۹ تئوری جالب درباره فیلم های مشهور هالیوود که نگاه تان را به آن ها تغییر می دهد

۹ تئوری جالب درباره فیلم های مشهور هالیوود که نگاه تان را به آن ها تغییر می دهد

تماشای فیلم برای بسیاری از ما فرصتی است برای استراحت کردن و لذت بردن. اما این درمورد همه ی تماشاگران صدق نمی کند چرا که بسیاری وظیفه ی خود می دانند تا به هر جزئیاتی در فیلم توجه کنند. بعد از آن، تئوری های مختلفی در ذهن شان شکل می گیرد. آن ها ممکن است به پایان بندی های دیگری برای فیلم ها، وجود ارتباط میان فیلم های مختلف یا حتی خیانت های احتمالی و شخصیت های شرور جدیدی در داستان فکر کنند.

«ماشین ها»: ماشین ها انسان ها را نابود کرده اند

طرفداران خلاق تر انیمیشن «ماشین ها» (Cars) این تئوری را مطرح کرده اند که ماشین های این انیمیشن در حقیقت نسل بشر را منقرض کرده بودند. نشانه هایی نیز در این انیمیشن هست که می گوید پیش از ماشین ها، انسان ها روی زمین زندگی می کردند، اما پس حالا کجا هستند؟ بسیاری تصور می کنند پیشرفت های تکنولوژیک ماشین های خودران ممکن است یک روز آن ها را به این نتیجه برسند که دیگر نیازی به ما یعنی رانندگان شان نیست.

«مرد پولادین»: سوپرمن توسط آکوامن از غرق شدن نجات می یابد

در یکی از سکانس های فیلم «مرد پولادین» (Man of Steel) شخصیت کلارک در حال نجات کارگران یک سکوی نفتی آتش گرفته است که سکو منفجر می شود. پس از آن می بینیم که کلارک بیهوش زیر آب شناور مانده و بقایای سکوی نفتی در حال ریختن بر روی او است. در صحنه ی بعد اما کلارک در جای دیگری از اقیانوس در حالی که نهنگ ها در حال عبور از کنار او هستند به هوش می آید و در نهایت او را می بینیم که زنده از آب بیرون آمده است.

برخی تماشاگران معتقدند این امواج اقیانوس نبود که کلارک را از آوار سکوی منفجر شده نجات داد، بلکه او به لطف آکوامن زنده ماند. بر اساس برخی تئوری ها آکوامن نهنگ ها را برای کمک به کلارک فرستاده بود و بعضی تئوری ها هم می گوید خود آکوامن برای نجات او دست به کار شده بود.

«ولورین»: سرنوشت شخصیت لوگان در فیلم نشان داده می شود

با دقت در جزئیات می توان متوجه شد که در فیلم «ولورین» (The Wolverine) شخصیت اصلی با یوکیو، جهش یافته ای که توانایی دیدن آینده را دارد صحبت می کند. یوکیو لحظه ی مرگ لوگان را برایش شرح می دهد: «تو را می بینیم که به پشت دراز کشیده ای… قلبت را در دستت گرفته ای.» بعداً می بینیم که ۴ سال بعد همین اتفاق برای لوگان رخ می دهد.

«تایتانیک»: جک یک مسافر زمان است

این تئوری می گوید در فیلم «تایتانیک» (Titanic) جک یک مسافر زمان است و به گذشته سفر کرده تا نگذارد رز خود از روی کشتی به درون آب پرت کند. جک که پول این دوره ی زمانی را ندارد، بلیت سفر با تایتانیک را در یک قمار می برد و در کشتی در محل مورد نظر منتظر می ماند تا سر و کله ی رز که فکر خودکشی به سرش زده پیدا شود. در نهایت جک به رز دل می بازد و گرچه روی آن در برای او هم جا بود تصمیم می گیرد بمیرد تا بتواند به زمان حال بازگردد.

طرفداران این تئوری دلایل مختلفی برای آن مطرح کرده اند. مثلاً جک در صحبت هایش با رز از ماهیگیری اش در دریاچه ای در آمریکا می گوید که در حقیقت یک دریاچه ی مصنوعی است که سال ها بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک ساخته شد. علاوه بر این، مدل موهای جک و کوله پشتی او به دهه ها بعد از وقوع این حادثه تعلق دارد.

مطرح کنندگان این تئوری اما برای این سؤال که چرا جک برای نجات رز به گذشته سفر کرده است، دلیل محکمی ارائه نکرده اند. برخی از آن ها می گویند جک می خواست مطمئن شود کشتی تایتانیک حتماً غرق خواهد شد چون در صورتی که این اتفاق رخ نمی داد تاریخ به کلی تغییر می کرد. و خودکشی رز می توانست در وقوع این حادثه خلل ایجاد کند.

«پارک ژوراسیک»: حیوانات پارک دایناسورهای واقعی نیستند

بر اساس یک تئوری، حیوانات فیلم «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) نه دایناسورهایی واقعی، بلکه ماحصل ترکیب ژنتیکی موجودات مختلفی هستند که دانشمندان موفق می شوند آن ها را به شکل دایناسور درآورند. این تئوری البته با جهش عجیب حیوانات پارک جور درمی آید. دانشمندان در نهایت اولین مخلوق مهندسی شده ی خود را ارائه می کنند که عاقبت چندان خوبی ندارد.

«جیمز باند»: جیمز باند یک پست سازمانی است

بسیاری معتقدند شخصیت جیمز باند یک اسم رمز است که سرویس مخفی برای این دسته از مأموران خود به کار می برد. در حقیقت، هر جیمز باندی بعد از مدتی بازنشسته می شود، چیزی که با جمله ی معروف جورج لازنبی، بازیگر نقش جیمز باند در فیلم «در خدمت سرویس مخفی ملکه» (On Her Majesty’s Secret Service) جور درمی آید: «این اتفاق هرگز برای باند دیگر نیافتاده بود.»

«نابودگر ۲: روز داوری»: نابودگر برده ای است که مجبور به خدمت به اسکاینت شده

در فیلم «نابودگر ۲: روز داوری» (Terminator: Judgment Day) پی می بریم که اسکاینت همه ی تراشه های نابودگر را در حالت فقط خواندنی (Read-Only) قرار می دهد چون نمی خواهد هیچگونه استقلالی از خود داشته باشد. و زمانی که تراشه ی نابودگر از نو برنامه ریزی می شود، بعد از چند روز، بیشتر حالت انسانی پیدا می کند و موقعیت خود را بهتر درک می کند. این تئوری می گوید اسکاینت نابودگر را با هدف کشتار جمعی برده ی خود ساخته و صرفاً برنامه ریزی نابودگر بر روی حالت نابودسازی قرار گرفته بود.

«شیر شاه»: سیمبا مسئول خشکسالی سرزمین خود است

برخی معتقدند در انیمیشن «شیر شاه» (The Lion King) سیمبا مسئول خشکسالی ای است که اسکار را مقصرش می دانند. وقتی جانشین برحق سلطنت مردم خود را رها می کند و حمایت پادشاهان پیشین را با خود می برد، حیات از سرزمین آن ها رخت برمی بندد.

طرفداران این تئوری می گویند پادشاهان قبلی مانند موفاسا در آسمان و میان ابرها هستند و هر جا که پادشاه راستین برود او را دنبال می کنند. سیمبا سال های زیادی را به همراه تیمون و پومبا در جایی شبیه به یک بهشت گرمسیری سپری کرده که به طور واضحی باران زیادی در آنجا باریده است. بعد از آن، وقتی به سرزمین های پادشاهی بازمی گردد، ابرها به دنبالش می روند و اندکی بعد از آنکه سیمبا به سلطنتی می رسد که صاحب واقعی آن است، ابرها در آنجا شروع به باریدن می کنند.

«داستان اسباب بازی ۲»: پسری که با وودی بازی می کند پدر اندی است

در بخشی از انیمیشن «اسباب بازی ۲» (Toy Story) ویدئویی می بینیم که در آن عروسک خیمه شب بازی وودی آواز می خواند و بک پسربچه به طرف آن می رود و در آغوشش می کشد. بسیاری از طرفداران این انیمیشن حدس می زنند پسر درون ویدئو پدر اندی باشد که وودی را می خرد و با آن بازی می کند، همان کاری که اندی نیز بعدها می کند. یادتان باشد که مادر اندی در جایی اشاره می کند که وودی یک میراث خانوادگی قدیمی است.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود