روایت کیت وینسلت از نظر لئوناردو دیکاپریو درباره ظاهر او که زندگی اش را دگرگون کرد

روایت کیت وینسلت از نظر لئوناردو دیکاپریو درباره ظاهر او که زندگی اش را دگرگون کرد

کیت وینسلت و لئوناردو دیکاپریو گرچه هرگز با یکدیگر در رابطه عاشقانه نبوده اند اما رابطه دوستانه ی آن ها همیشه برای طرفداران شان مهیج بوده است. پیوند عمیق میان این دو بازیگر ثابت می کند در دنیای پرشتاب هالیوود هم دوستی های ماندگار وجود دارد. یکی از نکات جالب رابطه ی آن ها ماجرای یک اظهارنظر از سوی لئوناردو درباره ی ظاهر کیت در زمان ساخت فیلم «تایتانیک» (Titanic) است که هم نگاه کیت به زندگی را زیر و رو کرد و هم رابطه ی این دو دوست را تحت تأثیر قرار داد.

کیت پیش تر از آزار و اذیت هایی گفته بود که به دلیل وزنش دیده بود

علیرغم زیبایی و استعدادش، کیت کماکان مورد اظهارنظرهای بی رحمانه به دلیل اندامش که با ایده آل های جامعه مطابقت نداشت، قرار می گرفت. وقتی هنوز دختر جوانی بود به دلیل بلندپروازی هایش برای بازیگری، مورد آزار و اذیت و تمسخر قرار می گرفت.

این آزار و اذیت ها محدود به همسن و سالانش نبود و در ۱۹ سالگی مورد هجمه ی نشریات زرد هم قرار گرفت که درباره ی وزنش اظهارنظر می کردند، سایز او را تخمین می زدند و درباره ی رژیم های لاغری که تصور می شد گرفته باشد گزارش تهیه می کردند.

این اظهارنظرها درباره ی ظاهرش تأثیری منفی بر اعتماد به نفسش داشت

به اذعان کیت، انتقادها درباره ی ظاهرش تأثیری منفی بر تصور ذهنی او از ظاهر خودش و درک او از معنای واقعی زیبایی گذاشت. در مقطعی کیت احساس انزوا می کرد و اینکه هالیوود چه نگاهی به او دارد برایش به یک نگرانی بدل شده بود.

در زمان ساخت فیلم «تایتانیک» لئوناردو چیزی درباره ی ظاهر کیت گفت که او را تحت تأثیر قرار داد

کیت در مصاحبه اش با اپرا وینفری تعریف کرد که لئوناردو یک بار به او گفت: «واقعاً مهم است که تو همان شکلی هستی که واقعاً هستی.» وقتی کیت از لئوناردو درباره ی منظورش پرسید او گفت که بسیاری از زن ها معتقدند تنها راه برای موفق بودن، دوست داشته شدن و جذاب تلقی شدن، لاغر بودن است.

این حرف کیت را تکان داد و او متوجه شد که حق با لئوناردو است. در دهه ی ۱۹۹۰ مانند حالا بحث های مثبت نگری به بدن مطرح نبود و پیامی که به دختران جوان داده می شد این بود که لاغری تنها گزینه ی ممکن برای قابل قبول بودن است.

این اتفاق انگیزه بخش کیت شد تا برای ترویج مقوله ی مثبت نگری به بدن تلاش کند

کیت به اپرا وینفری گفت که نامزد شدنش برای جایزه اسکار به خاطر بازی اش در فیلم «تایتانیک» نقطه ی عطفی برای او بود، چرا که فهمید می تواند به عنوان یک بازیگر زن بدون آنکه نیازی به لاغر بودن احساس کند یا رژیم های سختی بگیرد، به مراتب بالا برسد. تلاش های کیت برای ترویج مقوله ی مثبت نگری به بدن بعد از مادر شدنش بیشتر شد، چرا که دلش نمی خواست دخترش با همان کشمکش های درونی ای مواجه شود که خود تجربه کرده بود.

به عقیده ی کیت حالا شرایط تغییر کرده، به خصوص با ظهور جنبش می تو (#MeToo)، چرا که حالا زن ها آمادگی ابراز بی پرده و صریح عقاید خود را دارند. او همچنین معتقد است که مقوله ی پیری هم باید پذیرفته شود و او با درخواستش از یک شرکت آرایشی برای تغییر ندادن ظاهرش در تبلیغات خود موضع خود را دراینباره مشخص کرد.

صداقت و حمایتی که کیت و دیکاپریو نسبت به یکدیگر دارند آن ها را به ایده آلی در روابط دوستانه بدل کرده است

کیت بارها به تحسین لئوناردو پرداخته و دوست قدیمی اش را «فردی باوفا و قابل اعتماد» توصیف کرده است. آن ها بیش از ۲۰ سال است که دوستی مستحکم و بادوام خود را حفظ کرده اند و پیوند میان شان هر زمان که به همراه یکدیگر در مراسم های فرش قرمز حضور پیدا می کنند به خوبی مشهود است.

لئوناردو حتی در مراسم ازدواج مخفیانه ی سوم کیت حضور داشت و ساقدوش او بود. و اشک های کیت بعد از تجدید دیدارشان با لئوناردو که به دلیل شیوع کرونا ۲ سالی نتوانسته بودند یکدیگر را ببیند نیز مؤید محبت عمیقی است که میان این دو دوست برقرار است.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
۲۴ نظر

ورود

 • س فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  جامعه ما تازه داره اتفاقات دهه هفتاد و هشتاد میلادی آمریکا رو تجربه می کنه توجه به اندام و لاغری و باربی شدن…

 • سلین فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  خود وینسلت که چاق نیست
  قبلا هم که چاق نبود ?

  • بانو فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

   چرا چاق وهردمبیل بود
   خخخخخ

 • هومن فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  متن برای تبلیغ می تو، آفرین به ذهن ناقص نویسنده

 • بنده خدا فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  سلام علیکم لطفا در آپلود تصاویر خود در سایت بر خلاف مبانی اسلامی نباشد و در تصاویر افراد خارجی از سانسور استفاده کنید

  • یکی فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

   آدما دارن آماده میشن که روی مریخ زندگی راه بندازن بعد شماها هنوز تو فکر پوشش بقیه اید???

   • لیلا فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

    رو مریخ لابد قراره لخت زندگی کنن.مغز کوچک؟

    • ؟؟؟؟ فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

     تو مریخ قبله کدوم جهته؟؟؟؟

    • سالار اردیبهشت ۳, ۱۴۰۲

     بازم به تو ربطی نداره

   • مغز های توخالی فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

    اولا نمیدونم بنده خدا این رو برای مسخره گفته یا واقعا جدی اما امیدوارم ….
    دوما رفتن به مریخ چه ربطی به مسائل اخلاقی داشت
    خدایا ما را از شر تربیت یافته های غرب و شرق نجات بفرما چون دیگه داره حالمون از این جماعت های پر مدعا به درد نخور بهم میخوره

  • ناشناس فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

   چقد شما ها خنده دارید?????خیلی مسخره هستید??? انقد ب شوخی این حرفارو زدیم ک موقعی یکی این حرفا رو واقعی میزنه فک میکنم شوخی میکنه فک نمی‌کنیم ک ی انسان میتونه انقد نفهم و بیشعور و مسخره و خنده دار و عجیب باشه خلاصه ک ممنون خیلی خندیدم باحال بود???
   الان مردم دارن تولید انبوهِ انسان میکنن تو دغدغه ت این …هاست???

   • سعید فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

    چرا نسل شماها منقرض نمیشه؟ آخه پ ف ی و ز اگه دیدن این تصاویر ناراحتت میکنه غ ل ط میکنی میایی این سایت و مطالب رو میخونی.

  • Oblivion فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

   خفه شو بسیجی

 • داود طنوریان فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  بازیگروهنرمندبزرگی است

 • خانوم جون فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  این نوع دوستی ها که در خارج کم نیستن چیز عجیبی هم نیست فرهنگشون اینجوریه با خانومه سالها رابطه جسمی و روحی داره و صمیمیه بعدش با سلام و صلوات میسپاره به مرد دیگری !! خوب یه چیزایی در وجود اون مردها با مردهای ایرانی فرق می‌کنه یا اصلا وجود نداره در خارجیا ، بعدم که ازدواج کرد همچنان در رابطه جنسی هستن با اون دوستشون حالا این دوستی خوبه که اینطور داری از دوستیسون تعریف تمجید می‌کنی ؟!! خودت حاضری خانمت چنین دوستی داشته باشه ؟؟!!

  • سعید فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

   چی میگی خانوم جون برای خودت؟ هر که با یکی دوست بود حتماً باید رابطه جنسی داشته باشه؟ چرا فقط به موارد زیرشکم فکر میکنید؟ تفکر داعشی دارید از نوع شیعی آن.
   میدونی چرا شماها اینقدر به اینگونه مسائل علاقمند و کنجکاو هستین، چون خودتون اهل هزارکار ناجور و خارج از چارچوب خانواده و جامعه هستید و فکر میکنید بقیه هم مثل شما هستن.
   من چندسالی اروپا زندگی کردم و متوجه شدم که خیلی از مردمان کشورهای جهان سوم پایبندتر به زوج یا پارتنر یا دوستشون هستن و کمتر خیانت میکنن.
   خدا نسل‌تون منقرض کنه که حداقل بقیه انسانها بتونن نفس بکشن‌.

   • باران فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

    همین دیکاپریو تا دوست دخترهاش به ۲۵ سال میرسه ولشون میکنه اصلا جک شده توی آمریکا.کدوم وفاداری دلتون خوشه ها…

 • انسان فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  دقیقا مشکل ان چیست که نیاز به سانسور دارد.؟متاسفانه اندیشه های طالبانیسم و داعش و دست پروده های صهیونیستها با ظاهر مذهبی کم نیستند و بقول حضرت اقا_امام خامنه ای_باید با بصیرت با ان برخورد کرد.

 • m فروردین ۱۸, ۱۴۰۲

  سلام اگر ممکن است عکس و مطالبی که در سایت می گذارید از لحاظ انسانی و اسلامی رعایت شده باشد مثلاً حجاب و عفاف

  • توحید فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

   من نظری ندارم ممنون

  • رزیتا فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

   چشم. به کیت وینسلت می گویند بخاطر شمای مسخره روسری بپوشه!!! مانتو گشاد هم بکنه تنش که یک وقت شما ناراحت نشی. خوبه؟ همه مشکلات مملکت الان حل میشه؟

   • لیلا فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

    لخت بشن که حل شدن مشکلات قطعیه خانم عقده ایی

 • مهرداد فروردین ۱۹, ۱۴۰۲

  به پای هم پیر بشن
  خوشکلای تایتانیک

 • باران فروردین ۲۰, ۱۴۰۲

  خودشما که به فکر پوشش بقیه نیستی روی مریخ رفتی؟