پرفروش ترین بازی های ویدیویی در تمام دوران + اینفوگرافیک

پرفروش ترین بازی های ویدیویی در تمام دوران + اینفوگرافیک

بهترین زمان است که اهل بازی های ویدیویی باشید. نه تنها صنعت بازی در حال رونق است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۶ به ۳۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد، بلکه هر سال شاهد تحولات جدیدی هستیم. سال ۲۰۲۲ شاهد عرضه گسترده بازی‌ها و فیلم هایی مبتنی بر این بازی‌ها بودیم. سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار مجموعه‌‌ی تلویزیونی پرمخاطبی بر اساس یک بازی بودیم، The Last of Us و فیلم موردانتظار The Super Mario Bros قرار است در آوریل اکران شود.

بهترین بازی های ویدیویی تمام دوران

اما بهترین بازی های ویدیویی کدامند؟ این بحث ممکن است هرگز پایان نیابد، اما از گزارش‌های شرکت ها و داده‌های فروش جمع‌آوری‌شده توسط ویکی‌پدیا از پرفروش‌ترین بازی‌های ویدیویی تا ۳ مارس ۲۰۲۳ حداقل می‌تواند به ما بگوید که کدام بازی ها محبوب بوده اند.

۱۰ بازی ویدیویی برتر فروخته شده در تاریخ
پرفروش‌ترین بازی ویدیویی به بودجه‌های چند میلیون دلاری، روایت‌های چند ساعته، یا صداپیشگی افراد مشهور و تبلیغات نیازی نداشت. Minecraft که به طور مستقل توسعه یافته است، با بلوک های پیکسلی خود، رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داده است.
بهترین بازی های ویدیویی تمام دوران
Minecraft بیشتر از مجموع Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2  که هر دو توسط غول این صنعت یعنی کمپانی Rockstar ساخته شده بودند، فروخت. محبوبیت بسیار زیاد آن به دلیل گیم پلی ساده، ساختار خلاقانه و جامعه‌ی هدف گسترده با سرورهای پخش کننده و ایجاد ویژگی های اضافی است.

یکی دیگر از موارد بازی های ساده اما محبوب دیگر Tetris است که با فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه از انتشار مجدد آن در سال ۲۰۰۶، در جایگاه سوم قرار دارد. Millennials همچنان بخش بزرگی از بازی های ویدیویی را تشکیل می دهند که ممکن است فروش Tetris را توضیح دهد.

بهترین بازی های ویدیویی تمام دوران

اما بازی جدیدی مثل PUBG: Battlegrounds، یک بازی تیراندازی بتل رویال که به محبوبیت این ژانر و در نهایت رقیب آن Fortnite کمک کرد، در جایگاه پنجم قرار دارد. حتی با وجود اینکه بازی PUBG در تعدادی از کشورها به دلیل تأثیر ادعایی بر سلامت روان گیمرها ممنوع شده است، این بازی را بسیار جلوتر از بازی تیراندازی شناخته شده مانند Call of Duty قرار می دهد.

قدیمی‌ترین بازی ای که در این فهرست قرار گرفته است، Super Mario Bros است که در سال ۱۹۸۳، صنعت بازی‌های ویدیویی را احیا کرد.

تسلط توسعه دهندگان
اگرچه پرفروش‌ترین بازی‌ها شامل سری‌های مختلف بازی می‌شود، اما چند توسعه‌دهنده موفق شدند بارها و بارها به موفقیت دست پیدا کنند.
بهترین بازی های ویدیویی تمام دوران
غول صنعت بازی‌های ویدیویی ژاپنی Nintendo سه بازی خود را در ۱۰ بازی برتر و ۸ بازی دیگر در ۲۰ بازی برتر دارد.

ناشر آمریکایی Rockstar Games موفقیت های متعددی کسب کرده است.

ژانرهای پرفروش
محبوب ترین ژانرهای موجود در ۱۰ ژانر برتر به بازیکنان این آزادی را می دهند که اراده خود را بر جهان بازی تحمیل کنند:
بهترین بازی های ویدیویی تمام دوران
دو بازی Minecraft و Terraria، بازی های سندباکس کلاسیک هستند که در آن دنیاها به تدریج تولید می شوند و هیچ هدفی از گیم پلی وجود ندارد. دو بازی دیگر GTA 5، Red Dead Redemption 2 در ژانر جهان باز، با ترکیبی از عناصر سندباکس و ساختار روایی هستند.

با این حال، با راه‌اندازی و فروش بازی‌های جدیدی که هر سال میلیون‌ها نسخه از آن‌ها عرضه می‌شود، به نظر می‌رسد که افراد جدید در فهرست ۱۰ پرفروش‌ترین بازی‌های ویدیویی تمام دوران حضور داشته باشند.

منبع: visualcapitalist
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • Psychal Knight فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

    اگه سگا اونقدر گند کاری نمی‌کرد Sonic the hedgehog هم تو لیست میبود?