکمی به آن بدلکار زد. جانسون به قدری از این اتفاق ناراحت شد که به آن بدلکار یک ساعت رولکس هدیه داد تا اشتباه خود را جبران کند.

فیلادلفیا (Philadelphia)

برای ضبط سکانس های دادگاه فیلم «فیلادلفیا» تام هنکس مجبور بود روزانه غذای بسیار کمی مصرف کند، چون باید ظاهر یک بیمار را پیدا می کرد. این شرایط اما دستمایه ی شوخی دنزل واشنگتن، همبازی او شده بود. واشنگتن به شوخی و برای آنکه سر به سر هنکس بگذارد در اطرافش شکلات می گذاشت و برایش پیتزا می فرستاد.

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No way Home)

یکی از برادران تام هالند نیز در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» نقش آفرینی کرد اما نتیجه آن چیزی نبود که انتظار می رفت. به گفته ی تام هالند، از هری، یکی از برادران او خواسته شد در یکی از سکانس های این فیلم حضور باید. این سکانس بدلکاری دشواری داشت. اما وقتی به آن ها دیدن فیلم رفتند متوجه شدند تنها سکانس هری در نسخه ی نهایی حذف شده بود.

زندایا، دیگر بازیگر این فیلم هم خاطره ی جالبی از آن تعریف کرده است. به گفته ی او، در یکی از سکانس ها هر دوی آن ها باید بدلکاری انجام می دادند، اما به دلیل آنکه قد زندایا از هالند بلندتر است، او مجبور شد به هالند کمک کند. در این سکانس که آن ها باید در حالی که یکدیگر را در آغوش گرفته بودند از بالا روی زمین فرود می آمدند، ابتدا زندایا روی زمین رسید و بعد از آن هالند را گرفت تا او هم بتواند به درستی فرود آید.

سایبورگ ۲ / هکرها / جیا (Cyborg 2/ Hackers/ and Gia)

آنجلینا جولی اذعان کرده از دیدن فیلم «سایبورگ ۲» حالش به هم خورده بود. او در اینباره گفته: «از دیدنش حالت تهوع گرفتم. فقط قسمت کیک بوکسینگش جالب بود. اولین باری بود که این ورزش را انجام می دادم.»

به گفته ی جولی او در زمان ساخت فیلم «هکرها» به همبازی اش جانی لی میلر دلباخت. او در اینباره گفته: «با جانی آنجا آشنا شدم که هنوز هم یکی از دوستان خوب من است. برای همین وقتی به این فیلم فکر می کنم یاد او می افتم. می دانم این فیلم حالا خیلی قدیمی به نظر می رسد ولی موقع ساختش به ما خیلی خوش گذشت.»

او درباره ی فیلم «جیا» هم گفته که برای این شخصیت بسیار احساس ناراحتی می کرد. جولی در اینباره گفته: «بازی کردن در نقش یک شخص واقعی که با او احساس نزدیکی زیادی می کنی و می توانی درکش کنی یک حس مسئولیت برایت می آورد. بعدش که کمی در دنیای او زندگی کردی، خیلی ناراحت می شوی که او هرگز واقعاً عشق را تجربه نکرد و احساس می کرد که ارزشش بالاتر از یک شئ یا یک صورت نیست.»

منبع: brightside ، brightside
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود