کشته شدن بیش از ۱۸ هزار گاو در اثر انفجار ناشی از باد معده خودشان در تگزاس

کشته شدن بیش از ۱۸ هزار گاو در اثر انفجار ناشی از باد معده خودشان در تگزاس

انفجاری در مزرعه لبنیات ساوت فورک در نزدیکی دیمیت تگزاس، مرگبارترین تلفات یکباره گاو در ایالات متحده لقب گرفت. بر اثر این انفجار ۱۸,۰۰۰ گاو کشته شدند. مقامات گمان می کنند که خرابی ماشین آلات در تاسیسات ممکن است باعث مشتعل شدن گاز متان شده باشد که توسط گاوها آزاد می شود و باعث فوران ویرانگر انفجار شده است.

کشته شدن 18,000 گاو بر اثر انفجار در مزرعه لبنیاتی در تگزاس

پس از انفجار مهیب، آتش به سرعت در سرتاسر آغلی که هزاران گاو شیرده در آن قرار داشتند، گسترش یافت. حوالی ساعت ۷:۲۰ بعدازظهر حیوانات بی پناه منتظر شیردهی بودند که شعله های آتش شروع از بین بردن آنها کرد.

آتش نشانان برای مهار آتش به مزرعه شتافتند، اما مجبور شدند برای کنترل آن چندین ساعت بجنگند. دود غلیظ سیاه در حالی که گاوها به طرز عذاب آوری داخل آن گیر افتاده بودند، به سمت آسمان می رفت.

کشته شدن 18,000 گاو بر اثر انفجار در مزرعه لبنیاتی در تگزاس

سال ریورا، کلانتر شهرستان کاسترو گفت: «تعدادی از گاوها جان سالم به در برده‌اند، تعداد دیگری هم آنقدر مجروح شده‌اند که باید خلاص شوند».

در هنگام مهار آتش انفجار این مزرعه لبنیات، امدادگران یک کارگر زن مزرعه را پیدا کردند که در داخل ساختمان گیر کرده بود و در شرایطی وخیم به بیمارستانی در لوبوک تگزاس منتقل شد.

کشته شدن 18,000 گاو بر اثر انفجار در مزرعه لبنیاتی در تگزاس

مقامات از تعداد اجساد حیوانات جزغاله شده، حیرت زده شدند. تخمین زده می شود که ۱۸,۰۰۰ گاو در آتش تلف شدند؛ عددی معادل حدود ۲۰ درصد از گاوهای ذبح شده در روز، در ایالات متحده.

خسارات وارده شده به خانواده صاحب مزرعه تنها گاوها نبودند، آنها بیش از ۳۴ میلیون دلار از این انفجار خسارت دیدند.

کشته شدن 18,000 گاو بر اثر انفجار در مزرعه لبنیاتی در تگزاس

۱۸,۰۰۰ گاو تلف شده ترکیبی از گاوهای هلشتاین و جرسی، حدود ۹۰ درصد از کل گله این مزرعه لبنیات را تشکیل می دادند. تخمین زده می شود هر حیوان حدود ۱,۹۸۷ دلار ارزش داشته باشد.

محققان بر این باورند که این انفجار مرگبار ممکن است به خاطر یکی از ماشین آلات این مزرعه باشد که احتمالاً بیش از حد گرم شده و به خاطر گاز متان موجود در فضا و چیزهایی مانند آن مشتعل شده است.

کشته شدن 18,000 گاو بر اثر انفجار در مزرعه لبنیاتی در تگزاس
به گفته موسسه رفاه حیوانات، از سال ۲۰۱۳، نزدیک به ۶.۵ میلیون حیوان در آتش سوزی انبارها کشته شده اند که تعداد گاوهای کشته شده ۷۳۸۵ رأس بوده است.

مقامات ایالتی اکنون با وظیفه طاقت فرسا پاکسازی مزرعه روبرو هستند.

منبع: the sun
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • زندگی در امریکا فروردین ۳۱, ۱۴۰۲

  بهترین سیستم های اموزشی و درمانی تو ایالتهای میانه که اکثرا کشاور و دامدار هستن وجود داره.
  تقریبا همه بیمه هستن یعنی میتونن بیمه رو بپردازن. بیمه های خوبی رو بخرن. اما کشاورز هستن. دامدار هستن. بهترین بیمارستانهای عمومی امریکا تو مناطق و شهرهای مرکزی ایالتهای کشاورز و دامدار محوره. بیمارستانهایی که از نظر امکانات خیلی مترقی ان. تحقیقات خیلی پیشرفته هست. مراکز درمانی خیلی عالی دارن. سیستم اوژانس ارزان و کیفیت بالا دارن. سیستم اموزشی چنان قویه که خیلی از دانشجوهای دانشگاه های برتر امریکایی از این ایالتها میان.

  اما تو ایران برعکسه. شهرنشین به خدمات بهتری دسترسی داره.
  حتی دانشگاه های برتر کشور تقریبا بیشتر دانش اموزاش تهرانیه. استادیار میشناسم از شیراز رفت شریف. دکتراشو تو جورجیا تک گذرونده. شریف کلا شب و روز مسخره میکنن اگه تهرانی نباشی. دانشگاه های پایتخت طوری شده بفهمن مثلا ساکن روستا بودی جوک میسازن و لقبای بدی میدن.

  ارزشها فرو ریخته.

  • Saman فروردین ۳۱, ۱۴۰۲

   عیب نداره جونت سلامت دادا عوضش مثل سوسک امنیت داریم