۵ نشانه هشداردهنده در ایموجی های پیام های شریک عاطفی تان که نباید از آنها غافل شوید

۵ نشانه هشداردهنده در ایموجی های پیام های شریک عاطفی تان که نباید از آنها غافل شوید

چه خوش مان بیاید و چه نه، پیام دادن به یکی از روش های کلیدی برای برقراری ارتباط بدل شده است. اگر به شریک عاطفی تان یا کسی که دوست دارید با او وارد رابطه شوید زیاد پیام می دهید، احتمالاً از ایموجی ها استفاده می کنید، شکلک هایی که برای ابراز احساسات طراحی شده اند. کارشناسان می گویند استفاده از ایموجی ها در مکالمات نوشتاری با شریک عاطفی خود می تواند مفید باشد، اما بعضی عادت ها در رابطه با ایموجی هشداردهنده هستند.

همچون اغلب ارتباطات غیرکلامی، ایموجی ها می توانند مکمل پیام های غیر کلامی ای باشند که متن صرف از آن ها بی بهره است و معنا و احساس بیشتری به یک متن بخشند.

ایموجی ها می توانند نوعی ارتباط پیوند دهنده ایجاد کنند، به گونه ای که به تثبیت پیوندهای میان شما و شریک عاطفی تان و خاطراتی که با همدیگر دارید کمک می کند.

اما ایموجی هایی که به معنای بی تفاوتی، زودرنجی یا خشم هستند همان هایی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید.

با توجه به این موضوع، چند نشانه ی هشداردهنده در مورد ایموجی های پیام های شریک عاطفی تان هست که نباید از آن ها غافل شد.

۱- از ایموجی لایک زیاد از حد استفاده می کند

یکی از دوپهلوترین ایموجی ها که در ظاهر معنای مثبتی دارد ایموجی لایک است. این ایموجی به طور کلی نشان می دهد چیزی «خوب به نظر می رسد» و استفاده ی گهگاه از آن ایرادی ندارد. اما اگر شریک عاطفی تان بیش از حد از آن استفاده می کند، این امر می تواند نشانه ی بی تفاوتی او باشد.

استفاده از ایموجی لایک می تواند راهی سریع برای نشان دادن موافقت تان با صحبت شریک عاطفی تان باشد، اما اگر مکالمه ی شما تبدیل به یک رشته پاسخ با ایموجی لایک شود، این امر ممکن است نشانه ی این باشد که شریک عاطفی شما واقعاً به حرف هایتان توجه ندارد.

استفاده ی زیاد از این ایموجی با هدف پایان دادن به مکالمه انجام می شود چون شخص دارد سعی می کند شخص مقابل خود را ساکت کند.

۲- به جای توضیح واضح از ایموجی استفاده می کند

پیام های نوشتاری امکان ارتباط رو در رویی که در مکالمه ی حضوری وجود دارد را ندارند و نیز فاقد پیام هایی هستند که از طریق زبان بدن، لحن و تماس چشمی در ارتباط رو در رو رد و بدل می شود. به همین دلیل به راحتی ممکن است از آن ها سوء برداشت شود و اگر شریک عاطفی تان به جای توضیح اینکه واقعاً چه فکر یا احساسی دارد، از ایموجی استفاده کند، وضعیت می تواند به مراتب گیج کننده تر شود.

هر چه می گذرد استفاده از ایموجی ها به جای تلاش برای برقراری ارتباط از طریق کلمات بیشتر می شود. این امر نتیجه ی تمایلی است که برای داشتن مکالمات کمتر هدفمند وجود دارد، چون ایموجی ها قادر به نشان دادن احساسات پیچیده و نکات ظریفی نیستند که در ارتباط کلامی وجود دارد.

در روابط عاطفی این امر می تواند به ویژه آسیب زا باشد چون به ایموجی ها اغلب به چشم جایگزینی برای ارتباط کلامی نگاه می شود، موضوعی که باعث سوء تفاهم و خودداری از داشتن مکالمات عمیق تر می شود.

در نتیجه، ممکن است شما و شریک عاطفی تان احساس کنید ارتباط عاطفی میان تان قطع شده، امری که احتمالاً شکست خوردن رابطه را بالا می برد.

۳-  زیاد از حد از ایموجی استفاده می کند

یک ایموجی لایک ممکن است توهین آمیز به نظر برسد اگر شریک عاطفی تان در استفاده از ایموجی ها زیاده روی می کند.

استفاده ی زیاد از قلب یا ایموجی خنده می تواند درک اینکه شریک عاطفی تان سعی دارد واقعاً چه چیزی بگوید را می تواند دشوار کند.

این عادت به میل به استفاده از ایموجی ها به جای ارتباط کلامی مرتبط است. در برخی موارد ممکن است شریک عاطفی تان برای خودداری از داشتن یک مکالمه ی دشوار یا دوری از مباحث حساس از ایموجی استفاده کند.

۴- برای دیگران از ایموجی های نامناسب استفاده می کند

استفاده ی شریک عاطفی تان از ایموجی ها در پیام هایش به دیگران امری طبیعی است اما بعضی ایموجی ها باید منحصر به رابطه ی شما باشند.

هنگام استفاده از ایموجی ها باید فرد مقابل و موقعیت را در نظر گرفت. به طور کلی ایموجی ها به خودی خود هشداردهنده نیستند؛ چیزی که مهم است نحوه ی استفاده از آن ها در یک رابطه است. مثلاً ایموجی قلب برای نشان دادن محبت میان دوستان یا شرکای عاطفی است. با این حال، ارسال ایموجی قلب برای یک رئیس متأهل یا یک همکار احتمالاً نشانه ی خیانت عاطفی یا فیزیکی است.

۵- با ایموجی های نامناسبی به شما پاسخ می دهد

با کلمات می توان منظور خود را به شکل بسیار واضحی رساند، حتی اگر قادر نباشید لحن خود را به طور کامل از طریق پیام نشان دهید. این امر اما درمورد ایموجی ها صدق نمی کند و اگر شریک عاطفی تان در جواب تان از ایموجی های عجیبی استفاده می کند، ممکن است مشکلی در کار باشد.

ایموجی هایی که پیام نامتناسبی دارند از چند جهت نگران کننده هستند. مثلاً اگر یک پیام «دوستت دارم» به همراه ایموجی ای دریافت کنید که در حال چپ چپ نگاه کردن است، ممکن است به معنای استیصال یا دیگر مشکلات نهان باشد.

اگر از شریک عاطفی تان خواستید برای شام همدیگر را ببینید و در پاسخ ایموجی ای دریافت کردید که در حال شانه بالا انداختن است، ممکن است معنای آن بی علاقگی به رابطه یا صرفاً خستگی به خاطر یک روز کاری طولانی باشد. در این حالت باید با شریک عاطفی خود درباره ی معنای ایموجی مورد استفاده اش صحبت کنید.

این امر در این مورد نیز صدق می کند اگر دائماً پیام های ابراز محبت برای شریک عاطفی خود ارسال می کنید اما در جواب چیزهایی مثل ایموجی غمگین یا ایموجی شانه بالا انداختن دریافت می کنید. حتماً باید گفتگویی جدی با شریک عاطفی تان درباره ی ریشه ی این پاسخ های «هشداردهنده» داشته باشید.

منبع: bestlifeonline
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود