۸ مرد مشهور هالیوود که با استانداردهای زیبایی دست به گریبان بوده اند

۸ مرد مشهور هالیوود که با استانداردهای زیبایی دست به گریبان بوده اند

تصویر بدنی یعنی همان افکار و احساساتی که نسبت به ظاهر خود داریم و مشکلات مرتبط با آن مقوله ای مختص به زنان نیست و مردان هم می توانند با این مسأله دست به گریبان باشند. مردان اغلب از سوی جامعه برای داشتن اندام ورزشکاری یا باریک تحت فشار قرار دارند، امری که می تواند به نارضایتی بدنی و حتی اختلالات غذایی در آن ها بیانجامد. آن ها هم ممکن است درست مانند زنان نسبت به ویژگی های ظاهری خود مثل ریزش مو، تاسی و غیره احساس شرم داشته باشند. این سلبریتی های مرد ترسی از صحبت درباره ی این مسائل نداشته اند.

سم کلفلین

سم کلفلین شاید به لحاظ ژنتیکی خوش شانس بوده باشد، اما باز هم با کمبود اعتماد به نفس درباره ی ظاهرش دست و پنجه نرم می کند. او در یکی از مصاحبه های خود از تجربه ی قرار گرفتن تحت فشار برای کاهش وزن خود به خاطر شغلش و شئ انگاری بدنش گفت: «یادم است که سر یک فیلم مجبورم کردند پیراهنم را بالا بزنم، یعد چربی هایم را با دست گرفتند و گفتند که باید یک کم وزن کم کنم.»

کلفلین گفت گرچه می داند که تجربه های او با آنچه زنان از سر می گذارنند قابل مقایسه نیست، اما اذعان کرد زمانی که مجبور می شود برای یک نقش با بالاتنه ی برهنه در برابر دوربین ظاهر شود این کار او را عصبی و دچار احساس شرم می کند. او در اینباره گفت: «کار به جایی رسید که ساعت ها و ساعت ها در باشگاه ورزش می کردم و هفته ها چیزی نمی خوردم تا چیزی شوم که فکر می کردم آن ها می خواهند.»

چنینگ تیتوم

چنینگ تیتوم فاش کرده رسیدن به آن اندام های بی نقص برای فیلم دستاوردی زودگذر است. او همچنین اذعان کرده برهنه شدن در برابر جمعیت برایش اضطراب آور است: «برهنه شدن در برابر یک نفر مرا عصبی می کند، چه برسد در برابر هزار نفر. خیلی اعصاب خردکن است.»

به گفته ی تیتوم، هالیوود فشاری غیرمنطقی بر روی سلبریتی ها برای گنجیدن در ویژگی های ظاهری مشخص قرار می دهد و او فکر می کند در زمان ساخت فیلم «مایک جادویی ایکس ایکس ال» (Magic Mike XXL) قربانی عادت های ناسالمی شد. با این حال، او معتقد است که در هالیوود مردان اغلب می توانند در هر نقشی که مایل باشند قرار گیرند، اما زنان برای گنجیدن در ویژگی های ظاهری مشخص تحت فشار قرار می گیرند.

ریچارد مدن

ریچارد مدن برای کاهش وزن و داشتن اندام ورزشکاری در بسیاری از فیلم های خود تحت فشار قرار داشته است. او در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه ای تعریف کرد که چطور چربی های بدنش را با دست می گرفتند و او را مجبور به استفاده از پوششی کرست مانند می کردند. او همچنین از توقعات ناسالم و غیر واقع بینانه ای گفت که از بازیگران مرد وجود دارد و اینکه او و همکاران مردش اغلب تحت رژیم های غذایی و ورزشی سخت برای برآورده کردن این توقعات قرار می گیرند.

کریس پرت

کریس پرت هم با مشکلات مرتبط با تصویر بدنی دست و پنجه نرم کرده است. او در سال ۲۰۱۴ در نشست خبری فیلم «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) گفت که شاید فشاری که زنان در هالیوود متحمل می شوند را به طور کامل درک نکند، اما پرخوری احساسی و استفاده از غذا برای مواجهه با احساسات منفی برای او قابل درک است.

او در اینباره گفت: «من می دانم پرخوری احساسی چگونه است و این را که غمگین باشی و خودت را با غذا خوشحالی کنی. بعدش تقریباً بلافاصله دوباره غمگین می شوی و این دفعه احساس شرم می کنی و بعد سعی می کنی با خوردن غذای بیشتر این احساسات را پنهان کنی. من می دانم چطوری است. یک چرخه ی باطل است و یک چیز کاملاً واقعی.»

اِد شیرن

اد شیرن در یکی از مصاحبه های خود از کشمکش هایش با تصویر بدنی خود گفت و اینکه چگونه پی برد عادات ناسالمش عامل نارضایتی بدنی او بودند. او اذعان کرد: «هیچوقت از تصویر بدنی ام راضی نبودم و بعدش فهمیدم که علتش این است که هر روز غذای سرخ کرده می خوردم.»

با این حال، شیرن که هنوز از فشارهای مرتبط با تصویر بدنی در صنعت موسیقی صحبت می کند، گفت که این صنعت به همه ی افراد، فارغ از ظاهرشان امکان فعالیت می دهد: «در صنعت موسیقی هم آدم های چاق داریم، هم آدم های لاغر، هم آدم های موقرمز. همه جور آدمی در این صنعت هست و معمولاً آن هایی که جذابیت ظاهری ندارند بهترین اند.»

آرنولد شوارتزنگر

حتی بدنسازها هم از مشکلات مربوط به تصویر بدنی مصون نیستند و آرنولد شوارتزنگر فاش کرده که همه ی عمر با این مسأله دست به گریبان بوده است. او در اینباره گفته: «هر وقت به خودم در آینه نگاه می کنم می خواهم بالا بیاورم.»

او هم چنین گفته حتی زمانی که در بهترین فرم بدنی قرار داشت هم به شدت از خود انتقاد می کرد چون معقد بود یک چیزی کم دارد: «هیچ وقت خودم را بی عیب و نقص نمی دیدم.»

زین ملک

زین ملک در سال ۲۰۱۶ در کتاب خاطرات خود از تجربه ی درگیری اش با یک اختلال غذایی گفت. او فاش کرد که در اواخر سال ۲۰۱۴، پیش از آخرین تور کنسرت گروه موسیقی وان دایرکشن، به این اختلال دچار شده بود و این اختلال برای او روشی بود تا احساس کند کنترل چیزی را در زندگی اش در دست دارد.

به گفته ی ملک، گاهی چندین روز را بدون خوردن هیچ چیز سپری می کرد و کاهش وزنش آنچنان شدید بود که دچار بیماری شد. او علت بروز این اختلال را فشار و اضطراب ناشی از سفرهای دائمی شان برای اجرای کنسرت دانست که بر عادت های غذایی اش تأثیر گذاشته بود.

کریس پاین

کریس پاین در مصاحبه ای از فشاری صحبت کرد که در هالیوود برای داشتن یک ظاهر بی عیب و نقص وجود دارد. او گفت که مخاطبان دل شان می خواهد فقط بازیگران مردی را ببینند که به لحاظ فیزیکی بی عیب و نقص اند، اندام ورزشکاری دارند، پوست شان عالی است و چشمان بی عیب و نقصی دارند. به عقیده ی پاین، این امر باعث خود زشت پنداری در میان جوانانی می شود که همه نوع ظاهر و اندامی را در فیلم ها نمی بینند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود