کدام کشورها بزرگترین صادرکنندگان گل در جهان هستند + اینفوگرافیک

کدام کشورها بزرگترین صادرکنندگان گل در جهان هستند + اینفوگرافیک

برای بسیاری، یک دسته گل، بهترین انتخاب برای هدیه دادن به همکار، ملاقات با یکی از بستگان بیمار، یا صرفاً نشان دادن عشق و علاقه به شرکای زندگی و دوستان است. محبوبیت جهانی این دسته‌های با دقت چیده شده، منجر به ایجاد یک بازار میلیارد دلاری شده است و تقاضا برای گل های زیبا همچنان در حال رشد است، به طوری که صادرات جهانی گل در سال ۲۰۲۱ به ۱۱ میلیارد دلار رسید که ۳۰.۲ درصد از سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

کدام کشورها بیشترین صادرات گل در جهان را دارند

در این اینفوگرافیک، صادرات گل به کشورهای مختلف در سال ۲۰۲۱ را نشان داده شده است.

کشورهایی که بیشترین صادرات دسته گل را دارند

هلند در صدر فهرست صادرکنندگان گل در جهان است و بیشتر به خاطر لاله هایش شناخته می شود، در سال ۲۰۲۱، هلند بر صنعت صادرات گل به طور کامل مسلط بود.
کدام کشورها بیشترین صادرات گل در جهان را دارند
این کشور کوچک اروپایی در سال ۲۰۲۱ به ارزش ۵.۷ میلیارد دلار گل صادر کرد که بیش از نیمی از تجارت جهانی گل را تشکیل می دهد. این کشور، قرن‌هاست که بزرگترین تولیدکننده گل در جهان بوده و به دلیل موقعیت مناسب و ارتباط با سایر تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان و عمده‌فروشان، مرکز تجارت گل بوده است.

کدام کشورها بیشترین صادرات گل در جهان را دارند

کلمبیا و اکوادور به ترتیب با صادرات ۱.۷ میلیارد دلار و ۹۲۷ میلیون دلار در رتبه های بعدی این فهرست قرار دارند. گل رز، میخک و گل داودی، از این کشورهای آمریکای جنوبی صادر می شود.

در آن سوی اقیانوس اطلس، صادرات گل رز، مختص کنیا و اتیوپی بود که به ترتیب ۷۲۵ و ۲۵۴ میلیون دلار برای این کشورهای آفریقایی درآمد داشته است.

این پنج کشور با هم در ۸۵ درصد از تجارت گل جهان در سال ۲۰۲۱ نقش داشته اند.

استراتژی های پس از همه گیری کرونا

کدام کشورها بیشترین صادرات گل در جهان را دارند

علیرغم چالش های ناشی از همه گیری کرونا، صنعت صادرات گل انعطاف پذیر باقی ماند. با این حال، کار آسانی نبود.

بسیاری از گلفروشان استراتژی های جدیدی مانند فروش آنلاین و تحویل رایگان درب منزل را پذیرفتند و صادرکنندگان با کاهش سرعت حمل و نقل جهانی مقابله کردند. برخی از کشورها از جمله کلمبیا و کنیا بر تولید گل‌هایی با ماندگاری طولانی‌تر تمرکز کردند که می‌توان آن‌ها را به نقاط دورتر حمل کرد.

منبع: visualcapitalist
بدون نظر

ورود