۱۰ ستاره هالیوود که نقش معروف خود را در ابتدا رد کرده بودند

۱۰ ستاره هالیوود که نقش معروف خود را در ابتدا رد کرده بودند

بازیگران بزرگ همواره پیشنهاد بازی در نقش های مختلفی را دریافت می کنند و این اتفاق غیرمعمولی برای آن ها نیست که بسیاری از این پیشنهادها را رد کنند. حتی برای ستاره ها هم پیش بینی میزان موفقیت آمیز بودن یک فیلم می تواند دشوار باشد. آن ها گاهی از انتخاب های خود پشیمان می شوند اما گاهی هم کسی آن ها را ترغیب می کند و نقشی را می پذیرند که زندگی حرفه‌ای شان را دگرگون می کند.

مارک رافلو: هالک در «انتقام جویان» (The Avengers)

مارک رافلو در مصاحبه ای فاش کرد که نقش هالک را در ابتدا تقریباً رد کرده بود چون احساس می کرد هیچ چیزی برای اضافه کردن به این نقش ندارد. با این حال، کارگردان فیلم، جاس ویدون به رافلو گفت که مطمئن است او برای این نقش عالی است. علاوه بر این، همکارش، رابرت داونی جونیور (مرد آهنی) هم او را تشویق به قبول این نقش کرد تا بتوانند با یکدیگر کار کنند.

رافلو از کارگردان خواست که چند صفحه از فیلمنامه را در اختیارش قرار دهد و بعد از خواندن آن راضی به بازی در این نقش شد.

جنیفر لارنس: کتنیس در «بازی های مرگبار» (Hunger Games)

جنیفر لارنس مطمئن نبود که دلش می خواهد نقشی در یک فرانشایز بزرگ را بپذیرد و در نهایت این مادرش بود که او را راضی کرد.

برای لارنس بزرگی پروژه اهمیتی نداشت و او تنها به نقش و داستان توجه داشت و اگر مورد پسندش بودند آن فیلم را بازی می کرد. با این حال، به گفته ی مادر لارنس، در این مورد او داستان را دوست داشت، به همین خاطر دلیلی نداشت که این نقش را رد کند.

لئوناردو دیکاپریو: جک در «تایتانیک» (Titanic)

بعد از بازی در فیلم «رومئو + ژولیت» (Romeo and Juliet) لئوناردو دیکاپریو به پل راد، بازیگر مشهور گفت که نقش جک در فیلم «تایتانیک» به او پیشنهاد شده است. از آنجایی که پدر راد از کارشناسان هیئت تحقیق درباره ی کشتی تایتانیک بود، راد به دیکاپریو گفت که داستان اصلی این کشتی بسیار شگفت انگیز است. دیکاپریو از قبول این نقش چندان مطمئن نبود اما راد او را راضی کرد و به او گفت حتماً باید این نقش را بازی کند.

کریستین بیل: بتمن در «بتمن آغاز می کند» (Batman Begins)

کریستین بیل بازی در فیلم «ماشین چی» (The Machinist) را تازه به پایان رسانده بود، فیلمی که در آن نقشی دراماتیک برعهده داشت که برای آن مجبور به کاهش وزن زیادی شده بود. به همین دلیل وقتی نقش بتمن به او پیشنهاد حتی نمی خواست به این پیشنهاد گوش دهد. اما کارگردان کار، کریستوفر نولان شخصاً به سراغ بیل رفت و او را راضی کرد.

پیتر دینکلیج: تیریون لنیستر در «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

وقتی دیوید بنیاف، تهیه کننده و نویسنده ی سریال «بازی تاج و تخت» برای پیشنهاد نقش تیریون به سراغ پیتر دینکلیج رفت، او برای قبول این نقش مردد بود. دینکلیج دلش نمی خواست نقشی بازی کند که ریش بلند و کفش های نوک تیز داشته باشید و گرفتار کلیشه ی افراد کوتوله شود.

بنیاف به دینکلیج اطمینان داد که در این سریال اینگونه نیست و نقش او نه یک قهرمان و نه یک شخصیت شرور است، بلکه مانند هر انسان دیگری نقاط ضعف و قوتی دارد. پیچیدگی های شخصیت تیرین در نهایت دینکلیج را راضی به قبول این نقش کرد.

پن بدجلی: دن هامفری در «تو» (You)

پن بدجلی یکی از به یادماندنی ترین نقش هایش را در ابتدا تقریباً رد کرده بود. او در مصاحبه ای گفت که آن زمان ناامید شده بود، پولی در بساط نداشت و درگیر افسردگی بود. اما والدین و مدیر برنامه هایش معتقد بودند نقش دن هامفری همان چیزی است که به آن نیاز دارد. بدجلی پیشنهاد البته بازی در این نقش را رد کرد اما کارگردان سریال نتوانست بازیگری بهتر از او برای این نقش پیدا کند و بدجلی در نهایت آن را پذیرفت.

دنیل دی لوییس: بیل در «دار و دسته های نیویورکی» (Gangs of New York)

مارتین اسکورسیزی مطمئن بود که دنیل دی لوییس باید این نقش را بازی کند. لئوناردو دیکاپریو به سراغ دی لوییس رفت و آن ها ۱۰ دقیقه ای بدون گفتن حتی یک کلمه در خیابان های نیویورک قدم زدند، تا اینکه دیکاپریو شجاعت صحبت پیدا کرد. آن ها در نهایت به همراه توبی مگوایر برای خوردن شام رفتند و دیکاپریو و مگوایر توانستند دی لوییس را راضی به بازی در این نقش کنند.

ویگو مورتنسن: آراگورن در «ارباب حلقه ها» (Lord of the Rings)

ویگو مورتنسن نقش آراگورن را در ابتدا رد کرد چون تمایلی به حضور در یک پروژه ی طولانی به دور از خانه و خانواده اش نداشت. با این حال، بعد از آنکه پسرش متن فیلمنامه را روی میز آشپزخانه دید، با پدر خود درباره ی سه گانه ی «ارباب حلقه ها» صحبت و بالاخره او را راضی به قبول این نقش کرد.

تام کروز: ماوریک در «تاپ گان» (Top Gun)

تهیه کنندگان فیلم «تاپ گان» برای راضی کردن تام کروز به بازی در نقش ماوریک او را به مرکزی در کالیفرنیا بردند تا به همراه چند کارشناس پرواز را تجربه کند. خلبان ها می خواستند کروز را دست بیاندازند به همین دلیل سعی کردند یک تجربه ی پرواز پرهیجان برایش رقم بزنند که تصور می کردند او را بترساند. اما آن ها کروز را نمی شناختند. او بعد از پیاده شدن از هواپیما با تهیه کنندگان فیلم تماس گرفت تا خبر موافقتش برای بازی در این نقش را به آن ها دهد.

کریس ایوانز: کاپیتان آمریکا در «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام جو» (Captain America: The First Avenger)

این مادر کریس ایوانز بود که او را راضی به قبول نقش اصلی فیلم «کاپیتان آمریکا» کرد. ایوانز از شهرت بیش از اندازه و اینکه نتواند بدون اذیت شدن در انظار عمومی حضور پیدا کند، می ترسید. اما وقتی از مادرش خواست او را راهنمایی کند، مادرش او را متقاعد کرد که این نقش فرصتی است برای او تا بتواند کار بازیگری را ادامه دهد و دیگر دغدغه ی مالی هم نباشد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود